R.A. Dvorský, reprodukce hudby na sešlosti

Od: Datum: 07.05.16 16:20 odpovědí: 4 změna: 08.05.16 07:19

Dobrý den.

Prosím, víte někdo z vážených rádců?

Sejdou se u nás rodina a pár přátel, asi 25 lidí a chtěla bych na plac pustit hlasitěji několik písniček z gramofonu.

Kde najdu jesti je můžu pouštět bez ohlášení. Hledala jsem na OSA , tam je třeba §21-23. Bohužel, nechápu.

"Cestářská" Jiří Straka 1957, nebo "Čas zvolna míjí" R.A. Dvorský 1957.

Jsou už nějaké písničky volné. Co rok 1937- 1947? Příští týden na OSA zavolám,

i když to už bude pozdě, Ale budu vědět pro příště.

Děkuji.:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.05.16 16:25
avatar

Dobrý den, toto neřešte - je to Váš pozemek a není to veřejná produkce. Zdravím!

doplněno 07.05.16 22:56:

cicko - vycházím z názoru, že když si doma pustím zakoupené LP na svém gramofonu, umístím si repro do okna směrem na svou zahradu, kde se sejde rodina, tak to není ani rozdíl, jako když to rodině a přátelům budu pouštět doma. LP zakoupené a poslech pro soukromé účely - komu, za co a proč bych měl ještě platil? Jinak doufám, že odpovíte na dotaz zcela přesně, neb jste byl k tomu tazatelem vyzván.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: cicko
Datum: 07.05.16 20:42

To má být citace autorského zákona, nebo kde berete jistotu pro toto tvrzení?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 07.05.16 21:09

Prosím, napište něco více o tom co víte. Díky.

Datum: 08.05.16 07:19

Autorský zákon říká, že

§ 30

Volná užití

(1) Za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu fyzické osoby, jehož účelem není dosažení přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu, nestanoví-li tento zákon jinak.

Takže pokud se jedná o soukromou akci pro uzavřenou společnost, pak se na to autorský zákon OSA nevztauje.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.