Jak se chovat jako muž?

Od: Datum: 16.05.16 08:48 odpovědí: 17 změna: 16.05.16 14:04

Ahoj,

od mé přítelkyně mi je vytýkáno, že mě bere jako dítě a ne jako sobě rovného. Dost mě to bolí. Musím uznat, že toto neslyším poprvé.

Snažím se chovat jako muž. Stále jsem však dítě? Jaký je rozdíl mezi mužem a dítětem? V názorech? Vztahy, životní názory, rodina..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.05.16 08:55
Klídek, my chlapi už jsme prostě takoví od přírody, ženy byly vždy vyspělejší. Odpovědět přímo se nedá, každý je dítě v něčem jiném
Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.05.16 09:01

Bere tě jako dítě ti řekla, ale zapomněl jsi nám upřesnit v čem.. Jinak je totiž dost široký pojem.

Záleží na tom, jestli pomůžeš v domácnosti, jestli zastaneš mužské práce, jestli se na tebe dá spolehnout, jestli jsi zodpovědný, rozhodný a pro přítelkyni jsi právě z těchto důvodů oporou a přínosem nebo naopak musí vše obstarat ona..

doplněno 16.05.16 09:11:

Dost pochybuji, že se jedná jen o jedno zaštukování.. řekla bych, že by se těch věcí, které jsi měl udělat, ale neudělal, muselo stát víc. S kamarádem tě pravděpodobně chce vyprovokovat a dost možná, se ani v této situaci, stále nechováš jako chlap. Jakože ty jsi ten, kdo by měl spát na gauči? Pokud bydlíte v jedné domácnosti, pak bych dle majetkových práv k nemovitosti, sbalila kufry buď já nebo přítelkyni s tím, že si může zůstat s kamarádem..

doplněno 16.05.16 09:22:

Její byt, takže ona je na koni a Vy se jí držíte jako klíšťě.. Máte jako chlap, taky nějakou hrdost?

Datum: 16.05.16 09:05

Asi to bylo tím, že jsem neudělal to, co jsem měl udělat. Něco zaštukovat. Nebyla z mé strany chuť, když mi řekla, že má nějakého kamaráda, kterého zná od narození a je zvyklá s ním spát v jedné posteli, aby si mohli povídat do noci. Když jsem namínul, že kamarád se může odebrat po popovídání na gauč, řekla mi že NE, a že si to stejně udělá tak, jak chce.

V poslední chvíli diskuze mi nabídla, že na gauči můžu spát já.. přijde mi to absurdní. Nehodlám pro ní teď cokoliv dělat.

doplněno 16.05.16 09:18:

Ano, je to její byt. Bylo toho více. Samozřejmě. Nějak mě přešla chuť cokoliv dělat. Ve středu bychom se měli vidět. Mám přislíbené místo na gauči. O víkendu jede za kamarádem do Prahy. Bude u něj spát. Jsem z toho dost špatný. Nevím, zda budou spát v jedné posteli nebo ne

Od: pisalka
Datum: 16.05.16 09:28

O víkendu jede za kamarádem a bude s ním spát v jedné posteli? Tak tedy nevím, ale ona by možná mohla mohla vědět, co se ve vztahu sluší a co už je přes čáru a když né ona, tak ten její kamarád. Já mám také letitého kamaráda, také spolu spíme v jedné posteli, ale když mám přítele, tak by jedna postel nepřipadala v úvahu, ono vlastně by nepřipadalo v úvahu, že bych jela za kamarádem přes noc bez svého partnera.

Pak se tedy nedivím, že jste z toho přešlý a nemáte chuť něco štukovat ;)

Od: jenda2
Datum: 16.05.16 13:48

Teď to tady čtu a je mi jasno. Zjistila že jste jako chlap nula a tak vám dává sodu, aby jste se sbalil a vypadl z bytu. Tak proč ze sebe necháváte dělat rohožku? Na sex má někoho jiného, který dává sodu zase jí. Rovnováha musí být.

Datum: 16.05.16 14:04

Možná jste naivní a nezkušený, ale chování Vaší přítelkyně vůči Vám není v pořádku. Dokud si to necháte líbit, tak své chování vůči Vám nezmění a budete jí dobrý akorát tak na to štukování. Copak Vás to neponižuje? Nechte ji, ať si spí v posteli s kým chce a nedělejte jí hlupáka. Najděte si děvče, které si Vás bude vážit!

Ohodnoceno: 1x

Od: mot
Datum: 16.05.16 09:02
Tak uz nick lukasek o leccem napovi...

Datum: 16.05.16 09:05

Není to moje pravé jméno. Chci si zachovat anonymitu.

Od: ben®
Datum: 16.05.16 09:08

Dobrý den, z chlapce se stává muž v okamžiku, kdy kaluž vody na cestě překročí. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.05.16 09:27

jj, jsou takové ženy, které mají nezpochybnitelnou autoritu a hlavní slovo, dokáží udržet v chodu a v pořádku rovnou několik domácností, přitom žádnou poslušnost nevyžadují. U nich doma si všichni dělají co se jim zachce. Tyto povahové rysy obvykle mívají chovatelky koček.

Pak jsou takové ženy, které potřebují uťápnutého chlapa, aby se o něj mohly starat nebo mu poroučet. Ty si obvykle pořizují manžela i psa.

No a jsou i takové, které potřebují mít chlapa dominantního, aby k němu mohly vzhlížet a aby měly pocit, že je ten jejich chlap vede.

Možná že právě takovou máte doma. Těžko vám poradit, protože váš postoj vychází z vaší povahy. A povaha se dá tak možná trochu korigovat, ane změnit ne.

Zkuste aspoň tu korekci. Zkuste rozhodnout co se bude dělat, například : Poď, obleč se, je pěkně, jdeme do hospody na pivo a na kafe.

Ne aby vás potom napadlo to pivo a kafe platit z peněženky vaší přítelkyně. Všiměte si někdy toho detailu. On a ona sedí v hospodě, platí on, ale v ruce má její peněženku. Hned vidíte jak to u nich doma vypadá a kdo je u nich šéfem.

Mnoho zdaru. :)

Od: jarinek*
Datum: 16.05.16 09:53

Dospělý člověk by měl vědět, co chce, co dělá a proč to dělá a měl by být spolehlivý, zodpovědný a umět se rozhodnout. Stát si za svým názorem, ale přitom umět přijmout kompromis. Pokud bychom to aplikovali na naši společnost, tak skutečně dospělých bude tak max. 10% procent populace, takže hlavu vzhůru.

Pokud musíte něco Vaší přítelkyni dokazovat, tak možná není pro Vás vhodný partner. Nebo nejste pro dospělácký život dost zralý. Těžko hodnotit, jaký skutečně jste. Jestli Vám mohu dát radu, dejte si dobrý pozor na ženu (ženy) a okolnosti, které z Vás budou chtít udělat "starého mladého". Největší bohatství muže je, když se dokáže chovat jako chlap, ale zachová si duši dítěte. Předčasně zestárnout není problém, zvlášť když Vás okolí do toho manipuluje. A nemusí to být jen partnerka. Stačí i funkce a takový (v domácím prostředí klidně pohodový a vtipný) člověk se v práci chová jako kretén. Jasně každý hrajeme v životě různé role, ale jde o to, že každé hraní, mimo svou přirozenost, značně ubírá síly a hrozí blbé situace, když vypadnete na chvíli z role.

Datum: 16.05.16 11:19

Zdravím. Vy tolerujete přítelkyni, že jede za kamarádem a bude s ním spát v jedné posteli? Hustý. To bych svému partnerovi rozhodně netolerovala.

Mám kamarádku, jejíž přítel je taky ještě trochu dítě. Když se něco řeší, většinou nemá názor, neví, počká, až to nědo rozhodne. Když se mu něco řekne, urazí se, prostě jako uražený děcko. Takového za dospělého ještě nepovažuji. Dospělý člověk je podle mě ten, který přijme odpovědnost za svá rozhodnutí a činy, umí se rozhodnout, vyřídit, postarat, přemýšlet.

Pokud tohle zvládáte, je možné, že si na Vás přítelkyně jen honí ego, že je ve vztahu ta hlavní. Ke vztahu ale patří i úcta.

Datum: 16.05.16 11:38

Jednoduché, jsi podpantofle, měl si jí na to říct že není problém ať si k němu jede a tvářit se upřímě, a dodat že asi teda navštívíš svojí bývalou s kterou jste teď velice dobří přátelé, a že spolu pojedete/půjdete někam, kam jste spolu jezdili/chodili. Nemáš se nechat tak odbít, A to jak tu někdo píše že z tebe bude muž až to či ono je prostě nesmysl, to bys v jedné kultůře byl muž když máš zodpovědnost, a rodinu, a zaletíš někam do jiné země a v jiné kultůře musíš zabít člověka abys byl muž, nebo ulovit antilopu aby tě považovali za muže, prostě se jako muž cítíš, a nebo jsi taková močka (bez urážky) která se nechá vláčet životem. Máš mít nějakou hrdost, a vykašlat se na to co si myslí ostatní, dělej to co tě baví a co tě naplňuje, a když si s přítelkyní nerozumíš tak to asi nemá moc smysl nemyslíš?

Datum: 16.05.16 11:57

Vy (možná) máte nějaké nevyzrálé projevy. Ale partnerka se zcela určitě chová jako eskymácká žena. Nevěra - nic mimořádného, mnohomužství také. U českého muže bych čekala, že bouchne do stolu a noci s kamarádem trpět nebude.

Datum: 16.05.16 12:04

... asi bych jí řekl, že se zastaví kamarádka, abysme to tam vyš(t)uk(ov)ali a že tam asi bude muset přespat, abysme to mohli udělat pořádně ;-/

Od: matla
Datum: 16.05.16 13:38

Jak řekl jeden moudrý člověk: "Rozdíl mezi mužem a chlapcem je v ceně jeho hraček."

Od: jenda2
Datum: 16.05.16 13:43

Vůbec neposlouchejte takové bláboly. Co je podle ní to správné chování je podle vás neco jiného. Vždy buďte rovný, žádná baba a dělejte věci tak, jak vás to baví. Nejsme na světě tak dlouho, abychom si život kazili nějakou nánou. Chování se časem mění ale nemůžete se přetvořit v uvažování podle přání někoho. To je lepší ji ukázat na dveře a ať s vážnou tváří vypadnout. Není jiné řešení. Jste totiž bez hrdosti.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.