Rušení směn

Od: Datum: 09.05.16 09:02 odpovědí: 3 změna: 10.05.16 09:21
Zdravim, mám problém v zaměstnání. Ve firmě si vedeme fond přesčasových hodin, které jsem měl v plánu si vyplatit. Bohužel jak se nám blíží konec zápočtového období, ruší nám směny a to nedobrovolné volno mi odečítají z fondu. Doslechl jsem se, že by měli proplatit 80% a ne mi brát nadělané víkendy, tak to šéfka dělá tak, že mi v pátek večer napíše sms. Na volný víkend chci mít od telefonu klid a i tak se mi to zdá hulvátské, nejsme kamarádi. Mohu se prosím nějak bránit? děkuji a hezký den
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.05.16 10:14
avatar

Co máte ve smlouvě? To je závazný dokument, toho se držte, tím se obhajujte! Pročtěte si ještě jednou, pečlivě, smlouvu. Zjestěte co lze a na co šéfka nemá právo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.16 12:23
avatar

jj, já ve vašem dotaze vidím jeden z nešvarů moderní doby. Říká se mu po americku flexi time, česky bychom ho mohli pojmenovat ohebný čas nebo klouzavá pracovní doba. Nadpracujete hodiny do zásoby a pak když není práce, pak vás pošlou domů a hodiny z vaší nadpracované zásoby si odepisují. Celá ta procedura neznamená nic jiného, než opožděnou výplatu za vaši práci.

Co s tím. Jít do konfliktu má smysl pouze tehdy, když šéfka vás potřebuje víc, než vy šéfku. V opačném případě vždycky prohrajete.

Obrana je jediná : Nědělejte žádné hodiny do zásoby. K něčemu takovému šéfka potřebuje váš souhlas. A když nesouhlasíte, nikdo vás nemůže do nějakého flexi time nutit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jenda2
Datum: 10.05.16 09:21

Podle ZP není sobotní přesčas za běžnou směnu stejný časový úsek jako v týdnu. Protože je sobota jen vyjímečný přesčas z důvody oprav, ročních inventur a jiné závažné opravy, nelze ji nařidit. Pokud splníte 8 hod. v týdnu, upozorněte na splnění nařízeného přesčasu a o sobotách vůbec neuvažujte. Nikdy to totiž jinak neskončí než že vás použijí a nakonec vykopnou.

Na takové SMS vůbec nereagujte. Už to dokazuje, že jsete tam naprosté nic bez minimálních lidských potřeb.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.