Daň z nemovitosti po přestěhování

Od: Datum: 08.05.16 11:10 odpovědí: 2 změna: 08.05.16 11:34
Přeji všem dobrý den. Letos v březnu jsem prodal byt ve městě a počátkem dubna se stal majitelem (a uživatelem) bytu na venkově. Mám dva spojené dotazy: 1/ Zda jsem povinen nahlásit změnu trvalého bydliště také na spádovém FÚ, nebo se tak děje automaticky skrze Obecní Úřad, kde jsem již dostal nový občanský průkaz, s tím, že mně FÚ eventuelně sám pošle složenku na novou adresu. 2/ Jak je to s úhradou daně z nemovitosti? Mám zaplatit za nový či předchozí byt dle zákona, nebo je to věcí dohody smluvních stran? Nerad bych platil daň za oba byty a na druhou stranu nechci před popravčí četu za porušení pravidel. Prosím jen fakta, nikoliv dojmy. Děkuji a přeji slunnou neděli. *slunce*
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 08.05.16 11:29

1. Děje se automaticky.

2. Budete platit daň 2016 za starý byt ve městě a do 31.1.2017 podáte přiznání k dani z nem. za nový byt na venkově.

3. Dohoda je samozřejmě možná jakákoliv.

4. Fakta se dozvíte jen a pouze na FÚ u svého správce daně - kontaktujte proto FÚ. Zde se dozvíte jen a jen dojmy. Zde nikdo nechodí radit za peníze, tudíž všichni jsou laici a poradí jen ze své zkušenosti nebo odhadu.

Ohodnoceno: 3x

Od: venkov4ever*
Datum: 08.05.16 11:34
Zcela vyčerpávající, včetně druhé části bodu 4. Thumbs up! *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.