Výpověď z pracovního poměru - jak poslat?

Od: Datum: 14.05.16 22:12 odpovědí: 9 změna: 20.05.16 21:19
Zdravím, chci poslat zaměstnavateli výpověď a zajímalo by mě, zda se má výpověď poslat doporučeně nebo doporučeně s dodejkou? Stačí poslat na firmu nebo přímo adresovat nadřízenému? Moc díky
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 14.05.16 22:21

1. S dodejkou.

2. Na adresu společnosti - dle obchodního rejstříku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.05.16 22:26

Podle mě nejlépe osobně nadřízenému. Převzetí si od něj nechám potvrdit na kopii. Mám tak jistotu, že se výpověď nikde netoulá.

doplněno 15.05.16 10:15:

Pokud odmítne, nastupují další možnosti, zmíněné třeba Hejkalem. Ale nestává se to. Nadřízený je velmi často nejbližším zástupcem zaměstnavatele, se kterým se vyřizuje i veškerá administrativa.

Datum: 15.05.16 07:33
Problem nastane v pripade,kdy ji nadrizeny odmitne prevzit.

Datum: 14.05.16 22:59
Další možností je osobně odnést na podatelnu, kde Vám na kopii dají firemní datumové razítko. Pokud nemáte podatelnu, máte sekretariát ředitele. Sekretářka příjem potvrdí na Vaši kopii. Dost často také poradí, upozorní na formální chybu. A hned to dá do pošty personálnímu...
Nadřízený to může ztratit, zdržet, vyvíjet nátlak, nebo je nad ním ještě více stupňů řízení.
Ohodnoceno: 1x

Od: jenda2
Datum: 15.05.16 10:26

Buď na firemní podatelnu proti podpisu oprávněného pracovníka, nebo doporučeně s dodejkou. Na dodejce je datum převzetí, který je důležitý pro počátek běhu výpovědní doby. Rozvazovat pracovní poměr je vždy nepříjemná záležitost a v častých případech je právě s nadřízeným těžká řeč. Proto je vhodnější poštovní doručení.

Např. můj šéf odmítl převzít výpověď a ani nebyla písemně stanovena osoba oprávněná v převzetí takového dokladu. Musel jsem výpověď poslat poštou a i tak ji nepřevzal. Náhodou jsem se dostal k výzvě, kterou jsem si potají mohl okopírovat a den výzvy se počítá jako den doručení. Adresování osobě fe firmě se nezdá vhodné z různých důvodů. Je vhodnější poštu adresovat např. na personální oddělení.

Datum: 20.05.16 14:18

Kdy se počítá den výpovědi dnem podání zásilky nebo dnem doručení? Pokud mám být dnes či zítra v práci, ráno to dám na poštu, ale výpvěď přijde zaměstnavateli za několik dní, nemůže mne postihnout např. za ušlý zisk? (pokud neměl ve smlouvě, že třeba musí dát vědět minimálně den předem ... už jsem takové smlouvy viděl, ale pouze u brigády).

Datum: 20.05.16 14:25

Vy máte ale nápady. Nemůžete přece předat výpověď a zůstat doma, výpovědní doba je dvouměsíční. Výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi a končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce. Nemáte náhodou na mysli zrušení pracovního poměru ve zkušební době?

Datum: 20.05.16 16:01

ano, měl jsem namysli výpověď ve zkušební době

doplněno 20.05.16 21:41: Porad je to stejne. Zamestnavatel, respektive Vas primy nadrizeny to odmitne prevzit. Co potom?

Od: jenda2
Datum: 20.05.16 21:19

Tady máte vozor. Není to výpověď ale zrušení pracovního poměru ve zkušební době.

http://www.zbynekmlcoch.cz/in…vzor-ke-stazeni-online-zdarma

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.