Laserová operace očí

Od: Datum: 16.05.16 20:29 odpovědí: 12 změna: 17.05.16 13:35

Ahoj, chci se zeptat zda se oplatí laserová operace očí. Je mi 24 let a mám -1,5 dioptrií. Mám si ještě nějaký čas počkat? slyšel jsem že se oko ještě vyvíjí a dioptrie se ještě můžou měnit. A za druhé má to cenu s takovými dioptriemi? Nedělají to až od vyšších čísel? díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.05.16 21:03
Osobně bych to nechal tak. Sám mám -3,5. Moje očařka kdysi dělávala v jedné klinice na laserovky a vcelku mne od toho odrazovala. Je celkem dost rizik - suché oči navždy, šeroslepost atd atd. Např kolega byl vloni, do dálky super a na blízko začal vidět velmi špatně.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.05.16 21:20

Byli na tom mí 3 příbuzní a všichni jsou bez brýlí, spokojeni.

Datum: 16.05.16 21:54

To je pravda, u nás také v rodině. Akorát že ty dioptrie se pak po letech vrátily. Dotyčná pracuje na počítačích a ted vidí zase jen s brýlemi. Ovšem příbuzná na tom byla ještě na starých přístrojích, když se ještě seřezávala rohovka a bylo to strašně bolestivé po 4-5 dnů. Dneska je to bezbolestné a lepší.

Datum: 17.05.16 08:15

Co vám radí vaše oční lékařka?

Datum: 17.05.16 11:28

Chtěla jsem jít na laser, což bylo před 4 lety 15 000 jedno oko, ale jelikož se mi na jednom oku udělal šedý zákal, doporučili mi výměnu čoček. V obouch očích mám umělé čočky s tím, že před operací jsem měla 3 dioptrie na dálku.Upozorňovali mě před operací, že budu na blízko vidět o moc hůř než před operací. Teď po čtyřech letech vidím perfektně na dálku i na blízko a prý je na to doživotní záruka. Operace ani rekonvalescence nebolela, ale je to velmi nepříjemné, protože se na "to" koukáte. Trvání asi pět minut a cena 25 000Kč za jedno oko. Já bych do toho šla znovu, takže ano, doporučuji.

Od: asd1
Datum: 17.05.16 11:50

Uvažoval jsem o tom a vyhodnotil to jako příliš rizikové - lepší zdravé oko s brýlemi než mít smůlu na komplikace. Drobné jizvy, šeroslepost, suché oko atd. Navíc oko se vyvíjí a dioptrie se můžou časem měnit, taky se nemusí trefit přesně do nuly.. Na druhou stranu v okolí mám několik známých a jsou nadšení že brýle mít už nemusí... Jsou to tvoje oči tak si to musíš rozhodnout sám.

Datum: 17.05.16 12:12
Vsichni z tech co znam, kdo si to nechal delat trochu lituji a maji problemy... takze tak

Od: jenik*
Datum: 17.05.16 12:26

Za sebe ti radím, abys ještě pár let počkal. Brýle mám na dálku asi od 10 let a ještě po 25 roce se mi to mírně zhoršilo.Nyní mi je 40 a 15 let to mám stejné. Každopádně máš spíš jistotu, že se ti to časem vrátí, resp. zrak se ti zase zhorší. Záleží, jak moc jsou brýle pro tebe omezení. Já jsem si na ně zvykl, i když stojí nemalé peníze a někdy to je opruz, ale do operace se mi nechce. Nechci si prostě nechat vrtat do očí.

Datum: 17.05.16 12:28

Byl jsem na odstranění šedého zákalu.S touto operací se svezla i korekce čoček.Na klinice byly původní čočky odsrtraněny ne laserem,ale ultrazvukem.Je to technologie progresivní a s menším nebezpečím pro oko než laser.Proto žádný strach.Ale skutečně je na to čas spíše v pozdním věku.

JABRAKA

Datum: 17.05.16 12:42

nevím jak dnes, ale před pěti lety nechtěli operace u tak malé vady dělat. Prý byl problém se přesně trefit a mohlo se stát, že z -1,5 mohlo být +1.

Takže proto jsem na žádnou operaci nešel. Ale dozvěděl jsem se tehdy jinou zajímavou novinku, kterou jsem neznal. Oko se s přibývajícím věkem natahuje do délky a krátkozrakost se tím způsobem o nějakou tu dioptrii zkoriguje sama od sebe.

Od: susenka
Datum: 17.05.16 13:04

nedalo mi to napsat.Ja jsem byla primo na laserove operaci oci metodou lasik a jsem maximalne spokojena,musim zatukat.Byla jsem na tom myslim zhruba ve 22letech,presne nevim,a mela jsem na dalku 3,5 dioptrii,takze kdyz me to pak udelali tak jsem cucela jak suprove vidim.Ted je mi skoro 40 a zatim se nic spatneho nezmenilo,vidim nastejno a dekuji za to ze vidim tak nadherne na svet bez bryli,akorat mi jen rikali ze vekem budu mit slabsi dioptrie,ale kdo je nema pak vekem ze jo,to uz skoro kazdej,ja byt vama tak do toho jdu,dnes je to jeste na lepsi urovni nez jsem byla ja,a muzu rict ze bych opet do toho sla,vim stoji to nejake penize ale verte mi stoji to FAKT ZA TO. a pak se ozvete pokud na to pujdete,povite nam sam ze je to super zazitek,kdo nezazil,nevi

Datum: 17.05.16 13:35

Nosil som okuliare od 7 rokov do 25 rokov.Zrak sa mi neustále zhoršoval až sa ustálil na -6 dioptrii.Vtedy som šiel na operáciu laserom.Podarilo sa to skorigovať na -0,26 dioptrie.Prvé dva dni rezanie očí,potom to ustalo.Videl som lepšie ako s okuliarmi predtým.Oči ostali citlivejšie na smietky ak spadli do oka. Až na jeden zápal spojiviek inak žiadné problémy po celý čas neboli.Vydržalo mi to 17 rokov a zrak sa trochu zhoršil kvôli práci vodiča.Teraz nosím okuliare s -1 diopriou.Ak by som mal možnosť,tak by som si to zopakoval.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.