Daň z nabytí nemovitých věcí

Od: Datum: 01.05.16 14:30 odpovědí: 1 změna: 01.05.16 15:14

Jaké daně budu platit? Prodávám spolumajitelce mojí ideální třetinu domu se zahradou a za tyto peníze si co nejdříve koupím byt v os.vlastnictví. Nyní bydlím v náj. bytě jinde.Budu mít úlevu na daních?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uskaŽ
Datum: 01.05.16 15:14

Nevím o jaké daně se vám jedná.

Od daně z příjmu fyzických osob je osvobozen prodej nemovitosti, pokud v něm měl prodávající bydliště nejméně po dobu 2 let bezprostředně před prodejem, pokud měl v bytě prodávající bezprostředně před prodejem bydliště po dobu kratší 2 let, tak je příjem od daně osvobozen, když jsou získané prostřední použity na uspokojení bytové potřeby. Dále je od daně z příjmu fyzických osob osvobozen příjem z prodeje bytu, pokud doba mezi nabytím a prodejem překročí dobu pěti let. Z úplatného prodeje nemovitosti se platí daň z nabytí nemovitých věcí, sazba daně je 4 %, v roce 2015 platil daň z nabytí nemovitých věcí prodávající nebo kupující, záleží na vzájemné domluvě, když není dohoda, tak platil daň prodávající.Pro rok 2016 má být (možná už je) uzákoněno, že daň má platit kupující.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.