Kniha pro otce vs jak se chovat k dětem?

Od: Datum: 14.05.16 10:45 odpovědí: 11 změna: 15.05.16 14:10

Dobrý den, prosím o tip na knížku (pro otce), o tom jak se chovat k dětem, mít s nimi zdravý vztah.

Nemám tušení jak se chovat k dětěm, nemám s dětmi zkušenosti, jak s nimi jednat, jak s nimi mluvit a o čem.

Když jsem na nějaké rodinné oslavě a mají tam příbuzní děti, tak se s dětmi nebavím protože nevím jak a o čem. S nimi se nedá mluvit o tom o čem se obyčejně baví dospělí.

Chtěl bych se to naučit do budoucna, abych byl připraven až bych měl děti vlastní.

Můj otec skoro také se mnou nikdy nemluvil, zato byl pořád nasraný. Odštěkával, vztah s ním byl odtažitý, chladný.

Určitě se to dost na mě přeneslo, ale rád bych se to naučil jak se správně chovat k dětem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.16 10:55

A jak se k vám chovala vaše máma? Taky odtažitě? Nebo se s vámi, když jste byl dítě, mazlila a pod.

doplněno 14.05.16 11:33:

Jinak si ale myslím, že až byste měl svoje vlastní děti, tak byste věděl, jak se k nim chovat. Protože by byly vaše, vaše krev. A jestli se k vám vaše máma chovala pěkně, tak byste neměl být nějak moc poznamenaný nezájmem otce...

Ohodnoceno: 1x

Od: tompa
Datum: 14.05.16 15:58

Děkuji za odpověď.

Máma byla perfektní láskyplnou mámou.

Vím že bych se o dítě určitě dovedl postarat tak jak se rodič stará.

Mezery mám spíš v tom co děti zajímá, jak se s nimi mluví, o čem - témata a tak.

Datum: 14.05.16 11:00
Až přijdou děti vlastní, vše se změní... Také jsem byl takový. Ale vlastně na cizí děti jsem protivný pořád :)

Od: jh®
Datum: 14.05.16 11:29

No já si myslím, že se to naučit nedá, určitě ne z nějaké knížky.

A když to ani nezkusíte s dětmi z vlastní rodiny... S dětmi byste se měl bavit co možná nejpřirozeněji, do ničeho se nenutit, nebýt moc infantilní ani zbytečně nemachrovat. Děti přetvářku poznají.

Až budete mít vlastní děti, myslím, že to přijde samo, že nad tím, jak na dítě mluvit prostě nebudete hloubat.

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 14.05.16 11:32

Zdravím Vás.

Tato kniha je opravdu vynikající.Kupte - dobrá volba !

http://www.databazeknih.cz/kn…eti-a-neprijit-o-rozum-104730

Datum: 14.05.16 16:09

Knihu si přidávám do pořadníku. Brzy se k ní dostanu. Moc děkuji!

Datum: 14.05.16 15:33

Krom nějaké té knížky se stačí občas zamyslet - jak bych jako takové malé dítě chtěl, aby se dospělý choval ke mě? Jde o to nahlédnout na situaci z pohledu toho dítěte. Když za Vámi přijde, v ruce autíčko - co byste asi jako dítě chtěl, aby dospělý udělal?

S tím "povídáním" s dětmi to máte vy chlapi těžké, my ženy to myslím máme v sobě. Jako malé si hrajeme s panenkami a společnost nás "učí", jak na děti. Zkuste zatím praktikovat interview - ptejte se. Kam chodíš do školy? Líbí se ti tam? Jak se jmenuje paní učitelka? Když se dítě rozhovoří samo, máte vyhráno (můžete pak prohodit něco ze svého - "Já když jsem chodil do školy, tak jsem se kamarádil s Pepčou, chodili jsme spolu na ryby a v zimě bruslit. Co děláš s kamarádama ty?"). Když odpovídá jednoslovně, po pár otázkách - ať to není výslech - navrhněte nějakou aktivitu. Říkám zkusit to, nenuťte se do něčeho, co Vám je naprosto cizí.

A také můžete způsoby komunikace s dětmi odkoukat. Poslouchejte, jak se s nimi baví ostatní, něco se dozvíte ;)

doplněno 14.05.16 16:30:

Ráda jsem pomohla. Ať se daří ;)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 14.05.16 16:07

Děkuji za užitečné poznatky. Moc se mi to líbí. Určitě to využiji. Děkuji moc

Od: eu
Datum: 14.05.16 15:53

To je zase nějaký nařízení od EU...*zed**vtip*

Od: pt®
Datum: 14.05.16 16:14

Děti jsou rády, když o ně projevíte zájem a budou rády vyprávět samy. Jen jim položte otázku: jaké mají rády pohádky, jestli už umí básničku, jak se jim líbí ve školce, jakého mají kamaráda, jaké mají oblíbené hračky, hry, písničky. Jak se jim líbí ve škole, co se už naučily, jaký je jejich oblíbený předmět, jestli chodí do kroužků, na jazyky, do hudebky. Uvidíte, že se rozvykládají a budou rády, že jim nasloucháte.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.05.16 14:10

Věřte mi,že to přijde s vaším otcovstvím úplně samo,tak jako láska mateřská je i láska otcovská.To,že se nad tím zamýšlíte znamená,že budete dobrým otcem - tatínkem..žádná odtažitost,ale láska...těšte se,jak si to užijete a nesmutněte nad něčím,co vás jistě nepotká!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.