Publikace z textu Ústavy ČR

Od: Datum: 13.05.16 21:28 odpovědí: 4 změna: 13.05.16 22:33

Zdravím, mám dotaz ohledně Ústavy ČR. Je nebo není protizákonné publikování-převzetí textu (části textu), který máme v Ústavě? V dnešní době se na mnohé texty vztahují autorská práva, ale s Ústavou to bude asi složitější. Díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.16 21:31
avatar

No záleží předevšim, při jak příležitosti chcete text použít, jako citace v nějakém popisu to samozejmě nevadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.16 21:42
avatar

Citace zákonů je možná, nepotřebuješ k citaci ničí souhlas, právo je veřejné a musí být i veřejně přístupné. Problém by nastal, pokud by si se neprávem vydával za autora ústavy.

Jen pro zajímavost. Jedním z autorů ústavy byl např. pán Vojtěch Cepl st. Listinu máme přebranou od Francouzů.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dam®
Datum: 13.05.16 22:19

Ústava je souběh pravidel odsouhlasenými dolní a horní komorou parlamentu, tj. lidmi které jsme delegovali naší volbou. Vyznívá, že další publikování nemůže být autorizováno jedincem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 13.05.16 22:33
avatar

Ohledně autorských práv je nejlepší nahlédnout do autorského zákona:
§ 3
Výjimky z ochrany podle práva autorského ve veřejném zájmu
Ochrana podle práva autorského se nevztahuje na
a) úřední dílo, jímž je právní předpis, rozhodnutí, opatření obecné povahy,
veřejná listina, veřejně přístupný rejstřík a sbírka jeho listin, jakož i
úřední návrh úředního díla a jiná přípravná úřední dokumentace, včetně
úředního překladu takového díla, sněmovní a senátní publikace, pamětní knihy
obecní (obecní kroniky), státní symbol a symbol jednotky územní samosprávy a
jiná taková díla, u nichž je veřejný zájem na vyloučení z ochrany,

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.