Průkaz ZTP

Od: Datum: 14.05.16 16:09 odpovědí: 5 změna: 14.05.16 19:37

Dobrý den,

Chci poprosit o radu jak napsat podnět k přezkoumání řízeni.Od narození mám vrozenou luxaci levé kyčle.V dětství jsem prodělala několik operací ,ale nevyhnutelná byla totální endoprotéza - v roce 2009.Od té doby neustále chodím o francouzských holích, neujdu i s oporou více než pár metrů .Často navštěvuji odborné lékaře , kdy musím využívat městskou hromadnou dopravu a z tohoto důvodu jsem si zažádala o průkaz ZTP.Byl mi přiznán jen průkaz TP s odůvodněním,že se jedná s omezením hybnosti jen kolem jedné třetiny požadovaného rozsahu a ne o polovinu ,dále ,že se nejedná o žádné omezení uvedené v zákoně. Jak mám napadnout rozhodnutí, když si myslím, že na průkaz nárok mám, i když podle zákona ne. Omezení u mě je , jen ani tak ne u hybnosti, ale v chůzi - zjednodušeně řečeno. Můžete mi prosím poradit? Děkuji Lenka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 14.05.16 16:40

Pokud chcetet mít aklespoň nějaké šance, obraťte se na advokáta. Počítejte s nemalými výdaji a hodně nejistým výsledkem. Zájem státu je ušetřit ne rozdávat ZTP.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 14.05.16 18:36

Promiňte, co má advokát s nepřiznáním ZTP, pokud nemá tazatelka potřebné doklady? To jí advokát zdravotní dokumentaci vystaví? Nebo advokát půjde proti zákonu?


doplněno 14.05.16 19:28:

Nerozumíme si - tazatelka píše, že podle zákona nemá nárok na ZTP, ale dle jejich potíží si myslí, že by jej dostat měla. Takže nemá potřebné doklady k odvolání - přezkoumámí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 14.05.16 18:46

Pokud tazatelka nastuduje právní předpisy související s žádostí o přezkum a bude schopna takovou žádost sepsat a vytknout vady, kterými trpí předchozí rozhodnutí, pak advokáta nepotřebuje.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 14.05.16 16:46

Pokud nedodáte jiné (pořádné) lékařské zprávy, tak se ani nesnažte o přezkoumání řízení. I oni musí dodržovat zákon.CHce to od odborného lékaře lékařskou zprávu se správnou diagnozóu dle zákona a podat žádost znovu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.05.16 19:37
avatar
Máti taky po 60 letech neobnovili ZTP. Zřejmě se zázračně uzdravila.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.