Podpažní bulka?

Od: Datum: 11.05.16 00:53 odpovědí: 8 změna: 12.05.16 22:54

dobrý den, objevil jsem v podpaží ´´bulku´´ ze které jsem vymáčkl akné...co to může být, je to běžné? děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.16 02:08

Žádná bulka v podpaží běžná není. Může to být zanícené lůžko chloupku, ale také zánět potní či mazové žlázky (to bývá bolestivé). Tak nic nemačkat a jít na kožní k doktorovi.

Ohodnoceno: 1x

Od: dfeeef
Datum: 12.05.16 10:10

ok, a mam jit rovnou na kožní, nebo k obvodnímu lekari?

Od: fjbc
Datum: 11.05.16 07:29
Může to být zarostlý a vyhnisany chloupek, hlavně když se člověk holí. Nejspíš to samo zmizí, kdyby ne, skoc k doktorce.
Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 11.05.16 08:02

Dobrý den, ano, je to běžné - "beďar" se může udělat kdekoliv na těle. Zdravím!

doplněno 12.05.16 10:47:

dfeeef - jak to vypadá po tom vymáčknutí? Hojí se to? Má význam chodit k lékaři?

Bolí to dál nebo to hnisá tak, že je návštěva lékaře nutná?

doplněno 12.05.16 22:11:

dfeeef - když poznáte "beďara", tak dokážete rozpoznat rozdíl (např. od bradavice).

Jen nerozumím tomu, že píšete v otázce, že obsah (akne) jste již vymáčkl. Takže, buď jste nic nemačkal nebo se obsah utvořil znovu (což udělá i "beďar", když ho vymáčknete nedostatečně).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.05.16 21:18

je to stále stejný jako ze začátku. Nebolí to, menší než třešnová pecka,

Vypadá to jako malinká bradavka...Ve prostřed bílé, nic nehnisá, není asi co se hojit..prostě to tam je...

Sice to vypadá jako ´´beďar´´ ale nejspíš to není...Těch už jsem pár měl

Datum: 12.05.16 22:54

to je právě zvláštní...vymáčkl...ale od té doby nic...ale vše vypadá jako by tam bylo ale prostě to nejde.

Datum: 11.05.16 10:28

Mně se udělal před lety dvakrát absces po použití antiperspirantu. Na chirurgii mi je prořízli, vyčistili a zakázali antiperspiranty. Od té doby pokoj.

Od: jmlc®
Datum: 12.05.16 10:19

Neakutní případy se na kožním oddělení objednávají - v našem okrese je čekací doba cca 3-4 MĚSÍCE

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.