Kdo se vyzná ve stavebním zákonu?

Od: Datum: 30.04.16 12:27 odpovědí: 3 změna: 30.04.16 17:08

Zdravím přátelé,

měl bych prosbu ohledně stavebního zákona. Bydlím v malém městečku, kde na stavebním úřadu je sice hodná, ale přehnaně důsledná paní. Na svém pozemku mám hodně let dřevěnou boudu 1,9 x 3,4 m, kterou jsem postavil kolem králíkány a později doplnil o ovládání k bazénu ( eletrika, čerpadlo, filtrace atd.). Nyní bych chtěl svépomocí boudu zmodernizovat o posezení a prostor na kola, nářadí atd. Mám úmysl jí zvětšit na 3,5 x 5,2 m ( ale muže být i menší ). Bouda má, a bude mít, stanovou střechu. Nechtěl bych pevné základy, ale jen zabetonované železné držáky v rohu. Stávající bouda je méně než 50 cm od hranice pozemku, ale těch 50 cm bych rád dodržel. Se sousedy nemám problém a mám od nich písemný souhlas jak tvarem, tak i vzdáleností od hranic. Původně jsem chtěl pouze provést rekonstrukci "načerno", ale nyní mám obavu a chci jít cestou stavebního úřadu. Jak to mám nazvat - sklad, seník, boudu na nářadí...? Původně jsem chtěl cestou pouze ohlášení stavby, nyní jsem strašen stavebním povolením, kolaudací atd. a velkými poplatky, revizí eletriky u ovládání bazénu... Lze se všemu vyhnout a jít jednodušší cestou? Ale jak mám k tomu postavit a co napsat?

Díky za pomoc. Polda


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ctenar*
Datum: 30.04.16 13:48

.


doplněno 30.04.16 13:55:

Příspěvek odstraněn. Rozhodl jsem se raději přenechat odpověď odborníkovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 30.04.16 13:53

O všem rozhoduje úředník bez ohledu na stavební předpisy. Tedy je nejvhodnějším řešením se zeptat na úřadě jak si to přejí oni sami.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 30.04.16 17:08

Jak se tomuto vyhnout - postavit boudu do 25m2 a 2 metry od hranice pozemku. Jiná cesta není.

Chcete-li boudu půl metru od hranice pozemku, musíte žádat st. úřad o vyjímku a budete stavět na základě st. povolení (podobně jako RD) včetně všech poplatků, revizí a kolaudace .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.