Snížení výživného na dítě

Od: Datum: 15.05.16 14:09 odpovědí: 12 změna: 19.05.16 12:06

Dobrý den,mám dotaz,ex manžel opet požádal o snížení výživného,jde o to že si změnil pracovní smlouvu na brigádně,tedy podnik mu to umožnil,ale pracuje stejně jak pracoval,jen už u soudu doloží mnohem menší výdělek,moje otázka je ,,,jestli mám nějakou možnost dokázat že jeho výdělek je mnohem vyšší jsem si jistá že jeho vydělek je stejný,mužu to nějak dokázat třeba tam poslat nějakou kontrolu?Pánové co jste zaujatý proti ženským mi sem prosím nepište že asi chudák nemá peníze atd,chudák bude moje dcera každá samoživitelka pochopí děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.05.16 14:26

Bohužel,tohle je naprosto ukázkový příklad,co ,tatínkové, teď dělají.Mám špatnou zprávu,pokud mu v jeho práci dají papír na to,koolik si vydělá,nic nezmůžete...žádnou kontrolu nepošlou,možná by stálo za to upozornit sociálku-vaší na to,aby se zkusili domluvit se sociálkou v místě jeho bydliště a ti by se zeptali v jeho práci jak to s ním je...jedině úřad něco zmůže,vy ne...Nevím,kolik je dítěti - můžete udělat to,že náklady navíc - škola v přírodě,kroužky apod. -musíte platit napůl - taky přes sociálku řešte...bohužel,taková je doba.

Ohodnoceno: 0x

Od: jana01
Datum: 15.05.16 14:33

ale přece musí existovat nějaká kontrola která se pošle do podniku,musí tam být přece nějaké finanční nerovnosti pokud se udělá kontrola,jeho zaměstnavatel je podnikatel velké autobusové dopravy,už prostě nemůžu dopustit aby moje dcera na tom byla ještě hůř,je jí 12 let alimenty mi posila soudni exekutor,protoze on nikdy moc neplatil jen si uziva pa dovolenych,proste musi byt nejaka instituce ktera dela kontroly nad podniky

Od: jenda2
Datum: 15.05.16 16:45

Jako každá že na přeháníte. Žádný zaměstnavatel si nedovolí psát nějaké nesmysly soudu. Taková je doba. Když nebudou peníze, nemůžou být kroužky. nebo má platitel pojít hlady, jen aby byly kroužky? Mě moje bývalá nezaplatitla nikdy ani korunu na syna v mé péči, přišel jsem o práci a snažil jsem se. Ženy nemají ve zvyku se snažit, jen natáhnou ruku a dej.

Ukázkový příklad, maminky teď dělají.

doplněno 15.05.16 17:57:

Změna zaměstnavatele na práci pod agenturou se dělá jen tehdy, když může člověk dělat více přesčasů a tím si vydělat více. Nemá smysl dělat za méně peněz. V % by na tom byl pořád stejně. Možná by platil méně, jenže dostane méně. To je absolutní nesmysl.

Ohodnoceno: 1x

Od: hk
Datum: 15.05.16 16:51

2. Nevidím nic špatného na tom, požádat o snížení výživného.

3. Neumím si moc představit, co by zaměstnavatel z toho měl, kdyby podváděl takhle primitivním způsobem u jednoho člověka. Ještě tak nějaká firmička o třech zaměstnancích, kamarádech. Ale běžnému zaměstnavateli tohle nestojí za možné potíže.

Datum: 15.05.16 16:55

Na hloupé řeči nedejte, braňte se. I brigádníky musí podnik evidovat. Žádejte o soc. dávky např. na bydlení. netuším jak na tom jste, zda vyděláváte nebo ne, netuším kolik je výživné na dceru, netuším zda tatínek jen platí výživné a nebo je ochoten i mimo určené koupit např. dárek.

doplněno 15.05.16 16:58:

Nezlobte se ale musela bych být hodně sprostá a jít proti pravidlům, pokud bych chtěla reagovat na ty co píší, že ta špatná jste vy. Vy totiž o životě víte h...o, netušíte co vás může potkat ve vztahu s člověkem za rok, za dva a nic to nemění na tom, že z počátku to byl super manžel a super otec.

Datum: 15.05.16 16:59

Asi to není nejlepší situace, co zažíváte, ale jsou ještě i horší. Nějaký výdělek váš ex-manžel doložit soudu musí. Zase se mi moc nechce věřit tomu, že by si jeho zaměstnavatel dovolil předložit soudu něco, co je neplatné. Teď si přestavte, co kdyby byl váš ex-manžel v situaci, kdy by vám platit na dceru už nemohl - například ze zdravotních důvodů? Stejně byste musela dceru vychovat a připravit ji pro život a nemohla byste se už na exmanželův příjem v podobě alimentů spoléhat. A co vaši rodiče, ti vám pomoci finančně nemohou? Existují přeci i sociální dávky pro sociálně slabé... A ano, chování vašeho exmanžela je celkem typické. Nejste jediná.

Datum: 15.05.16 17:19

Eulálie, dcera bere na dítě 6 let-3000, na dítě 2 roky 1000,- zažádala si o příspěvek na bydlení, hmotku ale to vážně není moc peněz, ne každá babička s důchodem měla prozíravé předky co jim vrátili pole a tak babka dostává velmi slušný peníz za nájem, pro sebe toho moc nepotřebuje (snad nové gumy na inv. vozík) a tak může a udělá to ráda dát vnučkám třeba na pokojíčky aby měly holky kde spát, koupit to co mají ostatní děti, zaplatit kroužky, vzít děti třeba do ZOO a td. Někteří muži umí děti jen udělat a ze sraček pak pomáhají prarodiče, u nás je výhoda, že obojí, oni se totiž za svého syna stydí. Ale jak to zvládne sama matka s děckem, nebo třeba třema, tak aby udržela nějaký standard to nechápu a to nemluvím o tom, že ona s dětmi velmi těžko hledá vztah, zatímco chlap sám a bez dětí ho najde vždycky.

Datum: 15.05.16 21:44

Ahoj Jano01.

Opravdu nedej ani na některé hloupé plky i zdejších některých radilů. Kdo není v takovéhle situaci, to stejně nepochopí. I když pán tvorstva dosud něco platí, stejně si zařiď exekuci na to výživné pro své dítě. Další věc je, že by se třeba šlo poradit na sociálce, aby když není schopen platit otec dítěte, tak aby mu v tom pomohli jeho rodiče. Prý to lze a něco podobného budeme řešit s mojí sousedkou. Tam se ten darebák vyhýbá práci úplně a na ÚP je pouze registrován. Zřejmě někde dělá na černo, nebo ho živí ti rodiče. Je mu asi 40 let.

Od: jenda2
Datum: 19.05.16 12:06

To je skvělé, proč by měli platit rodiče? Je to jejich dítě, tak se o něj musí postarat. Co nezvládne jen, musí dohnat druhý. To je snad normální ! A tahat od starých peníze je obludné.

Od: uska®
Datum: 15.05.16 21:51

Sama asi nic nenaděláte, ale pokud budete mít na právníka, tak šance je. Právník by mohl požadovat po zaměstnavateli konkrétní důvod změny smlouvy, vyžádat si konkrétní pracovní náplň na HPP a na brigádníka. Hroznou lež zaměstnavatel soudu neposkytne. Snad by to šlo.

Datum: 18.05.16 22:09

Já bych poradila si dobře rozmyslet, jestli a jaké kroky podniknete.

Způsobíte-li zaměstnavateli bývalého manžela nějaké nepříjemnosti,

může bývalý manžel přijít o práci a následně Vaše dcera o výživné.

Kontroly samozřejmě možné jsou, otázkou ale je, jestli zaměstnavatel něco porušuje.

Změna pracovní smlouvy nebo uzavření dohody je vždy záležitost obou stran.

Bývalý manžel mohl dát jednostrannou výpověď, ale pracovní smlouvu si sám změnit nemohl.

A pochybuji, že by mu zaměstnavatel záměrně pomáhal podvádět...

Datum: 18.05.16 22:28
Není v tom nic nezákonného, buďte rada,ze alespoň něco platí damo co jste zaujata proti pánům :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.