Nadměrné slazení cereálních výrobků

Od: Datum: 04.05.16 18:25 odpovědí: 11 změna: 05.05.16 16:01

Ahoj, nedávno jsme testoval cereálie, bebečka a všechny tyhle věci... dospěl jsem k závěru, že by to mělo být spíš v sekci s cukrovinkami, protože jsou nadměrně přeslazené, pomalu jsem nenašel nic, co by nebylo tak sladké.

Pokud přijde na cereálie a výrobky z nich, už snad jedině domácí a vše si dělat, koukal jsem kolik měla i třeba ovesná kaše... svět se zbláznil nebo co?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: scv®
Datum: 04.05.16 18:39

Ano, svět se zbláznil. Lidé a jejich chuťové buňky už tak zdegenerovali, že bez toho nadměrného množství ... (doplňte si - cukru, soli, koření, éček..), by si všichni stěžovali, že to nemá chuť, vůni, barvu.. A i když to mnohým vadí, stejně to kupují. Když zmiňujete ovesné kaše, zkuste se podívat třeba na mixit.cz a namixujte si nějakou vlastní.. cukr můžete klidně vynechat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.05.16 19:07
Největší průšvih je, že tyhle srágory výrobci reklamují, jako zdravé jídlo. Za mě osobně bych jim napařil pokutu za klamání spotřebitele. Jinak obecně - stačí číst složení.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.05.16 19:40

A co je nezdravého na sladkém jídle?

doplněno 04.05.16 20:38:

Suzymon - co je nezdravého na cukru?

doplněno 05.05.16 17:04:

Suzymon - k přemíře cukru - naopak většina původních receptur je o cukr výrazně šizena. Například Esíčka Opavia jsou narozdíl od původních hnusná.

Datum: 04.05.16 20:33

Ra,cukr. Přemíra cukru. Nemíním tím to, že si prostě doma upeču dezert, nebo buchtu, nebo dort, když se mi chce, nebo oslavuji. Ale tazatel měl myslím na mysli ty výrobky, které jsou prodávány jako "zdraví prospěšné". Většinou si je lidé zblblí reklamou kupují a myslí si, že že se stravují zdravě a přitom se cpou přemírou cukru a dalších přidaných "hodnot" v podobě konzervantů. A hlavně děti tím trpí, protože to vidí v televizi a chtějí to a maminka jim to koupí, protože to je jednodužší, než připravit zdravou přesnídávku vlastní rukou. V televizních reklamách doporučují k snídani všelijaké "zdravé" sušenky, které Vám zaplní žaludek na celé dopoledne. Zkusil jste to někdy? Víte kolik byste jich musel sníst, abyste neměl za hodinu hlad? A přečetl jste si kolik jste vlastně zkonzumoval sajrajtu a kalorií a za hodinu sníte klidně další a další, než se dočkáte oběda? Je to samozřejmě na každém z nás. Ale je to opravdu katasrofa.

Dnes by byla asi ostuda, kdyby si dítě vytáhlo z aktovky přesnídávku v podobě obyčejného krajíce chleba, namazaného trochou pravého másla a k tomu třeba ředkvičky. Nebo kdyby chroustalo obyčejná jablka, když jeho kamarád bude rozbalovat nějakého toho sladkého "rumlíka-bublíka" omlouvám se ta jména se mi teď nevybavují, ale všichni víme o co jde. V televizi vidíme, jak tam teče krém, čokoláda a buchta mezi tím a to celé polité mazlavou matlaninou která má být čokoláda a vedle sedí babička, která je celá šťastná, že může vnoučkovi "dopřát" vyložené jedy a ten je štěstím bez sebe. Fuj a tajxl...

doplněno 05.05.16 16:28:

Ra, jeho přemíra je nezdravá. Napsala jsem "přemíra" cukru. Bez soli, ani cukru se člověk neobejde, ale všeho moc škodí. Tak jsem to myslela. A ve všem industriálně vyrobeném jsou právě velmi dobře skryté ty cukry a sůl. Já netvrdím, že by je člověk neměl jíst vůbec, ale přiznám se, že já jsem si za třicet let nekoupila žádné sušenky. Opravdu. Obejdu se bez nich. Když mám chuť na sladké a to mám jako každý z nás, tak si buďto něco upeču, nebo mám stále doma sušené květy ibišku. Ty jsou samozřejmě také doslazované, ale stačí mi k zahnání mlsné, dva až tři květy. Nebo si dám kousek dobré hořké čokolády, ne ty běžné, to si raději připlatím, protože mi jedna čokoláda vydrží i měsíc. Mám ji v lednici. Ale hořká čokoláda tady není moc oblíbená, já to chápu, ale ty mléčné jsou opravdu nezdravé a o té bílé ani nemá cenu hovořit. To ani čokoláda není. Už tady žiji víc jak deset let a za celou tu dobu jsem si nekoupila žádnou bonboniéru a když ji od někoho dostanu, vezmu si ji abych neurazila, ale ihned ji rozdělám a nechám na stole a než hosté odejdou, sami ji sní. V Praze se určitě dá v nějaké luxusní prodejně čokolády koupit výborné čokolodové bonbony. Ale tady u nás nic takového není, tak se bez toho obejdu.

doplněno 05.05.16 16:36:

A ještě jsem chtěla dodat, že když si něco doma peču, tak úplně vynechám cukr co se v každém receptě do těsta dává. Místo toho dám špetku soli. Většinou do koláče dělám náplně a ty už se osladit musí, a to naprosto stačí. Nebo když dělám dort, tak krém bez cukru by také nebyl dobrý a tak do žádného těsta nedávám cukr, nebo v případě nutnosti snížím dávku cukru na minimum. Když se třeba musí šlehat žloutky s cukrem na dortový korpus.

Ohodnoceno: 2x

Od: relapse
Datum: 04.05.16 22:18

Je to opravdu šílenost ve které žijeme, samozřejmě je to jen jedna z věcí, lidé většinou bezmezně věří reklamám a kupují, kupují.. opravdu, zkoumal jsem tolik věcí označených jako zdravá výživa a 90 procent by se dali řadit jako cukrovinky nebo pomalu toxické věci ( samozřejmě hodně přetaženo, zkrátka, né zrovna prospěšná věc ). Nechápu že se to nějak nekontroluje, když jdu k nám do zravé výživy, opravdu koupím věci co jsou ok, burákové máslo 100procentní bez přidaného palmového tuku a dalších věcí, to samé semínka, vločky atd... pak jdu do supermarketu do sekce se zdravou výživou a hledím... je to opravdu šílené, jak jsou nám nastaveny tyhle * kulturní normy * a mi jim prostě věříme, protože to dělají všichni, vidím v reklamě * chutnou a zdravou svačinku pro malé školáky * a přitom... no škoda slov.

Po tomhle průzkumu teda doporučuju, smoothie, kupovat ovoce, samozřejmě omýt, vločky v surovém stavu, žádné přeslazené kaše s palmovým olejem, vůbec co se týče luštěnin cereálií, kaše, smoothie, saláty, všechno koupit v surovém stavu a udělat si doma, zdravě. Protože tohle je šílenost...

Datum: 04.05.16 21:27
Jo je to hnus.
Vse je cerealni a zdrave a pritom je vse navalene cukrama , po kterem mate zachvili hlad.

Datum: 05.05.16 13:55

Nemáte hlad spíš proto, že ty čtyři sušenky "Dobré ráno" jsou dávka jak pro koncentráčníka?

Od: pb®
Datum: 05.05.16 09:32

Je to jednoduché. Chce to kupovat základní suroviny a vařit. Kolik cukru má ovesná kaše netuším a to ji snídám skoro každý den. Půl kila vloček stojí asi 15Kč, to mi vydrží na týden nebo dýl. Stačí hrst vloček zalít trochou vody a dát vařit. Za chvíli je hotovo, osladím lžičkou medu nebo javorového sirupu, přidám lesní ovoce za 5min je zdravá a dobrá snídaně na stole.

Od: piplal
Datum: 05.05.16 14:43

jen hlupák to jí a věří lžím,že je to zdravé.Je to jen reklama a chyták aby si firmy,které to vyrábí nahrabali astronomické peníze podle pravidla,co není zakázáno je dovoleno.Je známo,že vše co je hnědé nebo tmavě žluté jako cerealie,sušenky,se vyrábělo teplotou větší než 120 stupnů.A vše co se vyrábí nad 120 stupnů,tedy i pečení,obsahuje nebezpečné a rakovinotvorné látky.Takže cereálie,které se v drtivé většině vyrábí při více než 120 stupnů Celsia,jsou zdraví škodlivé.Veškerá tepelná úprava potravin nad 120 stupnů.Tedy zdravé je jedině vařit.Třeba v parním hrnci,vodě

doplněno 05.05.16 16:05:

Stejně tak rohlíky.Čím více tmavý rohlík,tím více má v sobě rakoviny.Ale v obchodech se vyžaduje hlavně čím tmavší pečivo,tím lépe.Viz supermarkety.Každý blbec v krámu vyžaduje hodně pečené rohlíky.

Od: pb®
Datum: 05.05.16 15:16

A další sranda je, že si lidé myslí, když budou jíst cereálie, že zhubnou. Možná kdyby tušili, že koním se dává oves a ostatní jádro hlavně když pracují, aby měli dostatek energie, dali by si jedna a jedna dohromady. Nejdená se o žádné nízkoenergetické potraviny, naopak jsou to potraviny energií nacpané.

Od: piplal
Datum: 05.05.16 16:01

Prostě je to obchod s lidskou blbostí.Kdyby si doma uvařili ovesnou kaši,udělají alespon neco pro své zdraví

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.