Mohu tu poprosit o názor k našim rozepřím?

Od: Datum: 15.05.16 11:46 odpovědí: 13 změna: 16.05.16 18:35
avatar

Já čekám na operaci (oprava menisku a křížového vazu), chodím velmi opatrně a pomalu a nikoliv na dlouhé cesty, protože mě bolí každý krok, musím se zastavovat a odpočívat a bolí mě to i vklidu. A každé špatné našlápnutí zabolí až do morku kosti, nemluvě o tom, že může dojít k dalšímu poškození. Vzhledem k tomu, že mám hafíka, tak chodím ven denně, ale držím se spíše na sídlišti a na nějaké dlouhé cesty se bojím.

Moje známá má artrozu kolena 3. st. a stále není rozhodnuta, zda se objednat na výměnu kloubu. Tvrdí, jak ji to bolí, ,ale neustále někam cestuje, po Praze i mimo, chodí na dlouhé vycházky s hůlkami.

A já neustále slyším, jaký jsem srab, že se musím překonat, nemyslet na to a chodit a chodit.

Vím, že je to těžké posuzovat od jiného člověka, když se nedohodneme my dvě, která je na tom hůř. Jsem opravdu takový srab?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 15.05.16 12:16

Být vámi nikam nechodím. Proč si zbytečně ničit zdraví dalším opotřebováváním těla. Osobně jsem nejraději doma, hodně rád ležím a tak se na to dívám sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.16 12:21
avatar

Každý vnímá bolest jinak. Je důležité vědět která jste na tom hůř? Mám RS (že nebolí není pravda), jsem po úrazu a mnoha operacích, kov v páteři, výměna kyčle... nedovolila bych si říct, že mě to bolí víc nebo méně, než toho druhého co má třeba jen vyměněnou kyčel a také si někdy myslím, že na inv. vozíku toho zvládnu víc než ten co skuhrá.

Vůbec to neřešte. Vemte si, že máte dvě děti, jedno upadne, odře si kolena a řve ještě týden když se má večer mýt, druhé se stejně nebo i víc odřeným kolenem, vstane, opráší si odřeniny a běží dál. Je to jen o tom jak ten práh bolesti vnímáte.

To musí být vážně zážitek když se dvě kamarádky dohadují, která je víc nemocná. Moje zásada je o nemocech nemluvím, pokud se někdo zeptá odpovím ve dvou větách.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.05.16 14:04

Nechápu - jaký srab? Žijte si podle svého a nehleďte na nikoho dalšího - ona ta známá za vás potom nepůjde do špitálu a nebude trpět.Žijte podle sebe!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.05.16 15:22
avatar

Já vám děkuji, mě jenom štvalo, jak mi pořád vyčítá že s ní nikam nechci jít a když jí řeknu, že je divné, že mě bolí každý krok a ona běhá jak laň, takže asi na tom není tak špatně. Ale právě dnes jsem se rozhodla, že se na ní vybodnu.

Datum: 15.05.16 15:28

Taky mám artrozu 3 st. v koleni a věřte že s hůlkami je to pohádka chodit - bez nich utrpení .

Kdo nezažil neuvěří...a to mám snížený práh bolesti, ale jakmile mám bez nich jít a něco třeba nést je to opravdu bolest jak *cert*.

Vaši bolest neznám ,ale věřím, že to příjemné vůbec není - takže přes bolest nic nedělejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 15.05.16 14:30
avatar

Každý máme jiný práh bolesti a podle toho se při bolesti projevujeme. Někdo sne více, druhý méně, nejme stejní a nejde se vzájemně porovnávat. Nejde o šaty, jestli mně sluší více, než druhému...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.16 14:39
avatar

Nedávno jsem si špatně stoupla a bolest mi proletěla od paty až do zad.Skoro jsem se na tu nohu nemohla postavit .Jěště horší to bylo při sešlápnutí spojky v autě.A po schodech no hrůza.Ležení také žádná sláva.Takže si nemyslím,že jste zbabělá ,protože vím jak to bolí i když se jenom špatně došlápne.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.05.16 15:27
avatar

Víte, já moc nemám ráda toto porovnávání. Každá máte svoji pravdu, a je to.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.05.16 18:59
avatar

Ajo, možná známá užívá léky, o kterých Vám nic neřekne, a ty opravdu pomáhají (jenže ničí žaludek). Já to tak mám, s tou správnou "drogou" můžu celý den běhat jako srnka, zato bez ní nemůžu jít ani do města, což představuje tak hodinku chůze včetně nákupů. A ještě něco, zkuste jí říct o ty hůlky a na chvilku to s nimi zkusit, třeba opravdu ulehčí, jak tu někdo pěkně píše, za zkoušku nic nedáte. A taky zkuste na noc Koňský gel, chladivý, zabalit, abyste si nezničila povlečení, a hned to bude ráno veselejší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.16 20:17
avatar

jj někdo je cimprlich a někdo ne!

Když jsem před roky v čekárně chirurgie s "vyhozeným kotníkem" čekal na ošetření , seděla v čekárně matka s asi tak 13-15 letým chlapcem ten když měl doskákat do ordinace vypadalo to jakby přišel minimálně o nohu od kolene dolů (taky kotník) ,Pak než jsem se dostal dovnotř přišla další mám s kučíkem 3-5 roků pravděpodobně taky něco s kotníkem (divné že?3 osoby v jeden čas)a tan tam poskakoval a ještě měl legryci žeskáče a nemůže došlápnout na druho nohu!

Prostě známou pošlete někam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 06:58
avatar

Když mi bylo hodně zle, po ozařování, ale před chemoterapií, chirurg, který mě operoval, dal se mnou řeč. Pravil: "Nikdy neposlouchejte, co komu je nebo není. Máte svůj veliký problém, nepotřebujete, aby na vás lidi nakládali své problémy nebo naopak, abyste si myslela, že oni jsou dobří, ale s vámi musí být moc zle, když máte tyhle problémy. A už vůbec nesrovnávejte léčbu, ona má růžové a já modré tablety. Každý má něco jiného, každý bolest cítíme jinak, každý problém vyžaduje jinou léčbu. Nikdy se s nikým nesrovnávejte! Nikomu nedovolte, aby ve vás vzbuzoval pochybnosti o sobě! Musíte se "zabejčit" a léčbou projít jako vítěz. Jeho problémy jsou jeho a vaše jsou vaše! Nesrovnávejte se."

Ajo, poohlédněte se po svém okolí. Nepřišel někdo o psa? Tam by pro vašeho pejska, po dobu vaší hospitalizace, mohlo být řešení. Já takovou paní, která přišla o foxterierku, našla. A Dorka u ní našla dočasný domov po dobu mé operace kýčle a lázní. To by mohlo být řešením. I pro vás i pro pejska.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.05.16 15:52
avatar

Připomněla jste mi pár rozhovorů o penězích. Sytý hladovému prostě neuvěří...

Bývám na tom s penězi všelijak, ale na nájem a jídlo je, tak co bych chtěla ale když už se nějaká tisícovka navíc objeví, tak letí na kontaktní čočky, kvalitní boty, zubaře nebo stavebko. Víc fakt nevydělám. Tuhle mi kamarád povídá, jestli s nimi nechci jet toto léto na týden do Chorvatska. Levně, jak doprava tak ubytování. Já na to, že nemám peníze, a už vůbec ne v létě (je minimum práce). Kamarád odpověděl, že nikdo z nich na tom není finančně nejlépe, jako že "to přece není argument". V klidu jsem mu odpověděla, že když oni do toho Chorvatska jedou, tak asi peníze na to mají, i když je to třeba levné a dají na to poslední úspory. Já je nemám. Nemám. Prostě nemám. Pak pochopil... Zkuste to takto říct také - já nemůžu, mě to bolí. Nesrovnávat. Nemůžete, protože to bolí, hotovo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dfhdt
Datum: 16.05.16 18:35

Neberte si to osobně, je mi jasné, že vy si to neuvědomujete, ale není nic horšího, než když si babky vykládají, která má jaké nemoci a kdo je na tom hůře.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.