Dá se gilbertův syndrom úplně vyléčit?

Od: Datum: 15.05.16 12:28 odpovědí: 5 změna: 16.05.16 09:41

Chci se zeptat jestli se dá gilbertův syndrom úplně vyléčit nebo ne protože mě to v nemocnici v závěrečné zprávě píšou ale já ty projevy vůbec nemám chuť k jídlu mám nehubnu, ale je zajímavé že vždycky když hodně piji tak mě ten bilirubin rapidně klesne že nejdřív mám podle vyšetření biochemie třeba 33 umol/l a když potom každý den hodně piji třeba celkem 2,5 l za den tak když potom jdu za měsíc na kontrolu tak mě naměří jenom 17 umol/l ale chci se zeptat jestli se dá teda gilbertův syndrom zcela vyléčit takhle častým pitím nebo i jinak?*cteni*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 15.05.16 12:33

Zde to nevyřešíte, protože sem chodí radit kde kdo. Třeba já radím téměř všem a přitom mám jen základní vzdělání. Váš zdravotní stav zná jen váš ošetřující lékař. Pokud máte pocit, že tomu nerozumí, jděte k jinému.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.05.16 12:57
avatar

Je to dědičné a zcela se to zatím vyléčit nedá, dokonce se vedou spory o tom, zda to vůbec nemoc je. (pouze jsem si přečetla několik článků). Ptejte se lékaře ale na základě těch článků, pochybuji, že bude znát 100% odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.16 16:31
avatar

Tady je všechno, na co se ptáte. http://cs.wikipedia.org/wiki/Gilbert%C5%AFv_syndrom

Co je dědičné, tedy je v DNA, je to nastálo. *plac*


doplněno 16.05.16 07:02:

Kolikoli, Wiki úplně stačí. Tazateli z nějakého důvodu lékař neřekl více. Možná proto, že tazatel potřebuje chvíli na to, aby tuto informaci strávil. Není třeba ho děsit. Až bude připraven, vykliká a pohledá si více a podrobněji.


doplněno 16.05.16 07:53:

Kolikoli, mi se vysypala lupenka ve 35 ti letech. Chvíli trvalo, než ji diagnostikovali, protože byla, dost netypická. Vím, jak mi bylo, než mi všechno došlo. Než mi došly sovislosti i do budoucna. Než mi docvaklo, že kožař bude mým nejvěrnějším přítelem do smrti. A vlastně neúspěšným, ikdyž snaživým, protože DNA je DNA. *zed*Věřte, není to vůbec snadné! Tazatel to nemá ani trochu lehké! Potřebuje čas, než mu to dojde. A my se můžeme dohadovat, kdo má pravdu, ale nic to stejně neřeší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.16 17:51
avatar

Odkaz na Wiki? Vážně?


doplněno 16.05.16 07:19:

Vy děláte, jak kdyby měla rakovinu, bože. Navíc "a potom jdu za měsíc na kontrolu" asi znamená, že už se léčí delší dobu. Věřte, že když má někdo nějakou chorobu, tak si o ní něco zjistí (a článek na wiki, který má k odbornosti blízko asi jako článek na novinkách.cz, by asi četl jako první). Tady jde spíš o to, že ty příznaky (i ty popisované na té wiki) tazatelka nemá. Tohle není dotaz na vzoreček výpočtu rychlosti. Na tohle musí odpovědět doktor. A když už wiki, tak aspoň tahle. A tam taky píšou, že většinou se příznaky neprojevují.


doplněno 16.05.16 09:39:

Ale pro tazatelku to není nová zpráva. Léčí se minimálně už několik měsíců. Navíc tato nemoc nic nedělá, akorát jednou za čas, když má člověk stres (nebo tak), tak se trochu zvýší jakási hladina něčeho a může trochu žloutnout kůže. Jasný, chápu, že lepší být úplně zdravý, ale nemusíte z tazatelky dělat na smrt nemocnou osobu. Jenom se ptala, jestli můžou její příznaky být tak nízké, že by se dalo považovat, že už ta nemoc je vyléčená. Inu, na to právě odpoví jen ten doktor. Žádná nemoc se nikdy neprojevuje u každého stejně. Když mají dva migrény, tak ten jeden nejí, nepije, jenom spí a zvrací, a ten druhý je světloplachý a bolí ho hlava, ale jakž takž funguje. Jsou lidi, kteří byli nakaženi HIV, a virus u nich postupem času vymyzel. Možné je všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 09:41
avatar

*vymizel *zed*. A taky možná tazatel, ne tazatelka *nevi*.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.