Písnička o Marii

Od: Datum: 10.05.16 21:25 odpovědí: 3 změna: 11.05.16 08:39

Dobrý večer, za komančů se dost často hrávala kubánská píseň o Marii z Guantanáma, která lezla na kokosovou palmu. Byla to taková dost vlezlá melodie, a refrén byl stále María, María, María. Rád bych si jí opět někdy poslechnul, ale neumím jí najít na netu. Poradíte mi prosím název písně, nebo kde si jí mohu poslechnout? Moc děkuji, za dobré odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.05.16 23:37
avatar

Dobrý den, v té době jsem žil také, ale něco takového a ještě často hraného si nevybavuji. Zkuste upřesnit - hráno v rádiu nebo u ohně, zpíval to muž či žena, text v češtině nebo originál, přibližná doba (roky), kdy to mělo být populární.

Já si pamatuji kubánskou píseň Guantanamera (o dívce nebo selce z Guantánama). Zdravím!

doplněno 10.05.16 23:54:

Myslel jsem si, jestli to není nějaká trampská písnička, protože z tehdejšího rádia ji neznám (a o hudbu jsem se zajímal už tenkrát). Takže, ve španělštině bude ten refrén asi Maria. No, ještě zapátrám v paměti a doplnění informací snad pomůze jiným.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.16 23:47

v rádiu, španělsky, to by u ohně asi nebylo možné, jak vás to napadlo? a domnívám se, že to zpíval muž, v tu dobu jsem se učil španělsky a na hodinách jsme to překládali, pořád ten překlad mám před očima, jak Marie leze na palmu

Datum: 11.05.16 08:39
avatar


Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.