Názor na vztah

Od: Datum: 08.05.16 01:03 odpovědí: 11 změna: 08.05.16 14:30

Dobrý den,
Studuji první ročník střední školy, má přítelkyně prvák vejšky. Mě je 16, jí 20. Jsme spolu maximálně spokojení jak jen můžem být. Ale okolí má názor že rozestup 4 roky je příliš velký, nevím. Dle mého to není zas tak moc, inu, jaký je váš názor? :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 08.05.16 01:11

Ano, i mně to přijde mírně divné i tím, že žena je dříve vyspělejší, než muž. Při vší úctě, vy jste ještě dítě, ona dospělá ženská.

Váš vztah si přesto užijte až do samých konců. Přeji vám to, je to hezké pro oba. Ale nepočítejte, že se ona stane vaší doživotní manželkou. To určitě ne. Jste pro ní atraktivní mazlivý a vždy připravený koloušek, ona zase pro vás ženská, kterou se každý rád pochlubí. Tak to berte jak to je. Až to skončí, netruchlete, nemělo by to smysl.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.05.16 01:39

Zdravím. Jste pro ni mladý, ale pokud vám to spolu zatím klape, tak si to užívejte a neřešte co na to říká okolí nebo lidé na netu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.05.16 07:31

Já si myslím, že váš vztah je hezkým vztahem dvou mladých lidí. Dokonce z 50ti % velmi mladých lidí. Žádný z vás nekupujete kvasnice na svatební koláčky, neuvažujete o tom, že zítra založíte rodinu.;) Ničím si nekomplikujte život a buďte osudu, životu vděční, že vás svedl dohromady. A užijte si spolu každou minutu! Už se nemusí vrátit.

Datum: 08.05.16 08:15
Vůbec bych to ted neřešil. Spis bych se postupem času poohledl po něčem mladším

Datum: 08.05.16 09:05

Teď se to zdá jako nepoměr, ty dospívající a ona žena. Ale když vám to vyhovuje, nebrání ve společných akcích, tak proč ne. Není nic důležitějšího, než porozumění, umění naslouchat jeden druhému a vyjít si vstříc. Na lidi se vybodni, ti vás pomluví vždycky. Jsou to jen takový kecy, aby si měli o čem povídat na rohu ulice. Nejdůležitější jste VY a když vám to vyhovuje, ostatní vám můžou víš co.

Datum: 08.05.16 09:32

Můj názor? Nikomu dalšímu do toho nic není.

Bylo mi osmnáct a měl jsem o sedm let starší přítelkyni, ženu v nejlepším věku. I když jsme se po roce a půl rozešli, stejně na ni rád vzpomínám. Naučila mě úplně všechno.

Odtud moje rada : užívejte si dokud to jde, protože se asi taky časem rozejdete.

Od: mreben
Datum: 08.05.16 09:37

Názor okolí Vám může být srdečně ukradený. Podstatné je pouze to, co cítíte Vy.

Ohodnoceno: 1x

Od: vkbg
Datum: 08.05.16 10:01
V 16ti to stejně nebude vaše poslední slečna, takže je to úplně jedno, o nic nejde.

Datum: 08.05.16 10:09

Ahoj, tak jsem si přečetl celou diskuzi zde a s některými věcmi tedy osobně nesouhlasím a poradím Ti něco jiného.

Myslím, úvodem, že věk je pouze číslo. Hlavní je, jak se cítíte vy spolu, zda si rozumíte, sice tu mohou být nějaké komplikace vzhledem k tomu, že můžete mít jiné hodnoty, Ty ještě nejsi zletilý, takže nemusíš mít takovou volnost od rodičů jako Tvojte přítelkyně, to se může týkat i financí a podobně, ale jinak bych to neřešil.

To, že je Ti 16 let, vůbec nic neznamená. I mě typovali a typují lidé na mnohem staršího, než jsem, i ve svých 16 letech jsem měl podle některých tak uvědomélé názory a postoje k životu, které přísluší spíš a hlavně třicátníkům, například.

Ano, je pravda, že se uvádí, že holky dospívají dříve než kluci, ale to také nemusí nic znamenat. To samé u Tvé přítelkyně. Z předešlých odpovědí usuzuji, že asi skoro všichni zde vidí v Tvé přítelkyni uvědomělou dospělou ženu, která ví, co chce, studuje vysokou školu, či něco v tom smyslu.

To ale nemusí být vůbec pravda. Znám spoustu holek kolem 20 let, které se stále chovají, jak to napsat, hodně pubertálně, dětinsky.

Zkrátka - ve Tvém věku, i věku Tvé přítelkyně bych to vůbec neřešil, řekl bych skoro, že je to ideální stav. Takový ten důležitý milník - pro většinu, 15 let, taky máte už oba za sebou, takže nevidím problém.

Pokud samozřejmě nemáte rozdílné názory na to, že ona bude chtít třeba už rodinu, svatbu a podobně, chce si zatím jen užívat života, takže jste na stejné vlně, tak bych to neřešil. Nemyslím si, že by vám vztah nemohl vydržet delší dobu, záleží pouze na vás samých. Pokud píšeš, že si rozumíte a je vše v pohodě, neřeš okolí, řeš vás a případně ve Tvém případě se budeš možná muset v něčem podřídit rodičům, ale to je tak asi vše.

Nemusí vůbec vždycky platit, že holka musí být mladší než kluk.

Od: janm
Datum: 08.05.16 12:17

4-roky je zcela zanedbatelný věkový rozdíl, který nebude činit v budoucnu potíže (nebudou-li jiné faktory) V pozdějším věku je totiž jedno je-li vám 20x 24, nebo 40x 44...apod.

Je spousta párů které výborně fungují i s daleko větším věkovým rozdílem např. 10 let, příklad mého známého, klape jim to i teď v důchodu kdy jsou již starší...(ona o deset let starší)

Jinak obecně do vašeho vztahu Vám nemá právo nikdo mluvit, leda že by "rádce" žil s vámi místo druhého partnera ale pak opět platí co jsem psal v úvodu této věty :)

Datum: 08.05.16 14:30

Mám přítele o 10 let mladšího. Někdy se to projeví, ale jinak pohoda.

Pokud je Vám spolu dobře, neřeš.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.