Penzijní připoištění

Od: Datum: 08.05.16 19:12 odpovědí: 3 změna: 08.05.16 21:17

Dobrý den, zaměstnavatel po mně chce, at mu donesu doklad že mám penzijní připojištění, že mi tam bude přispívat každý měsíc určitou částkou. Já nevím jestli je mám

Platím si 1000kč měsíčně ČMMS spoření a 1000kč měsíčně životní pojištění flexi.

Mohl by mi někdo říct, jestli je i toto penzijní připjoištění či není? řípadně kde se dá založit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.16 19:31

máte doma smlouvy od toho co jste jmenovala? mrkněte na smlouvy jesli některá nemá v názvu penzijní připojištění, jestli nemáte tak si založte i kdyby jste tam dávala stovku měsíčně jak Vám tam bude přispívat zaměstnavatel škoda toho nevyužít

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.05.16 19:59

Podle toho, co píšete, máte životní pojištění a stavební spoření. Penzijní připojištění se sjednává u penzijního fondu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.05.16 21:17

Ani jedno není penzijní připojištění. Jestli tedy chcete, aby vám zaměstnavatel přispíval, tak si jej musíte založit a to u některé penzijní společnosti ( dříve to byly penzijní fondy )viz :

Allianz penzijní společnost a.s.

AXA penzijní společnost a.s.

Conseq penzijní společnost a.s.

Česká spořitelna - penzijní společnost

ČSOB penzijní společnost a.s.

KB Penzijní společnost a.s.

NN Penzijní společnost

Penzijní společnost České pojišťovny a.s.

A není až tak úplnou pravdou, že stačí spořit 100,-Kč, někteří zaměstnavatele vyžadují, respektivě mají podmínku, že přispívat budou jen v případě např. že si zaměstnanec bude spořit minimálně 500,-Kč.Proto se nejprve informujte u vašeho zaměstnavatele, jestli takovou podmínku nevyžadují (může se jednat i o menší minimální částku). Pak ještě za každý měsíc dostanete státní příspěvek, jeho výše se odvíjí od částky, kterou si spoříte pouze vy.Příspěvek od zaměstnavatele se do toho nepočítá.Pokud vám bude zaměstnavatel přispívat, byl/a byste sám/a proti sobě, kdybyste toto penzijní připojištění neuzavřel/a.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.