Občanský průkaz

Od: Datum: 05.05.16 09:05 odpovědí: 10 změna: 06.05.16 00:57
Dobrý den, byli jste se někdo fotit na obcanku v ateliéru, který pak fotku posílá na úřad? Jak dlouho to trvá a ptal se vás na nějaké údaje, když ji posílal? Děkuji.
doplněno 05.05.16 09:10: Jen pro doplnění - ano,vím že se můžu vyfotit i na úřadě, ale už jsem byla v ateliéru, kde jsem si nechala dělat i prukazove foto a přislo mi divné, že se neptal na žádné údaje a taky mě zajímá,jak rychle to tam bude.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 05.05.16 09:07
avatar

to jako jde? U nás na úřadě mají v okénku slušný canon, který je napojen do PC - vyberete si fotku, která se vám líbí... případně požádáte o další pokus a smajlink...


doplněno 05.05.16 09:12:

fotka na OP by měla vypadat jako reálná - když budete mít ze salonu superfoto jak na FB, pak vám řeknou, že jste tu OP ukradla :)

A upřímně- já svou OP použiju tak 2x do roka - kdybych tam měl pytel na hlavě, tak to nikoho nezajímá...


doplněno 05.05.16 09:35:

A když jdete do hospody, jste namalovaná a načesaná stejně jako do salonu?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lela
Datum: 05.05.16 09:08
To jde a pro nás méně fotogenické je to taky jediná možnost :D
Od: lela
Datum: 05.05.16 09:22
Jenže mne je 20 a na obcanku se mě ptají v každé hospodě :)
doplněno 05.05.16 09:40: Vadí vám tak moc,že chci mít pěknou fotku na občance? Pokud vím, tak jsem zde nežádala o radu, jestli se mám vyfotit na úřadě nebo v ateliéru. Když neznáte odpověď na otázku, tak je vhodnější nereagovat.
Od: jmlc®
Datum: 05.05.16 09:46
avatar

Pardon - nechci vás naštvat... Někdy ale tazatel potřebuje trochu prozřít- uvidět jinou alternativu. Když se zaměříte jedním směrem a vlastně rada neexistuje... Jelikož neznáme další informace a vy je doplňujete po částech...

Tak přeji hezkou fotku a hodně zábavy při prokazování totožnosti. Jen k OP, abych nebyl moc OT - úřad má na vyhotovení cca. 30 dnů, do kterých by to měl provést od obdržení žádanky.


doplněno 05.05.16 09:53:

Nikdy jsem o této službě neslyšel a považuji ji za nelogickou, ale jak uvádíte ty další podrobnosti, už to chápu. Někde jsem zahlédl reklamu "Zhotovujeme samozřejmě i průkazové fotografie, fotografie na občanský průkaz a fotografie na životopisy nebo víza. V případě fotografií na OP vám fotografii i zdarma odešleme elektronicky na příslušný úřad."

Jenže ten člověk musí znát příslušný úřad (již zaznělo) a musí mít vaše iniciály vč. r.č. nebo to pošle donějaké podatelny a vy obdržíte kód, pod kterým úřednice vytáhne tu fotku z databáze a použije.

Až budete mít výsledek, napište nám prosím, jak moc to na těch nových OP je vidět... připadnou mi spíše jako karikatury v tom formátu a provedení dokladu... Proto nejen já nechápu, proč to tak prostě chcete...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 05.05.16 09:08
avatar

Dobrý den, pokud vím, tak dnes už se fotí přímo na úřadě a nosit si fotky je zbytečné.

Zdravím!

doplněno 05.05.16 09:20:

majsterjoe - máte možnost odpovědět lépe a doplnit, za jak dlouho to tam bude a proč se ateliér na žádné údaje neptal (a ví komu foto patří a na který úřad je poslat - třeba do Kolína či do Prahy).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.16 09:11
avatar

A takové odpovědi jsou bene zbytečné. Tazatel se ptá na něco jiného než na co odpovídáš. Někdo nechce mít obyčejnou fotku focenou před úřednicí a raději se nechá vyfotit u odborníka, který dokáže fotky nahrát do systému úřadu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.05.16 09:44
avatar
V dnešní době není problém atelierové foto stáhnout na klíč nebo pam. kartu, vzít ssebou a u úředníka vložit do PC, který občanský průkaz připravuje.
A na paměťovém médiu mám kvalitní potřebné fotky kdykoliv k dispozici pro budoucnost.
doplněno 05.05.16 10:03: Souhlasím.
Na úřadě připraví podklady. Teda jméno, příjmení, data narození, rodné číslo, bydliště, st. občanství, a pod. a vloží fotografii. Ať už focenou u nich, nebo dodanou občanem.
Osoba pověřená přijetím žádosti o vydání nového OP by měla umět ověřit,že na dodané fotografii je žadatel. Stačí kouknout.
Potom kompletní žádost zasílá zřejmě elektronicky na nadřízený orgán, fyzicky zhotovující a vydávající doklady.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lela
Datum: 05.05.16 09:47
Fotografie musí projít přes ministerstvo přímo z ateliéru.
Datum: 05.05.16 09:44
avatar
Ne , v zivote jsem neslysel , ze by to nekdo delal.
Na obcance je stejne zkreslena cernobila , takze krasa jde stranou.
Pokud to jde a najdete hlavne urednici co bude mit nepochopeni (ja takovou nikdy nenasel) tak proc ne.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 06.05.16 00:57

Já jsem byl pro novou občanku letos v lednu. Chytře a aktivně jsem se vyfotil v automatu za stovku (výraz strašný). Když jsem přišel druhý den na úřad, paní mě sdělila, že takové fotky už neberou a 3 x mě vyfotila (výraz byl o trochu lepší). A pas to probíhalo stejně. Jestli je možná nějaká vyjímka, přesně nevím. Ale myslím, že je to dnes proto, že Vás chtějí mít zaznamenanou, tak jak opravdu vypadáte, a ještě to digitálně přenesou do svých archivů. Takže podle mě je nějakým uměleckým fotkám na OP odzvoněno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.