Trestní oznámení - anonym

Od: Datum: 12.05.16 13:20 odpovědí: 6 změna: 13.05.16 14:25

Pěkný den,

kvůli nějakému podivínovi, který nahlásil v úterý bombu v Praze ( http://idnes.cz/HKp43 ) na hlavním nádraží mi propadla letenka za cca 20 tisíc Kč.

Tím, že se zdržel vlak o téměř 2 hodiny (30 minut výluka a následně skoro hodina a půl kvůli anonymovi) jsem se nestihl dostat na letiště včas a nebyl vpuštěn do gatu.

Mám reálnou šanci, že při podání trestního oznámení dostanu alespoň nějakou část nákladů zpět nebo je to jen ztráta času?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.16 13:37
Osobně bych to zkusil řešit pres ČD, ta at si to potom po primitivovi vymáhá
doplněno 12.05.16 14:05:

Vzhledem k tomu, že pachatel byl zadržen a přiznal se, je možné,aby soud v odsuzujícím rozsudku za trestný čin, uvedl i povinnost odsouzeného nahradit škodu poškozeným (policii, ČD atd.). Nevím, zda byste se měl připojit vy jako poškozená FO nebo v rámci škody, která vznikla ČD - to si u nich zjistěte.

Otázka je, kolik toho ten hlupák uhradí, protože tam budou lítat miliony!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.05.16 14:10

danys. Ten blb neuhradí ani korunu, páč je to invalida, který pobírá ID v takové výši, kterou nelze exekučně postihnout. Vzhledem ke zdravotnímu postižení ho nejspíš ani nezavřou. Takže : Co s ním?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.05.16 13:46

Zdravím, vyčerpal jste všechny možnosti? Odvoz známým, taxík... vím, že by to bylo asi nákladné, ale možná se Vás na to zeptají, zda jste zkusil alternativy. Známého, který se podobně zdržel, se tedy ptali docela dost.

A jak píše kolega výše, pokud se bude vědět viník, vymáhala bych to soudně po něm.

Ohodnoceno: 0x

Od: jirikoubek
Datum: 12.05.16 19:30

Jel jsem z hl. nádraží taxíkem, na letišti byl 15 minut před odletem, ale nestačilo to.
A ano, je mi jasné, že z něj pravděpodobně nedostanu ani korunu.

Ale přemýšlel jsem o tom, že bych od něj mohl požadovat třeba písemnou omluvu, když už ne finance. A kdybych sehnal třeba přes sociální sítě více poškozených, tak by se při psaní či posílání těch omluv měl alespoň dost času nad svým činem zamyslet...

Od: mp
Datum: 12.05.16 19:43

To je právě nevýhoda hromadné dopravy. Nemáte nic jisté. Mě třeba málem uletělo letadlo do Berlína v roce 1984. Přitom jsme byli na letišti 2 hod předem. Přeslechli jsme hlášení a nakonec nás vyzvedl kapitán východoněmeckého letadla IL 18 a hrdě jsme s ním jako poslední nastupovali. To byl můj nejlepší zážitek.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.05.16 14:25

http://cestovani.idnes.cz/dis…140630_152103_kolem-sveta_tom

Martin Novotný tam popisuje kolik ho to stálo peněz, času a usílí, když Kanada znovu zavedla zrušená víza kvůli našim cikánům, co tam houfně přesídlovali kvůli dvojitým sociálním dávkám. V Kanadě a tady. A hlavně žádná hrozba práce. Tím chci říci, že spousta lidí denně doplatí na hlupáky a blázny.

Ten vypatlaný důchodce, co se baví vyhrožováním bombou, pokud by strávil aspon půl roku ve vazbě nebo vězení by si to určitě příště rozmyslel. Nevím proč je stát toleruje, zažalovala bych ho. Za zbytečnou škodu 20 tisíc by měl sedět. Jinak je opravdu lépe počítat s velkou časovou tolerancí, na letišti být aspon 4 - 6 hodin před odletem, takže na vlak sednout o tyto hodiny dříve, nebo přespat v Praze, pořád to vyjde levněji.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.