Číslo účtu jde zjistit majitele bank. účtu?

Od: Datum: 04.05.16 09:37 odpovědí: 8 změna: 04.05.16 14:37

Už se to tu před časem řešilo, ale vlákna už jsou uzavřená, takže se do nich nedají vkládat nové otázky...

Chci se zeptat jestli se dají nějak zjistit údaje majitele (jméno a příjmení) z holého čísla účtu tzn. 1234567890/1234

V pravomoci to má určitě policiie, když podvodník přesáhne vylákanými penězy 5000kč, tak se jedná o TČ a po sepsání protokolu na služebně se k této informaci za nějaký čas člověk dostane. Co ale v případě, že se jedná třeba jen o 500kč a nikoho dalšího ten dotyčný neokradl. V internetovém bankovnictví jsou občas vidět jména druhé strany, kam posílám peníze, ale tady to není vyplněno = je to prázdné jen Číslo protiúčtu: 1234567890/1234 + Název protiúčtu + Název banky. U příchozích plateb to je vidět komplet.

Jde mi jen o to, jestli se dá nějak rozumně zjistit nebo ne. Je teď mraky malých bank, kde si můžete založit konto online, takže se množí podvodníci, co toho zneužívají a tahají z lidí peníze. Myslím, že to zjistit nejde - bankovní tajemství + ochrana osobních údají, ale třeba se pletu a je nějaká možnost. Nechám se poučit.

Eventuálně existují třeba nějaké stránky, kde se dají zveřejnit nebo najít čísla účtů, která mají na kontě už nejaký ten podvod? Nebo sdružují postižené, aby částka přesáhla oněch 5000kč ke splnění TČ?

Děkuji za vaše relevantní reakce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fex
Datum: 04.05.16 10:23

Já jsem jednu dobu, taky zkoušel zjisti podvodníka kvůli 500 Kč, Na nic kloudného se mi nepovedlo přijít, tak jsem si z něj aspon za trest několikrát udělal "prdel".

Myslím, že toto bude problém. Nikdo Vám majitele účtu jen tak neřekne.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.05.16 11:43

mozna tak dopadnu stejne - tak si necham poradit - co ta zabava za 500 obnasi? :)

Od: fex
Datum: 04.05.16 13:22

Jednalo se o koupi zboží, které po zapalcení nepřišlo, tak jsem zkoušel různě komunikovat pod jinými jmény a minimálně 2x se mi ho podařilo dostat na nějaké smluvené místo, kde jsem ho nechal několikrát čekat. Pak mě to omrzelo.

Od: lego®
Datum: 04.05.16 11:22

Zkusil bych to pres Tvoji banku.

Od: jentak
Datum: 04.05.16 11:43

Převeďte na jeho konto 0,10hal. převodem to jde. A na výpisu by se vám mělo objevit jméno majitele účtu.

Datum: 04.05.16 11:48

Myslite, ze kdyz se u banovniho prevodu nic nezobrazuje u vyssi castky, tak u 10haleru se to zobrazi?

Datum: 04.05.16 14:37

Není jisté. Díval jsem se na svůj výpis, u některých plateb se jméno ukazuje, u jiných ne. Je to tak 1:1.

Datum: 04.05.16 13:11

V zásadě to nelze. Existují metody jak majitele zjistit, ale zálěží na bance, jak to má nastaveno.

Možné postupy včetně praktických testů jsou uvedeny zde http://www.mesec.cz/clanky/ja…jistit-majitele-uctu-v-bance/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.