Kuří oko

Od: Datum: 12.05.16 16:29 odpovědí: 8 změna: 17.05.16 12:03
Již delší dobu mně trápí kuří oka na malíčcích, a to jak tvrdá na kloubech, tak i na vnitřní straně. Obojí je nepříjemné a při chůzi bolestivé. Náplasti nepomohly, co s tím?
doplněno 14.05.16 07:59: Kuří oko na vnitřní straně vypadá takto, když jsem ho chtěla opatrně seříznout, dost to bolelo, takže ho nikdy nedokážu dát pryč celé.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 12.05.16 16:32

Jděte k lékaři. Na to snad přijdete sama, ne?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.05.16 16:33

Nechat si je na chirurgii vyříznout. A nosit kvalitní, vzdušnou a hlavně pohodlnou obuv, aby nedocházelo k otlakům.

Od: dako®
Datum: 12.05.16 19:50

Možná by stačilo zajít na pedikůru. Já chodím pravidelně a mám od kuřích ok už pokoj.

Od: em®
Datum: 12.05.16 20:14

Kupte si v lékárně Kolodium forte za 90 Kč, je to roztok určený na kuří oka a zabírá. Náplati jsou slabé a špatně drží.

Datum: 12.05.16 20:18

To je divné, že na obou stranách malíčku.

Když nepomohly náplastě, tak jak zde někdo radí, dojít na pedikůru.

Já bych doporučila se také zaměřit, jaké boty vlastně nosíte. Pokud je nestřídáte a stále v nich chodíte, nejsou zřejmě vhodné na Vaši nohu.

Dále bych Vám doporučila, abyste navštívila podologa, lékaře na podologii.

Možná máte špatně formovanou nohu, špatně chodíte, přetěžujete určité části spodních končetin a vznikají otlaky, mozole a kuří oka.

Měla byste zamezit původním příčinám vzniku k. ok.

Odstranění ok je již jenom léčba následků, důležité je, aby nevznikaly.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.05.16 07:09

Ano, když není příčina, není ani následků.

Datum: 13.05.16 07:19

Já si myslím, že byste měla zajít k pedikerce. Ostříhá vám nehty, odrbe nadbytečnou, ztvrdlou kůži a poradí, co s tím. O nohách ví všechno, protože všechno už viděla.

Od: libaj
Datum: 17.05.16 12:03
Jediné řešení je to opatrně celé seříznout malým ostrým skalpelem. Mají je ve zdravotnických potřebách, stejně jako dezinfekční prostředky a náplasti na ošetřené místo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.