Omezené parkování u supermarketu

Od: Datum: 11.05.16 19:59 odpovědí: 4 změna: 11.05.16 22:24

Dobrý den

bydlím nedaleko jednoho většího města, kde se nedá zaparkovat zadarmo a už ne u nádraží. Jediné možné parkování je u místního supermakretu červené barvy, ale jak tam stojí celé město, supermarketu to začalo vadit a dnes jsem měl za stěračem lísteček, kde je uvedeno, že maximální parkování je možné max. 120 min. Ceduli před parkovištěm, informující o době prakování, nemají. Na lístku také stálo, že po překročení tohoto limitu může být vozidlo odtaženo.

Zajímalo by mě, zda když tam pojedu znova a zaparkuji tam a měl bych nějaké problémy, mohu se odvolat na to, že jsem žádný lístek za stěračem nenašel? Protože 200 kč za jeden den parkování se mi dávat nechce.

Předem děkuji a prosím vyhněte se komentářům typu "Nechce se ti platit, tak neparkuj."


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.16 20:44
avatar
Tak supermarket postavil a zaplatil parkoviště pro zákazníky. Je logické, že se brání parkovačům, kteří chtějí jen ušetřit. V Jeseníku už museli namontovat závory...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 20:48
avatar

Podobné bylo i v Pardubicích, kde dávali lístěčky. Pak vstoupilo město do problému a byl klid, páč market dal městu slib, že tam bude pro obyvatelé x počet míst na parkování.

Pokud tam nejsou značky, nelze vybírat podle názoru někoho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 11.05.16 21:01

Věřte, že to tam někde napsané mají (třeba malým písmem). Podle mě je taktika obchodů jasná, určitě jim dělá dobře, když jim před obchodem stojí hodně aut, i když všechna nejdou zrovna hned nakupovat. Třeba si to i rozmyslí a nakonec zajdou. Problém nastává tehdy, kdy většina parkujících před obchodem opravdu nemá úmysl jakkoli tento navštívit a chtějí jen parkovat. A hlavně, když pak blokují parkovací místa opravdovým zákazníkům (kteří jsou pak zase naštvaní, že nezaparkují a podvědomě zařadí tento obchod jako takový, kde se blbě parkuje (a to nikdo nechce). V Praze typicky obchody u Metra. Tam zavedli prostě lístky. Na druhou stranu třeba takový EDEN to dělá naopak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 11.05.16 22:24

Rozhodují značky na parkovišti...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.