Přírodní produkty na snížení vysokého tlaku?

Od: Datum: 10.05.16 22:25 odpovědí: 43 změna: 14.05.16 20:41
avatar

Jaké jsou přírodní produkty, potraviny, byliny, čaje na snížení krevního tlaku? Dostala jsem Telmisartan Sandoz. Podle mně driák, který má hodně vedlejších účinků, což se mně vůbec nelíbí. Čím snižovat tedy vysoký krevní tlak, bez léků? Děkuju za zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 10.05.16 22:34
avatar
Zdravím Vás.
Na vysoký krevní tlak mám osvědčenou kopřivu dvoudomou.
Je to královna bylinek,pomáhá na spoustu nemocí.
Teď nemohu poslat odkaz,bohužel.
Ale číhněte na strejdu gůgla,on Vám to poví
doplněno 11.05.16 11:45:

"Stařenko," když nemám čerstvé,kupuji čaje v lékárně.Pokud kopřivy jsou a obzvláště teď zjara,chodím je sbírat a suším a suším.Samozřejmě,že chuť z čerstvě utržené kopřivy je absolutně o něčem jiném.Je lahodný,nasládlý a opravdu výborný.

Posílám Vám ten slíbený odkaz,nač vše má kopřiva vliv.Není to blud,je to pravda.

http://www.bylinkyprovsechny.…dravi-co-leci-pouziti-uzivani

doplněno 11.05.16 18:09:

Nemáte zač,rádo se stalo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 10.05.16 22:39
avatar

"wamp", to máte kopřivový čaj?

Od: pt®
Datum: 11.05.16 17:30
avatar

"wamp", ten pytlíkový čaj z kopřivy mně nechutnal, ale možná ta čerstvá natrhaná a sušená bude dobrá. děkuju za radu.

Datum: 10.05.16 22:35
avatar

Beru taky. Jestli jsou nějaké dokonalé přírodní produkty, tak to jistě farmaceutický průmysl tají, protože není nic horšího pro farmaceutiku, než zdravý člověk. Úkolem dnešní medicíny je léčit, ne uzdravit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 10.05.16 22:41
avatar

"opičák", mně právě překvapily ty nežádoucí účinky v příbalovém letáku. Jedno to léčí a deset to ničí. Proto se chci zaměřit na přírodní pomoc.

Datum: 10.05.16 23:37

Zdravím,říká se,že tlak snižuje česnek,tak jestli Vám nevadí jeho vůně,zkuste ho. Také už jsem asi před rokem nafasovala lék na tlak,také se tomu bráním a hledám. Našla jsem recept na tinkturu z medvědího česneku: Plnou hrst med. česneku pokrájíme nejlépe keramickým nožem,dáme do šroubovací zavař. sklenice a zalijeme slivovicí nebo jiným min. 40 procentním alkoholem,aby byl česnek zcela ponořen. Zavřeme a necháme 3 týdny v pokoj. teplotě a ve tmě macerovat. Občas jsem ho protřepala. Poté přecedíme přes plátýnko,já jsem v kastrolu vyvařila utěrku. Slijeme do zavírací nádoby a užíváme 1-2 lžičky ve sklenici vody. Skladujeme v lednici. Budu ráda,pokud najdete i něco dalšího a podělíte se s námi. JISKRA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 11.05.16 17:34
avatar

"jiskro", koukala jsem na internetu a jsou nějaké hotové tinktury k sehnání, jsou sice dražší, ale tu Vaši bych mohla zkusit udělat sama. Česnek mně nevadí a mám svůj ze zahrádky. Toto jsem našla:

http://nadeje-byliny.eu/43-krevni-tlak

http://www.bylinkyprovsechny.…ke-rady-caje-tinktury-koupele

Datum: 11.05.16 20:38

To jste si nevšimla, že na příbalech vyjmenují úplně všechno? Zácpu, průjem, nespavost, ospalost, vyrážku ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.16 09:42
avatar

Nežádoucí účinky vždycky doplní ty potíže, které jste dosud nepociťovala a neměla. Raději se tomu moc nevěnuji, protože u některých léků je jako nejméně závažný následek smrt *ee*. Já jsem měl jiné léky a ty byly na tlak dobré, ale měl jsem otoky nohou, svědění kůže atd. Nevyberete si. Něco vám poléčí, ale na nežádoucí účinky a příznaky dostanete další a farmaceutický průmysl si mne ruce.

Uplně nejlepší je být zdravý (což se daří jen malému procentu lidí) a hlavně umřít zdravý. Zní to divně, ale je to tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.05.16 10:49
avatar

"opičáku", víte, že i o té smrti je zmínka v příbalovém letáku? Ono nakonec k té smrti směřujeme od narození, takže se vlastně trefili. Ale je fakt, že to prostě jinak nejde a léky brát musím, díky.

Datum: 11.05.16 05:58
avatar

Ty vedlejší účinky mají všechny prášky a nejen na tlak. Po dvou letech braní jsem měla oteklé nohy s hnědou pigmentací. Doktor řekl, no jo, tyhle prášky to dělají.

česnek + medvědí česnek

zhubnout /to dělá hodně/

omezit solení, hovězí a uzené vývary, uzeniny

více ovoce a zeleniny /listové/

sůl nahradit bylinkami

nestresovat se, ale to dneska ani nejde

pusťte si třeba Slovanské tance od A. Dvořáka, nebo Novosvětskou

zarelaxujte, cvičte jógu

Na tu kopřivu opatrně, kopřiva ve větším množství zahušťuje krev, tudíž tlak zvyšuje.

doplněno 11.05.16 07:02:

doplním dobré potraviny: banány, cibule, čerstvá okurka, grapefruit, celer, červená řepa, jablka, obilné vločky, ryby, pohanka, včelí med, jogurt, ořechy, luštěniny, kakao a čokoláda v přiměřeném množství.

omezit: již výše uvedené, tuky, alkohol, kouření, vymalovat modře a zeleně, jemně meruňkově, odstranit z bytu velké plochy červé barvy

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 11.05.16 17:41
avatar

"pohanko", moc děkuju za výpis potravin. Tak jste také ny sobě poznala vedlejší účinky, ještě, že to nebylo nic vážnějšího. Budu dělat častěji špenát a čočku, to my jíme rádi. Akorát teda vše dělám na sádle a na másle, olej jen olivový na saláty, to asi nezměním, tak to musím vylepšit s něčím jiným. Hudbu moc nemusím, mám Tinitus a pak mám v uších "brajgl".

Datum: 11.05.16 18:03
avatar

Pt - zkuste ušní svíce u ušaře.

No tak to tipaní a cvrkot v uších bude od toho vyššího tlaku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 11.05.16 18:13
avatar

"pohanko", ten Tinitus mám přes 11 roků, ale tlak mně naměřila včera, tam asi spojitost nebude, i když bych byla moc ráda. Ty ušní svíčky nezvládnu, prostě to nedám.

Datum: 11.05.16 19:26

Zdravím,souhlasím,ALE pozor na grep,nevím,jestli to platí pro všechny léky na vys. tlak,v lékárně někdy upozorní,ale spíše ne. Moje maminka brala 3léky na tlak denně a každý večer smlsla k televizi grep. Bývalo jí špatně,omdlévala,měla motolici a nikdo nevěděl proč. Až když jsem jí jednou vyzvedávala léky jinde než obvykle,tak mě lékárnice upozornila,že se nesmí k lékům na tlak grepy,prý obsahují něco,co násobí účinky. Taže jí tlak poklesl až moc. JISKRA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slon
Datum: 11.05.16 20:30

A po změně léku se pigmenty a oteklé nohy vytratily? Stalo se mě to samé a budu to chtít řešit. Díky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.16 16:46
avatar

Určitě, myslím druhý, třetí den nastalo zlepšení a po nových se to nedělo. Jsem neukázněný pacient a prášky chvilku beru, a chvilku ne.

Jinak chilli papričky jím občas, mám je ráda. Dobře to napsala ,,bakazov,, nestresovat se, co jím. A zařadit do jídelníčku 2 krát týdně ryby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 06:25

Dobrý den.Jak tu radí Kopřivu ,tak na ni pozor,aby se nepila dlouhodobě!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 11.05.16 17:43
avatar

"zwiki", "jh", děkuju, budu opatrná a vyzkouším všechno...

Od: jh®
Datum: 11.05.16 06:40
avatar

Šťáva z červené řepy, já piju s celerem... ne sice kvůli tlaku, ale protože mi chutná. Omezit kávu a černý čaj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 06:44

tuto radu už jsem četla mockrát- nemám ale vyzkoušeno

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-…cet-med-zazracny-prirodni-lek

doplněno 11.05.16 06:52:

vysoký tlak nemám- spíš mám problém s nízkým

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 11.05.16 18:15
avatar

"hahanaj", děkuju za odkaz, je tam spousta doporučení na jídla.

Od: host*
Datum: 11.05.16 06:47

Přírodní produkt je také sůl. Ale na léčbu vysokého tlaku se místo solení doporučuje NESOLIT tak šíleně, jako je to v našich zemích obvyklé, lidé mají rádi hodně solené, ale všeho s mírou. Takže omezit sůl ne přijatelné množství.

Přídodní produkt je také listí ze stomu Ginkgo biloba (jinan dvojlaločný), což je zajímavý strom původně z Asie, který je přechodným stádiem mezi původně jehličnatými stromy z pravěku a listnatými. Listy jinanu dvojlaločného jsou v podstatě srostlé jehličky do typického vějířku. Jinan není zas až tak vzácný. Dá se najít v parcích, například v Benátkách nad Jizerou nebo v Karlových Varech před Termalem, je na mnoha zahrádkách, atd. atd. Podobně jako list břízy se listy trhají zelené a nechají na bezprašném a čistém místě usušit, třeba i na sluníčku. Pak se z nich dělá čaj, nebo se dá přidat do jiného čaje. Jak často a jaké je dávkování netuším, čaj si vařil kolega. Léčiva obsahující ginkgo jsou velmi drahé, ale mají přesně definované množství účinných látek. Ginkgo uvádím na této poradně jehom pro doplnění předchozích rádců.

Na snížení tlaku má také vliv přirozený pohyb, nerozčilovat se pro blbost jiných, ale občas si ho zvýšit veselým smíchem.

Sůl: http://www.zdravotnickydenik.…tlak-mame-zadelano-od-skolky/

Ginkgo: http://www.celostnimedicina.c…m-dlouhovekych-a-moudrych.htm

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 11.05.16 17:47
avatar

"host", to je pravda, sůl je přírodná a musí se solit s mírou. Já dávám spíše koření. ještě jsem někde četla, že snad čili papričky také snižují vysoký tlak.

Gingio jsem si kupovala na Tinitus, sice nepomohlo to, ale na ten tlak by mohlo, takže zase zkusím, musím jedno po druhém. Přes tu zimu toho pohybu není tolik, i když hlídáme mrňata, ale teď začala zahrádka a to je fajn relax. Moc děkuju i za odkazy.

Datum: 11.05.16 07:49
avatar

Vedlejší účinky mají všechny prášky. V příbalových letácích jsou vyjmenované, ale projevily se třeba u jednoho z milionu uživatelů a výrobce je povinen je zmínit. Telmisartan beru už nějakých více než 5 let. Spolu s Tarkou a dříve s něčím jiným. Pořád mi to příjde lepší, než třeba poničené cévy (nejen na rukou, ale i v srdci, ledvinách, játrech, očích), mrtvička a ještě pár věcí. Také jsem začínala s čuracími prášky a nějakými dietam, vlastně potravinami, které měly snížit tlak. Vysoký tlak nebolí, ale funguje! *hej*Zvýšený tlak má, většinou, nějaký důvod. Ale nikdo přesně neví, proč tomu tak je. Prášky jezte podle příkazu doktora. Když se nebudete cítit dobře, doktor je změní nebo úplně vysadí.

doplněno 11.05.16 10:43:

Je docela možné, že se mýlím, ale myslím si, že tlak není nemoc. Nemoc jakože sama o sobě, která jde vyléčit přírodními prostředky, teplem a klidem v posteli. Zvýšený tlak má někde původce. U mě je to zanesením tepen a vlastně celým oběhovým systémem. *sok* Chodím na cévní a tam jsem dostala už 4 stenty. Tedy výstuže do tepen. 2 k ledvinám a dvě do tepen ve slabinách. Po každém novém stentu se mi tlak snížil, protože průtok krve se zlepšil. *sok* Ale zvýšený tlak lékař musí stále hlídat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 11.05.16 17:29
avatar

"babčo", děkuju za radu. Asi ty léky budu muset zobat, ale nadšená z toho nejsem. příští týden mně natočí EKG, takže mně doktorka vylekala, ale třebe jsem se vylekala zbytečně. Prostě už nám není dvacet, tak se musí s nějakou nemocí počítat. Ale stejně se zaměřím ještě na tu přírodu.

Od: ocasekmakan
Datum: 11.05.16 10:54
Konopi
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 11.05.16 17:25
avatar

Vážně? No možná máte i pravdu. Je to bylinka, jako každá druhá. Jenže kde ji sehnat? V lékárně snad nějaké masti. Ale nápad k zamyšlení.

Datum: 11.05.16 17:58
avatar

Zdravím. Pt, moje sestra užívá Chio semínka, ty též snižují krevní tlak. Ale jinak jsem na netu narazila i na Ostropestřec, že snižuje krevní tlak. Možná by stál za vyzkoušení..Ale to už je na Vašem uvážení. Jen dávám odkaz k přečtení:

http://www.zdravi-nemoc.cz/ostropestrec

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 11.05.16 18:19
avatar

"kapičko", děkuju za odkaz, vidím, že ten ostopořec je jak čaj, tak i tablety a tinktura. Někde jsem načetla, že i Kustovnice, tu mám. Snad už budu informovaná, a začnu zkoušet čaje, byliny a věřím, že to trochu pomůže.

Od: host*
Datum: 14.05.16 10:05

V době moderní lékařské vědy a farmakologie se sice dá vysoký krevní tlak ovlivňovat nějakými přírodními způsoby, podomácku si měřit tlak, ale opravdu kvalitní léba a účinné léky patří do rukou lékaře a lékařské vědy. Pravidelné sledování, kontroly a nalezení takové kombinace léků, která je účinná, pomáhá a neškodí. Což může posoudit opět jen lékař.

Veškerá přírodní léčba může medikamentozní léčbu pouze doplnit. Omezit solení, omezit tučná jídla, uzeniny, alkohol v nějakém nadlimitním množství, jíst česnek, různé bylinnné čaje, úprava pitného režimu, čurání, psychiku, atd. A také vědět, které potraviny nebo jaký způsob života tlak zvyšuje a léčbu narušuje nebo dělá neúčinnou.

Je fakt, že léky "na tlak" mají různé vedlejší účinky. Např jeden z léků způsobuje při ulehnutí ke spaní způsobuje nezadržitelné nucení k suchému kašli.

Další... kuriozní případ: přišel k nám do firmy servisák na tiskárnu-kopírku-fax, pracoval a náhle se začal kroutit, přešlapovat, zlomil se v pase, a udivených kolegů se ptal, kde máme záchody a pak prchal od rozebraného stroje a drahého nářadí. Po chvilce přišel spokojeným krokem a pak se svěřil, že bere nějaké léky na vysoký tlak a ty způsobují náhlé a nezdaržitelné nucení na čurání. Někteří z přítomných kolegů a kolegyň kupodivu ihned věděli co je to za lék, a že to berou na tlak taky a taky je nucení na močení kdykoliv a kdekoliv nečekaně zlomí v pase a musí hledat nejbližší wc, strom nebo veřejný záchodek. A ještě přidávali své zkušenosti s dalšími léky a nakonec se ze servisního úkonu stala milá beseda tlakařů o používaných lécích a zkušenostech s nimi a div že ne výměnná burza léků.

Různými kombinacemi a zkoušením může lékař ve spolupráci se zkušenostmi pacienta vyladit medikaci tak, že je účinná a má přijatelné nebo pouze minimální vedlejčí účinky. Takže se lékům a doporučení lékaře nebraňte, je to moderní věda i léčba pro naše dobro.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.05.16 10:54
avatar

"host", máte pravdu, lékař je odborník a tak si člověk musí nechat poradit. Určitě si člověk pak více uvědumuje, co koupit, co sníst, co omezit, kde více přidat. Na "česnekovou tinkturu" už mám receptík, nic tím nezhorším, třeba to bude i chutné.

Děkuji, že jste se podělil o zážitky z práce, co dokáže účinek léků...*placni*

Datum: 14.05.16 11:51
avatar

Stařenko, tu česnekovou dietu držel můj táta. Smrděl na sto honů. Pyžamo, oblečení, wecko, všechno po něm čpělo česnekem. A tlak se mu ani nepohnul a nakonec, chudák, zemřel na rakovinu. ;) "Jezte česnek, nebude k vám chodit lékař. Jezte česnek a cibuli, nebude k vám chodit nikdo." *smich*

Na revmatologii jsem se bezvadné doktorky ptala, jestli mám něco vyloučit z jídelníčku. Zasmála se a řekla, že se určitě necpu 3x týdně bůčkem a bramborákama. Ať nic nepřeháním. Ani péči o to, co sním. Ať jím střidmě a rozumně a ať si nekazím náladu zbytečnostma. Protože mi mluvila z duše, ráda ji poslouchám. Jsem ukázněným pacientem. :-D

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 14.05.16 11:57
avatar

"babčo", víte, že máte recht. Nic neuspíším, musím trpělivě zobat léky a ten česnek s cibulí ve větší míře, jen v blízkosti nebezpečí...*vtip*

Od: wamp®
Datum: 14.05.16 13:22
Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 14.05.16 15:11
avatar

"wamp", děkuji za odkaz, ty čili papričky mně zaujaly...

Od: wamp®
Datum: 14.05.16 16:28
avatar
Mám také radost,že jsem to našla
Potom povězte,zda se tlak snižuje.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.16 16:36

Ano, někdo Vám poradí nesolit, nekořenit, druhý poradí česnek, třetí pálivé papričky. Taky by mohl někdo poradit náprstník, ten je taky na srdce. Nebo podražec, ten zabil rakovinou desetitisíce lidí léčených "tradiční čínskou" ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.05.16 17:22
avatar

Děkuji všem za snahu a za pomoc. - pt

 

Datum: 14.05.16 17:39

Kolik vám je let, jaký typ práce máte, jak se stravujete, kolik pohybu denně máte, jaké máte přibližné BMI?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.05.16 20:00
avatar

"svyjabob", už je mi dost, jsem v důchodu několik let. Když kouknete do tématu "co jste vařili k obědu", tam uvidíte, co vařím a peču, aby manželovi chutnalo. Ven chodím s pejskem venčit a v týdnu hlídáme mrňata, od jara do podzimu zahrádka a s ní spojené práce.

Od: jenda2
Datum: 14.05.16 20:32

Přírodní produkty jsou tak účinné, že to nikdo ani nepozná. To je stará ověřená pravda. Kdo je preferuje, tvrdí, jak pomáhají a bere je celý život. Dost divné. Když pomáhají, měla by stačit nějaká doba a bylo by vše OK. Jenže to tak není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.16 20:41

No, hlavně se od doby, co se přešlo na tu příšernou chemii, prodloužil věk dožití na dvojnásobek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.