Sedřené tělo z pádu na bruslích

Od: Datum: 15.05.16 13:52 odpovědí: 10 změna: 15.05.16 20:13
Ahoj
Včera jsem jela na kolečkových bruslích a vjelo mi pod kola malé dítě tak jsem uhla a najela jsem na štěrk. Neustála jsem to spadla jsem a skutalela se kopečka. Mám sedřený bok až k prsu, stehno a ruku. Jde to hodně vidět. Za týden v práci máme večírek přijedou služebníci z německa a já tam tak nemůžu jít. Hodně to bolí. V noci jsem nemohla spát že to bolelo když jsem si lehla. Nemůžu pořádně sedět že to bolí. Pořád to pálí a hned co jsem přišla domů tak jsem to vydezinfikovala.
Máte nějaké rady jak urychlit léčení nebo něco aby to alespoň nebolelo?
Předem děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.05.16 13:59
avatar

Bepanthen. MAST, ne krém. Hojí jako ďas Mají více druhů - ta, kterou zmiňuji, by měla být antibakteriální a hojivá, ale když v lékárně řeknete, na co to chcete, tak Vám dají tu správnou. Další jsou na prsa kojících žen nebo na opruzeniny, to si nespletou/nespletete hlavně ne ten krém, ten není tak účinný (vlastní zkušenost).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mill
Datum: 15.05.16 14:02
Děkuji za odpověď . Hned co to půjde tak si to zkousím kpupit.
Datum: 15.05.16 14:02
avatar

Zkusila bych to namazat BEPANTHENem PLUS hojivý krém.Ten je na odřeniny a desinfikuje.Mažu s ním dceru pokaždé když se odře.I když já bych asi zašla s tak velkou odřeninou k lékaři když to tolik bolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mill
Datum: 15.05.16 15:10
No bolí to dost ale taky pálí. Tak to zkusím koupit, namazat a kdyby to nezabralo tak zkusím po pár dnech zajít k lékaři.
Datum: 15.05.16 14:16

Je možné že máte naražené nebo zlomené žebro (pánev), jestli to opravdu tak moc šíleně pálí/bolí, tak si zajděte na chíru, tam vám to vyčistí. prohlídnou, a případně dají mast na lepší regeneraci. Jinak haranty na cyklostezkách pobýhajících se taky nenávidím, minulé léto jsem na kole při jízdě relativně rychlé srazil dítě které si tam jen tak pobýhalo a taky jsem sjel do takové menší škarpy, měl jsem i přes rukavice přímo v ruce zadřený štěrk, a kdybyste viděla jak mi to pak na pohotovosti nechutně vytahovali a jak to bolelo, nejlepší že ty rodiče se nejdříve snažili svést vinu na mne že jedu moc rychle a nedávám pozor, jenže se k tomu připletlo asi dalších 10 lidí někteří díky té situaci taky "bourali" a byla mela, rodiče lehce napitý a ještě tam měli na volno velkého psa, no prostě hrůza.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mill
Datum: 15.05.16 15:08
Jestli nezabere ta mast tak si zajdu ať mě prohlédnou .
Ala abych pravdu řekla taky nemám ráda když na cyklostezce pobíhají děti a navíc naše ,,spoluobčany,, ti tam chodí i se psi a ti tam taky běhají. Mají chodit někam na psí cvičák a ne na cyklostezku. Zrovna ti mi vběhli pod nohy. Samozřejmě rodiče tam nebyli tak jsem nemohla nic dělat. A nejhorší je že utekli.
Ale děkuji za radu.
Datum: 15.05.16 15:19

S cyklo-stezkou mám taky takové zkušenosti..mně udělal myšku bruslák,ještě se sluchnama v uších,už jsem jela ze svahu..naštěstí tráva,ale stejně jsem byla odřená po boku ke kolenu...naštěstí jsem rány měla čisté,takže bepanthen a udržet v suchu...musíte se prohlédnout pořádně,jestli to byl štěrk,můžete mít v ránách drobky štěrku,jak jste na tom s tetanovkou?Nepodceňujte to...jak přijdou teploty,běžte k dr.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mill
Datum: 15.05.16 15:42
Tetanovku naočkovanou mám takže doufám že to bude v pořádku. Teplotu zatím nemám tak to asi bude dobrý.
Od: kolista
Datum: 15.05.16 16:10

Klasický silniční lišej ;) Pořádně vyčistit všechny kamínky (klidně kartáčem), všechno musí ven. Pak vydesinfikovat. Výborná je "zelená mastička" co mají v nemocnici, člověk sice vypadá jak indián, ale opravdu funguje.

Nejlepší je rovnou k doktorovi a on to všechno udělá. Zároveň prohlídne žebra jestli sedí a poslechne jestli není píchlá plíce.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 15.05.16 20:13

Za týden se to zcela jistě nezahojí, takže budete muset volit takové šaty, kde to bude vidět co nejméně, případně na večírek nejít. Proti bolesti pomůžou běžná analgetika. Nová kůže by neměla několik měsíců přijít na slunce, jinak hrozí zvášená pigmentace, takže používat krémy s vysokým faktorem, případně se vůbec neopalovat a postižená místa chránit látkou.

Mám velmi frekventovanou cyklostezku přímo pod barákem, takže vím, o čem píšete. Děti, psi na volno, lidi pěšky na obou stranách, bruslaři co se prostě musí držet za ruce a zabírají celou šířku stezky, cyklisti vybíjející si testosteron rychlou agresivní jízdou... Naštěstí mě takhle srazila cyklistka jen jednou a to jsem vjela a spadla do trávy, navíc jsem měla chrániče, takže se mi nic nestalo. Jedno je jisté, kdo opravdu umí bruslit, ten zastaví otočkou na fleku. Kdo bruslit moc neumí, musí o to víc dávat pozor a přizpůsobit se. Proto já jezdím výhradně brzy ráno nebo pozdě večer, kdy je na cyklostezce minimum lidí a nejsou tam rodiče s dětmi. Za pěkného počasí o víkendu v brzkém odpoledni bych bruslit nešla, to je o hubu. Zásadně jezdím s chrániči na kolena, lokty a zápěstí. Když už člověk padá, musí se snažit kleknout na ty chrániče, hlavně nepadat dozadu a když už, pokrčit kolena. Dávám pozor, takže když vidím děti, brzdím už z dáli a na lidi volám, stejně jako na lidi s volně pobíhajícími psy. Blbé je když říkáte předjíždím a dítko je nějaký Ital, co prd rozumí. Sleduju i pohyb za sebou, když vydím cyklistu a jsme na úzkém úseku, přestanu se odrážet a nechám ho předjet. Někteří pak i poděkují.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.