Jízdné při pracovní úrazu

Od: Datum: 08.05.16 10:02 odpovědí: 9 změna: 30.10.16 20:17
avatar

Dobrý den rádcové. Měl jsem pracovní úraz, který si vyžádal několikanásobnou hospitalizaci. Jelikož to byl úraz na ruce a nemohl jsem řídit, musel jsem být do nemocnice odvezen a "můj řidič" jel zpět domů. Totéž při ukončení hospitalizace, cesta tam i zpět. Moje otázka zní, jestli pojišťovna v případu hospitalizace proplácí náklady na cestu jen tam při zahájení a zpět při ukončení hospitalizace, nebo mám nárok na cestu tam i zpět v den příjmu i v den propuštění z nemocnice? Předem děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.16 18:03

Tak tohle by mě taky zajímalo, protože mě se sice nestal pracovní úraz, ale "jen" úraz v osobním volnu. Sanitka mě do špitálu odvezla, ale ze špitálu si pro mě musel přijet můj táta soukromým autem. Ve špitále mě říkali, že sanitka domů neodváží, že max. převáží, když je potřeba převoz do jiné nemocnice... Kdyby si pro mě neměl kdo přijet, tak nevím, říkali, že by mě asi museli převézt do LDN.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 18:07

Dosud jsem se domníval, že do měst, kde jsou nemocnice jezdí i hromadná doprava.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 18:10

To sice jezdí, tazatel měl úraz na ruce, tak by se asi MHD dopravil, jenže mně se stal úraz na noze, takže by mně musel někdo do té MHD dostat na vozíku... :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kakamila
Datum: 30.10.16 18:14
Do nemocnice vás dopraví objednaná sanitka.Z nemocnice si vezmete taxi a účtenku předložíte zaměstnavateli při vyrovnání odškodnění(domluvte se v účtárně zaměstnavatele).
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 18:13
avatar

Ra, to jako fakt? *sok*

Pobrdný, moje babička jezdila jako sestra se sanitkou, která vozila po hospitalizaci domů staré lidi. Babička jim pomohla až do bytu a se saniťákem jeli zpět. (Ve městě, kde je nemocnice, ale není hromadná doprava. Mezi námi, s některými zraněními to nejde ani tou hromadnou...) Možná Vás chtěli odbýt, nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 18:22
avatar

V Ostravě normálně existuje rozvozová sanita, která například v noci, z pohotovosti rozváží pacienty domů. Pochopitelně se ale na ní musí čekat, ale kdo nemá jinou možnost dopravy, počká.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 18:37

No ono mě to taky přišlo že mě chtěli odbýt, protože sanitka mě odvezla do Příbrami, jelikož úraz se mi stal na chatě na hranici okresu PZ-PB. Asi ta záchranka má smlouvu s určitou nemocnicí, nevím, A bydliště mám v Praze, tak se jim prostě nechtělo platit za převoz do Prahy, ale když je člověku fakt blbě a po operaci ho rána bolí jak čert, tak je prostě šťastný, že má komu zavolat, aby pro něj přijel... Každopádně tam před vrchní sestrou stál i doktor pomalu v pozoru, operovali mě ve středu, v pátek už mě tahle vrchní chtěla vyhnat, že je velký tlak na lůžka, i když ty bolesti byly ukrutné... Když jsem jí říkal, že pro mě může zajet táta až v pondělí, protože je teď na Šumavě, tak se na to netvářila zrovna příjemně, že mě tam tedy nechaj, když to jinak nejde, ale ať tedy počítám, že v pondělí už půjdu.. Ptal jsem se na to už v té sanitce, té sestřičky, co tam se mnou vzadu seděla, jestli mě pak odvezou domů, a říkali, že to neví, že to záleží na té nemocnici...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 19:49
avatar

Nevím jak je to ze zákona.Ale já před deseti dvaceti? roky jezdil do KN na zákroky ,byl jsem tzv chodicí pacient a přesto mi VoZP zaplatila cestovné dle údajů z TP, jezdil jsem vlastním autem.Tenrát mi toto navrhla a dal formulář OL.Doporučuji se na toto zeptatp právě u OL!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 20:17

A to jste byl schopen řídit motorové vozidlo?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.