Prominutí zbytku dluhu na ZP

Od: Datum: 05.05.16 23:14 odpovědí: 6 změna: 06.05.16 22:21

Dobrý večer.

Chtěla bych se zeptat jak postupovat v případě kdy, můj syn způsobil autonehodu a vznikl úraz jednomu z cestujicích ,který nebyl pojištěn u ZP a byl operován.Můj syn je nyní povinen platit VZP pojišťovně náklady na jeho operaci z hruba polovinu má zaplacenou. Dluh platí ve splátkovém kalendáři.Ještě platí výživné na syna. V současné době je na ÚP z důvodu nemoci,která byla u něho zjištěna /epilepsie/ v loňském roce 2015 tudíž ho nikdo nemůže a nechce zaměstnat.Dříve před nemocí pracoval jako zedník na OSVČ.Nyní je na úřadu práce a podstupuje lékařké prohlídky z ÚP nebere žádne finace a tudíž mu pomáhá platit splátky babička u, které bydlí a nyní jsme podaly žádost o invalidní důchod. Je možnét podat žádost o prominutí dluhu

Předem děkuji za odpověď

S pozdravem Simona


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 05.05.16 23:34

Auto syna nebylo pojištěné? Nechápu to, proč by měl hradit náklady na operaci?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.05.16 23:36
avatar

Každý má povinnost platit si ZP a pokud si ho neplatí a je to jen jeho problém. Tudíž nechápu proč Váš syn platí náklady na operaci. Auto syna nebylo pojištěné nebo nehodu způsobil pod vlivem alkoholu? K otázce prominutí dluhu kontaktujte přímo pojištovnu. Tyto věci řeší individuálně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.05.16 00:56

Vyzkoušet můžete vše i žádost o prominutí dluhu... nemyslím si, že pochodíte. Ale spíše byste měli na VZP nahlásit jaká je nyní situace u vašeho syna (nezaměstnaný na ÚP, zdravotní problemy a žádost o ID) a požádat o odklad či snížení výše splátek. Jako babička nic nezpůsobila a tak by si svůj důchod měla užívat a né platit vnukovi dluhy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: simona
Datum: 06.05.16 20:56

Beru všechny odpovědi rady.Každý by si měl dluhy platit,ale co,když přijde nemoc a nikdo ho nezamněstná s takovou diagnózou,záchvaty má i třikrát do týdne a nikdy neví, kdy přijdou.

Jinak díky a, už nemusíte komentovat.

Od: hk
Datum: 06.05.16 20:59

Škoda, že nenapíšete, jak to ve skutečnosti bylo, že syn platí. Bylo by to od vás to nejlepší, co byste mohla udělat. Pak si vás zde nikdo nebude brát do pusy.

Na vaší otázku - máte holt smůlu, na nemoci jste měli myslet předem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 06.05.16 22:21
avatar

Já teda moc o epilepsii nevím,ale mám známou,která má epilepsii od dětství,má 3 děti a pracuje jako prodavačka. Bere pravidelně léky a nesmí vůbec alkohol a slabý záchvat měla naposledy před 10 roky.To ho neléčí že má záchvaty 3x týdně? Dotyčná žádný,ani částečný důchod nemá.Proč nebere z ÚP žádné finance?To před tím nepracoval? Ještě nechápu,když mu zjistili epilepsii v roce 2015 a má ty záchvaty,tak přece nesměl řídit auto,nebo se mýlím?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.