Rozvod - žádost jednoho z manželů

Od: Datum: 04.05.16 16:30 odpovědí: 9 změna: 04.05.16 19:29

Dobrý den všem.

Už si připadám jako absolutně hloupá blondýna, když se obracím o radu touto cestou, ale na internetu se mi nedaří dopátrat adekvátní odpovědi. Jsem 22 let v manželském svazku (jsem Ukrajinka). Manžel mě psychicky týrá, bije a nutí k věcem, které jsou mi odporné. Chci se dát rozvést, ale nemůžu si dovoli platit rozvodového právníka. Snažila jsem se na internetu najít nějaký vzor žádosti k rozvodu, ale všechny, které jsou uvedeny, jsou "po vzájemné dohodě manželů", jenže nic takového mi muž nepodepíše. Potřebuji žádost, kterou podám k soudu za sebe. Majetek žádný dělit nechci, vezmu si jen osobní věci a naše dítě je dospělé. Jen chci už pryč. Můžete mi prosím někdo poradit jak takovou žádost sepsat a podat?

Ze srdce děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.05.16 16:40
avatar

Dobrý den, snad se raději obrátit na bezplatnou, ale odbornou pomoc viz odkaz.

Vyberte si poradnu v blízkosti Vašeho bydliště a oni už poradí postup nebo dají správné informace (a nebudete na to sama). Zdravím!

http://www.obcanskeporadny.cz…oradny/Itemid,8/view,poradny/

doplněno 04.05.16 17:13:

roxi - tak, to je mně líto, že jste se setkala s takovou neochotou a dělením občanů na kategorie. Je to hnus a na stížnost. Ovšem, tím si nepomůžete. Obecně nemám důvěru ve formuláře a vzory z internetu, protože jsou většinou "blbé" a stejně se musí předělávat a doplňovat. Já bych Vám radil, najít si advokáta (ono to zřejmě nebude celé jednoduché) a požádat o jeho pomoc. Jinak, zkušené ženské zde už Vám poradí více.

doplněno 04.05.16 19:40:

sebod - možná by tazatelka mohla u soudu podat žádost (po doložení svých nízkých příjmů) a soud by ji poplatky odpustil. Potom by si mohla dovolit i advokáta, protože její manžel si ho třeba k soudu pořídí. Pokud jde o škodu peněz, tak jsou to spíše náklady na svatbu, která tak nějak rozvodu většinou předchází .

Ohodnoceno: 1x
 
Od: roxi
Datum: 04.05.16 16:55

Děkuji, o to jsem se již pokoušela, ale jak jsem zjistila, díky všeobecné averzi vůči Ukrajincům v ČR se semnou odmítli bavit, že je poradna určena pro občany ČR. Já bohužel nemám České občanství, jen trvalý pobyt (ale jsem zde již přes 15 let). Takže u poraden pomoc hledat nemohu :( Potřebuji zkrátka podat žádost k soudu a odstěhovat se ke kamarádce.

Od: kakamila
Datum: 04.05.16 17:04
Odstěhovat se můžete,i když nejste rozvedeni.U soudu stačí nějaká doba na oddělené bydlení,doložit,že jste se jako vyrovnali,k tomu asi budete potřebovat manželův podpis...Nevymlouvejte se na peníze,pokud jste tady,tak určitě pracujete,takže peníze máte...případně našetříte.Nechápu,proč s ním "bydlíte"?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: roxi
Datum: 04.05.16 17:12

Ano pracuji, ale víte jak jak je to u lidí naší národnosti? 12 000Kč. Doposud domácnost vedl ze svého platu manžel a mé peníze se posílaly příbuzným na Ukrajinu, kteří se odstěhovali z válečné zóny, ale ano, máte pravdu, pracuji, jenže bydlím u něj proto, že zkrátka ze svého platu sama v Praze pronájem neutáhnu. To je ovšem mimo téma. Rozhodně mi žádné papíry nepodepíše. Spíše se táži: může nás rozvést český soud, když jsme oba Ukrajinci s trvalým pobytem na území ČR?

Datum: 04.05.16 17:04

na toto nepotřebujete žádného právníka, na netu si vyhledáte vzor žádosti rozvod. Nemusíte psát žádné romány. Žádáte z důvodu odcizení a proto, že manželství přestalo plnit svoji funkci. Tečka. Víc nemusíte psát. Přidáte kolek (mám dojem že 2.000,- Kč) a pošlete na soud.


doplněno 04.05.16 17:07:

Holt tam tu větu po dohodě manželů nenapíšete. Manžel Vám nic podepisovat nemusí. Žádost podepíšete pouze Vy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.05.16 17:06
avatar

Dobrý den.Ve Vašem případě půjde o Návrh na rozvod manželství (sporný rozvod). Podává se u příslušného soudu ( místo bydliště účastníků). Uvedete účastníky manželství (jména, rodné číslo, adresa trvalého pobytu). A dále sepíše Důvod rozvratu manželství (vylíčíte skutečnosti, které Vás vedou k podání návrhu na rozvod). Nakonec připíšete větu, že vzhledem ke skutečnostem které jste uvedla, navrhujete soudu, aby vynesl tento rozsudek:

Manželství žalobkyně (své jméno) a žalovaného (jméno manžela) uzavřené dne...tam a tam.. se rozvádí.

A podepíšete se.

Na Návrh na rozvod manželství je třeba nalepit kolek - 2. 000 Kč.

V případě sporného rozvodu se musíte připravit na to, že soud bude zkoumat skutečnosti a vyptávat se Vás i manžela na průběh manželství, problémy atd. Takže budete muset přesvědčit soud, že manželství je opravdu trvale rozvráceno a z Vaší strany určitě nelze obnovit jeho funkčnost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: roxi
Datum: 04.05.16 17:14
Děkuji za odpověď. Můžu se ještě zeptat?Může nás rozvést český soud, když jsme oba Ukrajinci s trvalým pobytem na území ČR? Brali jsme se na Ukrajině a nemáme České občanství?
Datum: 04.05.16 18:47
avatar

Pokud máte trvalý pobyt v ČR a bydlíte zde i fakticky, pak vás český soud rozvést může. Mrkněte do odkazu, kde je odpověď na podobný dotaz:

http://www.bezplatnapravnipor…od-v-cr-nebo-na-ukrajine.html

Pro úplnost dávám odkaz i na znění zákona. Mrkněte na § 47 a následující v tomto odkaze.:

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2012-91#cast3

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.05.16 19:29

Vidíš to, Bene. A já se zase domnívám, že vzory na netu jsou velice kvalitní. Jasně, je-li složitý případ, pak to chce právníka. Ale třeba v tomto případě je to škoda peněz

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.