Vyprávění o ex přítelích mojí partnerky

Od: Datum: 11.05.16 10:16 odpovědí: 23 změna: 11.05.16 18:08
avatar

Dobrý den,

mám takový problém - nedokážu unést vyprávění o ex přítelích mojí partnerky. Nevadí mi fakt, že přede mnou měla pár vztahů nebo pubertálních úletů, to měl každý. Vadí mi, když to její rodina či přátelé rozebírají přede mnou - považuji to za neslušné se přede mnou otevřeně bavit o tom, jak pan Z byl takový, jak když se opila spala se svým kamarádem atd. Už jsem několikrát rázně upozornil, že mi to není příjemné. Ale pořád přicházejí noví lidé, noví známí a občas zase na toto narazí. Nedávno se jeden rodinný známý ptal mé přítelkyně na to, jak velký měl penis jeden její ex. Chápete to? Proč to řeší přede mnou? To je dnes normální? Nebo jsem tak jiný? Pak mi to pořád běhá v hlavě a jsem hádavý, vzteklý, podrážděný a odmítám poznávat další rodinné blízké či kamarády z důvodu, co když se někdo zase takhle začne vyptávat jako to bylo doposud? Blíží se svatba, kam jsme zváni, a bude tam i jeden její bývalý kamarád s kterým spala, je mi jedno jak je to dávno, nebo že byli v pubertě. Jde mi o to, že dost těžce ponesu ten fakt, že ho musím celou svatbu sledovat. A nedej bože aby např. mou partnerku vyzval k tanci, asi bych to nezvládl. Jsem jiný? Nebo je tu někdo, kdo to cítí stejně a má na věc stejný názor? :(

doplněno 11.05.16 12:26:

Ještě mě napadá doplňková otázka - Jak byste v těchto situacích reagovali vy? nebo byl někdo z vás v podobné? Jak toto řešíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fex
Datum: 11.05.16 10:21

Pokud bych se dostával do takových situací, kdy rodina nebo nebo její známí přede mnou mluví o ex mé nynější ženy, tak bych jí řekl, že mě to není příjemné, ať jim domluví. Jinak se nebudu účastnit rodinných návštěch, nebo návštěv se známýma.

Osobně si myslím, pokud se to opakuje a je to až cílené, tal normální to určitě není!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 10:28
avatar

Již jsem jí řekl, aby na to svoje okolí upozornila. Upozornila na to ty, kteří už něco takového řekli a je fakt, že ti už mlčí. Bohužel mi řekla, že nelze ručit za to, že někdy potkáme někoho, kdo zase něco plácne nebo tak. Což je na jednu stranu pravda. Jinak před každou návštěvou nebo seznámením s někým novým jsem ve stresu z toho, co když zas něco řekne a mě tak bodavě píchne v žaludku a zažehně to ve mě vztek a chuť odejít. Proto nechci na tu svatbu. Dívat se na jejího ex píchače (promiňte ten výraz :D ) a čekat, kdy někdo něco pronese, nebo kdy se opilý začne chovat tak, jak všichni vyprávějí...

Datum: 11.05.16 10:29

podle mě to není normální

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fex
Datum: 11.05.16 10:32

Pokud se na svatbě začně její ex-píchač chovat tak jak by k vaší přítelkyni neměl, tak mu to jednoznačně řeknete a ukážete. Měla by se tak chovat i vaše přítelkyně ne? Přece se nenechá ošmatrávat nějakým ex ne?

Přítelkyně má konečný počet přátel, takže není možné aby se to pořád dokola omílalo. Bez urážky, ale asi nejsou její přátelé zrovna inteligentní, když se na takové věci ptají před váma.

Až se někdo začne zase vyptávat tak řekněte, jak dobře to uměla váše ex, uvidíte, jak bude přítelkyně reagovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.05.16 10:39
avatar

Tak ona určitě by nepřistoupila na nějaký flirt, taková není. Ale vadí mi, že on by měl nebo mohl mít tu drzost to vůbec přede mnou zkusit. A ano, její přátelé jsou občas dost nevybíraví, taky jsem jí to takhle řekl a i ona to uznala, že se chovali jako pitomci. Ale to nestačí. Moji přátelé měli ode mě ihned informaci, že až mou partnerku poznají, aby do toho netahali minulost nebo nezmiňovali informace o mých vztazích nebo zkušenostech, když mi bylo 15 :D To je prostě tabu a do přítomnosti to nepatří. I má rodina se občas ptá na moje ex jak se jim daří, ale nikdy by je nenapadlo to udělat před mou partnerkou. A máte pravdu, oplatit stejnou mincí by možná vyřešilo mnohé...

Datum: 11.05.16 10:33
avatar

Bývalí partneři vaší partnerky jsou objektivní realita, stejně jako vaše bývalé partnerky. A v komunikaci blízké rodiny by neměla být žádná tabu. Tím, že se o věcech nebude mluvit, tak nezmizí.

Lepší, než aby se nemluvilo vůbec, je chovat se tak, abyste vy ve srovnání s těmi ex vycházel líp. Posílí to vztah a hlavně posílí to vaše sebevědomí.

Koneckonců jste to vy, co ji vyhrál a jsou to oni, co utřeli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 10:35
avatar

Zdravím. Tak příjemné to určitě není, ale hlavně by to mělo vadit Vaší přítelkyni. Měla by takové řeči zarazit a nepřipustit, aby se před Vámi probírala její minulost. Na druhou stranu - jste asi hodně žárlivý, proč by nemohl vyzvat k tanci Vaši přítelkyni někdo jiný? S kým spala je její věc, každý má nějakou minulost. Důležité je, aby věděla jak se má vůči Vám chovat především ona. Na tanci s ex přítelem nevidím nic špatného. Nechovejte se tak majetnicky.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.05.16 10:49
avatar

Já si myslím, že to všecko, o čem píšete, je stylem života vaší přítelkyně, její rodiny a jejich přátel. Berou promiskuitu jako samozřejmost, jako způsob zábavy a veselí. S tím nic neuděláte. Ona a její okolí to má tak. Buď to přijmete nebo odejdete. Ale nezměníte. *mala*

doplněno 11.05.16 11:02:

Ještě je jedna možnost. Založte rodinu a odejděte na druhou stranu světa. Nebo alespoň na druhý konec republiky. :-D

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.05.16 10:54
avatar

Souhlasím. Ona z toho vyrostla, její okolí nikoliv. My chceme zakládat rodinu, žijeme společně, nemáme moc hádek, snad téměř jediný problém je toto - když někdo blbě otevře hubu. A je fakt, že všichni v jejím okolí jsou promiskuitní a velmi nestálí :( Tak jim to asi přijde všem v pořádku se podvádět, bavit o rozměrech, nebrat ohledy... Je to fakt, nezměním to. Jediné co chci je, aby alespoň přede mnou už nic neprobírali. Ať se o tom baví a dělají si to dál, jen ne přede mnou.

Datum: 11.05.16 11:08
avatar

Musite se s podobnyma vecma vyrovnat, pripadne se jim nejak branit, bohuzel, ale jinak to nejde. Nicmene i ja si myslim, ze to co popisujete mi normalni neprijde.. Rodina vasi pritelkyne pred vama mluvi o jejich byvalych?To neni normalni a mluvi to o omezenosti danych lidi, pardon, ale je o tak a jelikoz maji tuto omezenost, tak uz se nezmeni, alias jak se zpiva v jedna pisnicce skupiny Xindl X-"kolo" je kolo a kolem zustane...-)) Normalni jste vy a jejich chovani opravdu normani neni, protoze je neslusne... To same plati o kamaradech vasi pritelkyne.. Mit takove kamaradky muj chlap, tak nevim koho bych z nich kopla do zadku driv, ale muj chlap je slusnej a zna hranice, ktere by se nemely prekrocit...-))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 11.05.16 11:37

Jste si jisty, za "ona z toho vyrostla"...? Rozmyslete si dobre, jestli je to " ta prava", ono je mozne, ze je stejna jako jeji blizci a jen se pretvaruje, jinak by sama tohle chovani nesnasela a nemusel byste ji zadat o upozorneni. Nespechejte, poznejte ji lepe, nechcete prece nosit parohy :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 12:01
avatar

Tak si myslím, že se k sobě nehodíte. Vy jste slušňák a přítelkyně s rodinou ...píp... Přece pokud by jí to bylo nemilé, tak hovor zatrhne. Ani Vy nejste zrovna člověk, který by měl v této rodině respekt, nebo měli ohledy, když před Vámi tato témata stále otvírají.

Souhlas s ,,coco,,.

Nezapomeňte, že s partnerem si berete i její rodinu, zvažte, jestli chcete, aby Vaše děti vyhcovávala taková matka, prarodiče, tety a strejdové.

Ptát se na penis bývalého, případně jaké to bylo, tak to přece v normální společnosti i rodině je tabu. Leda byste byli pod vlivem alkoholu, drog.

Je to veselá rodinka.

Jinak jednou o svých bývalých partnerech řeknu, ale víc přece již nemusím, něco stále omílat? Snad máte jiná témata o budoucnosti, cestování, zařizování, práce okolo bydlení apod..

doplněno 11.05.16 12:39:

Necítila bych se ve společnosti dobře.

Nejsem muž, tak nevím. Jako žena bych se setkání vyhýbala. Ale to bohužel není řešení, protože to se potom táhne celým životem a ovlivní vztahy. Nelze celý život /pokud se vezmete/ utíkat od společných setkání.

Proto jsem napsala, že se k sobě nemusíte hodit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.05.16 12:15
avatar

,,eivlis,, jenom upřesním The Tap Tap & Xindl X, skladba se jmenuje ,,Ředitel autobusu,, kde toto také zazní - ...kolo je kolo a kolem zůstane,...blbec je blbec a blbcem zůstane.. Pěkná melodická písnička, někdy si ji pobrukuji jen tak, sama od sebe.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.05.16 16:43
avatar

Dekuju za upresneni;), nebyla jsem si tou skupinou uplne jista.:)Tu pisnicku taky miluju a kolikrat mi pomuze se s nekteryma ŘEDITELI autobusu, ktere potkavam - vyrovnat:)Pustim si ji tak nahlas, ze mi to rve usi, ale ty slova me dokazi dostat do lepsi nalady a povznest se nad de...bilitou nekterych lidi...*tanec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 18:08
avatar

Fandím těm klukům i holkám, kteří toto vše dokázali.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pisalka
Datum: 11.05.16 12:55

Můj názor? Byla bych hodně ve střehu! S velkým znechucením jsem to jen četla a zažít to ve skutečnosti... Očividně je pro veškeré lidi, kteří se kolem přítelkyně motají, naprosto normální bez zábran mluvit o sexu. Já bych se ani nedivila, kdyby nezůstalo jen u slov, ale třeba i kamarádi praktikovali, že si mezi sebou užili, a proto jim nedělá zábrany si o tom povídat, když to stejně všichni mezi sebou moc dobře znají, tudíž už to není žádné tajemství, ale běžná konverzace. Když Vy sám musíte přítelkyni na to upozornit a jí samotnou nenapadne, že to není vhodná konverzace a nezarazí to sama, nedejbože ještě na otázku odpoví (o tom nepíšete, zda na jejich přihlouplé otázky odpovídá?), tak se nezlobte, ale i s ní nebude něco v pořádku. Buď patří do stejného pytle jako její známí a nebo jí otázky dělají dobře, aby se před Vámi vytáhla, jak je "cool" co všechno nezažila, ale v tom případě je pak ještě nevyspělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 13:55
avatar

Abych upřesnil - ona neodpovídá na tyto otázky, většinou jen zvrátí oči stylem ,,už o tom nemluvte´´ ale neumí nahlas nikomu nic vpálit aby mlčel... naposled když se její kamarád zeptal právě na jednoho jejího známého jaký má penis, a já začal vřískat že tohle už přehánějí, tak mi před tím kamarádem řekla že jí nevěřím a že ten kamarád je jen zvědavej buzerant (opravdu je gay a zajímá ho penis každého) a že to že se ptá neznamená že hned s dotyčným něco měla... Takže ne, na otázky neodpovídá. Toto všechno se stalo max 5x za tu dobu (3 roky) co spolu jsme. Ale pořád to mám v paměti, nedávno na oslavě to bylo naposled, někdo se jí ptal při hře flaška na to, zda měla penis pana Z mezi prsy. Opět jen oněmněla v úžasu nad tím, co si kdo dovolí a to už jsem já začal opakovat že tyto otázky nepovažuji za vhodné a odmítl jsem ve hře pokračovat a i ona odmítla, dokonce chtěla oslavu opustit a jet domů, kde nikdo nebude blbě kecat. Takže to není tak, že ona dělá jak je cool a co zažila, jen její okolí má potřebu jí to připomínat nebo to rozebírat, ona mi akorát na začátkui vztahu řekla celou svou minulost, abych věděl všechno a nebyl překvapen. Detaily ovšem dodali později právě tito její lidé z okolí...

Od: pisalka
Datum: 11.05.16 16:40

Ještě horší je, že jste spolu už takovou dobu a její přátelé mají pořád tendenci jí předhazovat konkrétní ex přítele a sexuální zkušenosti s ním. Podle toho co píšete bych jejich smýšlení přisuzovala věku něco okolo 16-19 let (ani nepíšete kolik vám je let, aby člověk mohl mít lepší úsudek), kdy se lidé tak trochu rádi se svými sexuálními zážitky chlubí a častěji si o nich povídají. Ono už jen to, že jste oba dva zadaní a hrajete flašku, i když společně, něco vypovídá (pokud tedy hrajete co já si pamatuji na pravdu a úkoly a úkoly většinou bývali polibek nebo něco víc). Samozřejmě neznám všechny okolnosti, když se napíše útržek něčeho, tak to někdy vypadá mnohem hůř nebo líp než to doopravdy je. Jako například že za celý váš vztah se to stalo 5x, já myslela že to slýcháte několikrát měsíčně a nakonec z Vás vyleze, že na penis se ptal její kamarád gay.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 13:07
avatar

Tohle určitě není normální. Změnil bych společnost i přítelkyni. Uvědom si jednu věc, všichni o ní všechno ví. O ní i o jejích partnerech. A tyhle informace přece mohl rozšířit pouze jediný člověk, ona. Tahle situace znamená jediné, široké daleké okolí ví samozřejmě všechno i o tobě. Může tak rozebírat, hodnotit či kritizovat každý, i ten nejintimnější detail z tvého života. Upřímnou soustrast.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ruze®
Datum: 11.05.16 13:41
avatar

Vy jste normální,ale ona asi ne,protože chytrá ženská ,,staré,,vztahy nevytahuje a ani o nich nemluví ! Je nevyzrálá a s prominutím i hloupá,zvlášť když jste ji už několikrát upozornil,že vám to vadí a ona v tom i nadále pokračuje.Trochu mi to připadá,že vám to snad dělá schválně a má radost,když vás její nemístné narážky zraňují. Volila bych změnu přítelkyně a to co nejdříve.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 13:49
avatar

me jsou takove veci uplne jedno... lidi umi byt trapni, to nezmenite. Srovnavat vas budou vzdycky. Ja si s byvalyma davam pusu pri potkani, az na jednu jsem se rozchazel vzdy v miru. Ano jste jiny, zda se mi, ze si neverite :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 14:37
Holt mate asi ne moc chytrou partnerku,která ma ne moc chytre přátelé a rodinu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 15:54
avatar

Radila jsem vám útěk na druhou stranu světa nebo alespoň republiky. Stále si to myslím. Příjde doba, kdy vášeň mezi vámi ochladne, kapku zevšední a ona bude mít vzor ve své rodině a přátelích. Jejich chování je pro ni určitou normou. Druhem normálnosti. A normální je, zalézt pod peřinu s někým jiným. Zvláště pak, když to probere s někým, kdo ji bude "chápat". *sok*Píšete, že z toho vyrostla. Možná ano, možná jen na chvíli. Možná vůbec, když to bude mít stále na očích od osob, kterých si váží a má je ráda. *hej*Zdrhejte!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.