Rozvod cizinců

Od: Datum: 11.05.16 17:27 odpovědí: 2 změna: 11.05.16 17:53

Zdravím Vás,

chtěla bych se zeptat, zda by někdo nevěděl odpověď na moji, čistě teoretickou, otázku. Dle zákonů čí země by se řídíl rozvod manželů, kteří jsou různé národnosti a svatbu měli ve třetí zemi, tedy v zemi, jejíž nejsou občany? Například češka se provdá za francouze a svatbu mají třeba v USA? Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.16 17:40
avatar

Dobrý den. Mrkněte do odkazu - Poměry mezi manžely § 47 a následující:

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2012-91#cast3

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar
Datum: 11.05.16 17:53

A ve které zemi se rozvádí? Jestli ta země jim umožní se rozvézt, tak většinou podle zákonů té země.

Před pár dny zde bylo něco podobného.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.