Lze podíl z dědictví přepsat na sestru?

Od: Datum: 05.05.16 06:52 odpovědí: 8 změna: 14.05.16 00:43
avatar

Chci se zeptat jen orientačně! Moje dcery jednou zdědí dům v hodnotě několika milionu, jsou tři , moje dvě a třetí z druhého manželství bývalého muže. Jedná se mi o to že jedna moje dcera se chce zříci toho dědictví ve prospěch své sestry ( druhé mé dcery. Ale bojím se aby při tom nedošlo k rozdělení majetku na dva díly nikoliv na tři.Jak máme postupovat? Jedná se o dům jejich otce a nechal se slyšet že má závět napsanou a v ní myslí na všechny dcery stejně. Pokud to tak není , jak to bude s majetkem , podotýkám že má třetí ženu a ten dům si kupoval než se po třetí oženil.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.05.16 08:58
avatar

Dobrý den, "přepsat", tedy darovat majetek (část) může jeho majitel jen za svého života.

Zbytek jeho majetku se potom započítává do dědictví po jeho umrtí. Myslím, že tři dcery budou dědit ze zákona, ale závěť může upravit jejich podíl na majetku. Pokud se jedna dcera majetku při dědickém řízení vzdá (tedy, veškerého dědictví) ve prospěch druhé, tak ona nebude dědit nic a ta druhá o to více - a budou dvě spolumajitelky domu (pokud v závěti není ještě další osoba, což je snad nyní možné). Poměr by měl potom být 2/3 ku 1/3. Zdravím!

doplněno 06.05.16 07:12:

korina - nyní jsem si ještě jednou přečetl Váš dotaz a tam je zajímavé, že exmanžel se nechal slyšet, že závěť má již napsanou a na všechny dcery myslí stejně. Protože děti dědí ze zákona a tudíž by byla závěť zbytečná, tak z toho je skoro jasné, že bude dědit ještě někdo další (a to asi jeho současná manželka). Tak, on ten poměr v dědictví bude potom jiný (a možná zajímavý).

Jinak, přesněji by Vám odpověděl snad jen schopný věštec (co je v závěti, jestli bude co dědit, zda v té době umrtí exmanžela budou žít všichni ti, které závěť zmiňuje apod.).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.05.16 09:08

Jak to bude s majetkem ví pouze tvůj bývalý manžel. Třeba dům daruje své stávající ženě a nebude se dědit nic hodnotného.

Nebo naseká miliónové dluhy, takže dědictví bude předlužené. Nebo dcera, která se chce vzdát dědictví, se dostane do finančních problémů. Třeba se ani nebude moci dědictví vzdát, protože by poškodila věřitele. atd... atd..

Proč porcovat medvěda, který ještě běhá po lese?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.16 09:58
avatar

díky za medvěda, člověk nikdy neví. zítra se podívám na další odpovědi. hezký den

Od: hk
Datum: 05.05.16 11:26

Jak tohle dopadne je mi jasné už nyní - jednou velkou vzájemnou nenávistí v celé rodině. Vy se ptáte, jak máte postupovat? Co je vám do toho, jak ten otec má v úmyslu rozdělit majetek. Ještě dýchá a už se perou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.05.16 12:38
avatar

Já bych tyhle starosti nechal koňovi. Až jednou Váš bývalý manžel zemře, ukáže se, zda je závěť a jaká a nebo se bude dědit ze zákona. Vzdát se dědictví lze až při něm, ne předem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 05.05.16 12:48

Vzdát se dědictví ve prospěch někoho nejde. Zřekne-li se jedno dítko dědictví, tak se podělí zbylé dvě děti stejným dílem pokud tam nebude hrát roli manželka nebo závěť.

Ať se nikdo dědictví nezříká a po ukončení dědictví může majetek komukoliv darovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.05.16 19:02
avatar

pro Hk co si to ke mne dovolujete? kdo se pere? laskavě si přečtěte mou otázku , naopak jedna dcera o dědictví nestojí a vy že se o peníze pereme. Je to od vás nestydaté.Nikdy jsem naa nikom nic nevymáhala a je to věc mých dcer, tak se laskavě uklidněte. Jinak díky za odpovědi

Datum: 14.05.16 00:43
avatar

Korino, těžko říct, co bude platit v době, až půjde o dědictví.

Podle současné úpravy je možné dědictví přijmout nebo odmítnout,

nelze se ho vzdát v něčí prospěch.

Pokud by to bylo podle současné úpravy, bylo by asi nejschůdnější

dědictví přijmout a následně je převést na sestru.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.