Prodej kusovek zakázaný

Od: Datum: 16.05.16 12:12 odpovědí: 7 změna: 17.05.16 06:43
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jenda2
Datum: 16.05.16 13:33

Protože není možné na každou kusovku dávat kolek !

Ohodnoceno: 0x

Od: zakuj
Datum: 16.05.16 14:43
Jendo meles blbosti, kazda kusovka co se prodavala byla v blistru a mela kolek. Stala 3,50kc. Nemluvim o kusovce co da tejpek z krabicky...

Od: jenda2
Datum: 16.05.16 14:58

A právě proto se ty kusovky zakázaly, protože se neměla na sobě kolek a nemohlo se určit, jestli jde o origo kusovku nebo nelegálně prodávanou.

"Část prodejců se stále snaží vylepšit si svůj příjem prodejem kusových cigaret, přičemž tzv. kusovky jsou zakázané již od roku 2003. Zpravidla se prodejem jednotlivých cigaret nechá vydělat více, než prodejem celé krabičky, která je za jednotnou cenu. Před zákazem prodeje kusovek se mohly prodávat kusově jen okolkované cigarety jasně označené nápisem Kusovka za jednotnou cenu 3,50 Kč. Vyráběny byly firmou Tabakus Group Karvinná. Zákon o spotřebních daních z roku tento prodej pak zcela zakázal."

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.05.16 15:49
Ty balene kusovky byly vhodne max na vykurovani skleniku a nebo vyvolani zvraceni po nechtenem poziti nejake chemikalie :)

Od: vazilej
Datum: 16.05.16 19:22

čili to byla politická trafika - monopol pojištějný zákonem. zajímalo by mě, odkdy tenhle penězovod fungoval.

Datum: 16.05.16 14:29

Předpis č. 353/2003 Sb.s účinností od 1.1.2004 - Zákon o spotřebních daních

doplněno 17.05.16 00:16:

vazilej, k vaši otázce jste přidal odkaz,kde je vlastně vše řečeno*jasne*

Datum: 17.05.16 06:43
Snad jen nostalgickou vzpomínku...
.
Je to dávno, pradávno. První kroky nás školopovinných po skončení vyučování vedly do trafiky, stánku stojícího do sto metrů od školy, ale pěkně za rohem, aby pedagog neviděl, kam míří dýmuchtiví puberťáci.
Teta za okénkem ochotně rozbalovala krabičky a prodávala těm bohatším či otrlejším kuřákům dva či tři kousky, těm učňům k poblití stačil jen jeden. A měli jsme na výběr. Lípy, Partizánky, Globusky, já obliboval Letky, fajn tvrdé, plné. Vydržel jsem u nich roky.
Když jsme ukecali na kuřácké orgie i nějakou holku, nebyl problém koupit jednu dvě egyptky, originál z tvrdé krabičky s otvíracím víčkem. Úplným vrcholem bylo přesvědčit prodávající, aby otevřela Dunhillky. Když jsem odkoupil od té vydřidušky i prázdnou luxusní červenou krabičku se zlatými písmeny, byl jsem frajer...
.
Tenkrát nebyl problém, zisk převládal nad úvahami o zdraví či morálce.
Dnes asi nejvíce nadávají bezdomovci, kterým by kusovky přišly vhod. Tenkrát před padesáti lety těch bezďáků moc nepamatuji. A dnes dětem většina rodičů zřejmě dopřeje více peněz, nebo se udělá skládaná. Teď už do základní školy nechodím, spíše mezi důchodce, mám prachy třeba i na každodenní krabičku, ale jak na truc jsem před 18 lety přestal ze dne na den kouřit.
.
Proto ta vzpomínka, čerstvé zasvěcené info okolo kusovek nemám.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.