Televize na splátky

Od: Datum: 08.05.16 22:23 odpovědí: 11 změna: 10.05.16 14:05

Zdravíčko :) Chtěl bych se zeptat, měl jsem možnost si zakoupit televizi na splátky bez navýšení za nějakých 900 měsičně na 20 měsíců.. Jsem tak trošku lenoch, na tuto otázku jsem se zapoměl zeptat v obchodě, a v papírech je toho tolik, že nevím zda bych to našel...Chtěl bych se zeptat, a stačí mi úplně jednoduchá odpověď... Když mám televizi na splátku bez navýšení na dobu 20 měsíců po 900 nebude problém když třeba každý měsíc zaplatím 2 splátky ( 2 složenky, každá po 900 ale ve výsledku to bude 1800 )?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.16 22:33
avatar

Tak tohle opravdu záleží na smlouvě, chca nechca si ji budete muset přečíst, určitě tam něco o předčasném splacení bude a dovoluji si tipovat, že to bude jinak, než si představujete... nebojte se, najdete to. Totiž běžné jsou různé sankce za nepravidelnosti v placení, pozor na ně, obyčejně vyjdou draho. Splátky jsou prostě byznys pro jejich poskytovatele, ne pomoc pro vás ;) !

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.05.16 23:05

Zdravím , měl jsem takto na splátky bez navýšení věci od Cetelemu , před cca rokem a půl pračku , kdy jsem ji jednorázově po 2 splátkách doplatil najednou a v prosinci sekačku , kterou jsem teď v březnu také celou doplácel , vždy vyčíslili opravdu jen to , co jsem dlužil , ve výseldku jsem opravdu nikdy nepřeplatil ani korunu i když jsem to předčasně splatil , ovšem nevím jak to funguje při mimořádných splátkách , jako chcete vy , zkuste si na smlouvě najít infolinku a zítra tam zavolat , určitě Vám rádi poradí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.16 00:05
No v podstatě jsem to koupil jak říkáte vy... V normálním obchodě jak je euronics a také přes cetelem :) přečtu a přinejhorším zavolám :)
Od: mp*
Datum: 08.05.16 23:08

Prosím napište, jakou to má logiku a výhodu pro Vás - Zaplatit bezúročnou půjčku za polovinu doby. Něco píšete o platbě složenkami - tak tam se Vám to pěkně prodraží - 20 x složenka. Jednou jsem musel vyjímečně něco platit na poště a docela se mi protočily panenky. Další věc - to nečtete smlouvy? To si osobně dovolím jen u největších firem, u kterých předpokládám, že jim záleží na pověsti. U těch menších zásadně nakupuji bez podpisu nějakých smluv, nebo vůbec. Když totiž s prodejcem nic nepodepíšete, máte pak jistotu, že jste se neupsal k nějaké blbosti. A vše se pak řídí běžnými zákony.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 09.05.16 02:08

Složenka stojí 29,-Kč.

Trvalý platební příkaz z účtu by asi bylo vhodné řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.16 23:17

Chcete mi tvrdit, že jste podepsal nějakou smlouvu o půjčce a nemáte ponětí, co v ní je? Tak to jste tedy blázen!

Doporučuji si ji alespoň dodatečně přečíst - jednak se dozvíte, k čemu jste se zavázal a najdete tam také odpověď na svoji otázku. Tak šup šup, tak dlouhá zase nebude...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 09.05.16 02:02

Jaký je v těchto půjčkách bez navýšení trik? Proč nechtějí celou hotovost hned nebo úroky? Tyto půjčky jim výrobek zdražují, takže někdo, kdo to samé prodává za hotové to musí mít levnější.

Nebo sází na větší počet prodaných kusů a z toto vyplývající větší množstevní sleva od výrobce? Stejně bych to chtěl za hotové levněji ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 09.05.16 02:27

Maximálně se vám stane, že zaplatíte pokutu za nedodržení sjednané smlouvy. Výše pokuty /nedodržení smlouvy/ může být i v částce doplatku původně vykalkulované smlouvou. U některých prodejců podporujících splátkové smlouvy toto lze písemnou dohodou dojednat za cenu storno částky, která se pohybuje v řádech promilí původní platby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.16 21:23

zadluzit se kvuli televizi?ani nahodou,nemame ji uz 8let,kdyz uz se pred spanim nudime,tak si pustíme neco na notbouku a stejne to vetsinou nevidime do konce.a sedet u bedny je naprosto promrhany cas.p.s. v lete mame na zahrade letni kino.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.16 13:55
Poslat vic a nebo zaplatit vse najednou neni zadny problem... Nikdy jsem za to sankci nedostal a uhradil...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 10.05.16 14:05

Může a nemusí to být problém. Ale hlavně proč by to někdo chtěl dělat? Posílejte si ty peníze třeba desetkrát měsíčně na svůj ůčet složenkou (pokus máte peněz nazbyt) a na účtu si nastavte trvalý příkaz dle podmínek smlouvy.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.