Jak dlouho skladovat

Od: Datum: 06.05.16 19:31 odpovědí: 5 změna: 08.05.16 23:50

Nájemce kterému soud e vypršela výpověď si z bytu odstěhoval co chtěl a byt nechal opuštěný s věcmi které nechtěl a nyní po 2 letech chce vše zpět, jinak he půjde k soudu. Je nějaká lhůta jak dlouho ty věci skladovat a skladovat zadarmo či za peníze. Jak v to to to případě postupovat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jenda2
Datum: 06.05.16 21:10

Běžná doba uskladnění je jeden rok. Pokud není sepsána smlouva o uskladnění věcí, berou se tyto jako opuštěné a měly by být předány obci, které je k takovým úkonům povolaná. Pokud žádný seznam a smlouva neexistuje, lze po roce věci zlikvidovat. Předpoklad je beze svědků pro vyhnutí se možným dohadům a tahanicím. Pokud si ten dobrák po dvou letech milostivě přijde pro věci, tvrďte, že si vše vzal a nic jiného už v bytě nezůstalo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.05.16 21:44
avatar

Správně se to dělá tak, že ho písemně vyzvete, k určenému datu, aby si věci převzal, jinak že budou zlikvidovány. A když si je nepřevezme, tak jste krytá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 08.05.16 09:29

Pokud někoho vyzvete k převzetí věci, potvrzujete jejich existenci. To je zásadní chyba ! Pak na sebe bere vlastník nemovistosti povinnost řádně uskladnit věci, pořídit jejich soupis za přítomnosti svědka.

To asi nebude ten správný postup ! Jakmile si odcházející nájemník vezme své svěci, nic po něm dalšího nezůstalo, i kdyby to bylo na náklaďák. To je osvědčený postup.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rep
Datum: 08.05.16 23:50

asi máte pravdu, ale přece donekonečna je také není možné skladovat a ještě snad zadarmo.

Od: hk
Datum: 06.05.16 21:47

S bývalým nájemníkem bych nic neřešil a poslal ho někam. Když bude obtěžovat dál, jít na PČR.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.