Jak se rychle uklidnit

Od: Datum: 13.05.16 10:23 odpovědí: 5 změna: 13.05.16 13:10

Dobrý den, nemáte někdo nějaké zkušenosti s fíglem, jak se rychle uklidnit? Myslím tím, když se člověk něco hrozného dozví nebo lekne se atd., poslední dobou mi tzv. všechno vadí a potřebovala bych zklidnit, krátce řečeno, dlouhá léta jsem doma s postiženým synem, doktorka mi doporučila bylinkový sirup a já mám občas pocit, že exnu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.05.16 10:29
avatar

Dobrý den, vypnout a najít si chvilku pouze pro sebe - relaxovat nebo se pokusit o meditaci. A nepište, že to nejde, protože si tu chvilku prostě uděláte. Zdravím!

doplněno 13.05.16 11:33:

figurek - psal jsem o pokusu o meditaci. Ovšem, pokud tazatelka bude raději hledat koně, tak proč ne. Jinak si myslím, že ona má představu spíše nějakého medikamentu, který by si mohla aplikovat, zklidní ji okamžitě a přitom si zachová zdravou mysl a postřeh. No, bude to těžké něco takového najít.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.05.16 11:22
avatar

No. Meditaci bych zrovna neradil, protože naučit se meditovat trvá celé roky a někdo se jí nenaučí nikdy.

Já ve volném čase chodím krmit koně a nebezpečí výbuchu řeším tak, že úplně uvolním ruce a myslím právě na ty koníky.

Taky to ale chce trochu cviku, protože vztek někdy přichází proklatě rychle a vy mu nesmíte dát šanci.

doplněno 13.05.16 11:58:

na medikamenty a psychopreparáty si raději nezvykejte a neberte je ani do ruky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.05.16 11:34
avatar

Napít se skleničky čisté vody.

Jinak nastavit řád psychické hygieny. Zklidnění psychiky celkově, máte zátěž.

Nepíšete sice více, jestli u Vás funguje relax, odpočinek od péče o syna.

Vymezte si jeden den v týdnu /za 14 dní/ den pouze proVás. O děcko nechť se postará otec, babičky, sociální péče, soukromá péče /Societe v Praze/, školka - škola pro postižené děti, různé neziskovky, které by měly v tomto směru fungovat pro občany, jinak je tu něco špatně.

A vy si ten den vyhoďte z kopýtka. Dojděte ke kadeřníkovi, na kosmetiku, poseďte s kamarádkami v kavárně, dojděte si do knihovny, kina, na výstavu, koncert, nebo jen tak po obchodech, maličkost si kupte pro radost, na procházku okolo vody, koukat na přírodu, zvířátka, ptáčky, hmyz. Nebo se doma naložte do vany, pusťte si hudbu, dejte na obličej masku z medu a vajíčka, nebo jahodovou. Či tu misku s klidem snězte a udělejte si odlehčovací den.

Věřte, že ta pravidelná péče o Vás a trochu rozmazlování Vám udělá lépe po duši a navodí stav klidu. Chce to ale pravidelně, ne jednou za půl roku.

Co rychle - Kozlíkové kapky? Nebo jsou i kozlík. tabletky. Čokoláda, banán.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.16 11:53
avatar

Pomalé hluboké nádechy od břicha při jejich sledování, vnímání. Někdo doporučuje počítat do deseti, já doporučuji počítat takové hluboké nádechy a uklidnit mysl.

A nebo zkuste krabicové dýchání


je to velice zajímavé a má to i souvislost s tím, co doporučuji já.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.05.16 13:10
avatar

Jste velmi přetížená a psychicky už to nezvládáte. Vypadá to že jste i hodně osamělá, zklamaná, takže nemáte z koho a z čeho čerpat odvahu a radost na každý příští den, který je neustále stejný bez naděje na změnu. Nemáte se na co těšit. Máte pocit konce života.
Krabicový efekt má smysl pro lidi, kteří trpí nějakou fobií či strachem, psychiatři doporučují nosit sebou pytlík, nejlépe papírový a do něho dýchat tak dlouho, až nás strach a stres opustí. Většinou do 2-3 mínut.

Vy ale strach nemáte, Vy máte už velmi blízko k pocitu vyhoření..
Nutně potřebujete změnu, mít kolem sebe lidi, které neznáte, se kterými si můžete povídat, občas se setkat a prostě žít. Pokud máte peníze na asistenta nebo odlehčovací středisko, nevím o jaké postižení se jedná, měla byste 2x3 do týdně mít 2 hodiny jen pro sebe, na které byste se těšila, které by byly světlem ve Vašem jinak temném, beznadějném a bezvýchodném životě. Jinak pocity agrese budou stále silnější a končí většinou velice neblaze. Zhroucením.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.