1xBrigáda při evidenci na ÚP

Od: Datum: 06.06.16 18:48 odpovědí: 4 změna: 06.06.16 21:36

Dobrý den, mám takový problém,který ani možná problémem není,ale mám potřebu si to ověřit pro klid na duši.

U zaměstnavetele mi skončil pracovní poměr a poté jsem se přihlásil k evidenci na ÚP. Pracovní poměr mi skončil 6. května,takže jsem ještě v květnu odpracoval 5 dní v rámci pracovního poměru,kdy jsem ještě nebyl v evidenci..Poté jsem vlastně podepsal dohodu s tím samým zaměstnavatelem u kterého jsem byl na pracovní poměr.Pod tou dohodou jsem si samozřejmě vydělal méně než je polovina minimální mzdy,abych nebyl vyřazen z evidence. Nicmémě mě napadla jedna taková úvaha,že když sečtu hrubou mzdu z těch 5ti dní pracovního poměru a hrubou mzdu u té dohody za měsíc květen,tak mi to už přesáhne tu polovinu minimální mzdy.

Takže moje otázka zní...Nebudu s tím mít problém,když vlastně tímto způsobem mi můj měsíční příjem přesáhl polovinu min. mzdy? Domnívám se,že ta odpracovaná doba v pracovním poměru,když jsem ještě nebyl evidovanej s tím nemá nic společného,a že se ten požadavek o měsíčním výdělku vztahuje až na tu dohodu,ale musím se ujistit.

Předem děkuji za odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: co
Datum: 06.06.16 20:26
Ano budete musíte překládat pásky dávat úřadu práce o měsíčním výdělku
můžete si vydělat polovinu. Minimální mzdy řeší se to vyhazovem na 6 měsíců obvykle
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.16 20:37

Ano tohle všechno vím,ale zdá se mi to divný..přece nemůžu kombinovat normální pracovní poměr když jsem ještě nebyl v evidenci s pracovní dohodou,která už je pak v době evidence.. Tak kdybych například odpracoval 2 týdny v měsíci,což by výše výdělku určitě přesáhla polovinu minimální mzdy,tak to znamená,že v tom měsíci se ani nemůžu evidovat aby to neporušilo ten požadavek o maximální výši výdělku (pol. minimální mzdy) při evidenci? Proto nechápu proč by se to mělo spojovat dohromady.

Od: hennessy
Datum: 06.06.16 21:21
ÚP zajímá, kolik jste si vydělal jako nezaměstnaný - takže vše je OK.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.06.16 21:36

Jsem rád,že někdo konečně pochopil mojí situaci :) Děkuji za odpověď!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.