Sarkoidoza plic

Od: Datum: 30.04.16 09:10 odpovědí: 7 změna: 05.05.16 10:42

Dobrý den, prosím vás máte někdo zkušenost s léčbou nemoci (plícní sarkoidoza)?

jak dlouho se léčí, čeho se pak musí člověk vyvarovat apod.

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: anonymn
Datum: 30.04.16 10:52

Dobrý den u sarkoidózy jsou celkem tři stádia moje mamka má sarkoidózu a je ve druhém stádiu první většinou trvá 5-6 let dle rozšíření a závažnosti zjištění sarkoidózy většinou vyžaduje specialistu nebo zkušeného lékaře. prý jsem četl že pokud se závažnost na plicích nezlepší do 6 měsíců pak se jedná o sarkoidózu.

jak dlouho se to léčí to je různě jak říkám dle závažnosti

ve třetím stádiu začíná sarkoidóza ustupovat a postupně mizet.


doplněno 30.04.16 10:58:

ještě doplnuji že také se vyvarovat prašného prostředí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ok®
Datum: 30.04.16 12:28

a teda není to vážná nemoc? u toho je zapotřebí si nechat odebrat vzorek apod.?


doplněno 30.04.16 12:51:

ponevadž, to vypada tak že ji asi mám, nastupuji doi špitalu, ale budou mi provadet bronchoskopii odeberou kousek něčeho, a co pak s ebude dít?

Od: anonymn
Datum: 30.04.16 17:29

Vážná no dá se s tím žít většinou se léčí kortikoidy ale tohle už je nad moje schopnosti a znalosti nejsem lekář ani specialista . víc ti řekne doktor*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dota
Datum: 30.04.16 20:16

Źáleží na tom, kde ji všude máte. Někdo ji má ńejen na plicích, ale třeba v oku a nebo taky napadá drobné klouby. Já ji měl jen v plicích, tak se čekalo, jestli to samo neodezní a odeznělo, tak jsem nebral ani kortikoidy.


doplněno 30.04.16 20:24:

Po odebrání vzorku tkáně se vzorky posílají na patologii na rozbor, jestli to je opravdu sarkodióza, dále vás pošlou na oční a na rtg kloubů na rukách a na nohách, jestli tam není sarkodióza taky a podle výsledků se postupuje dál. Pokud je jen na plicích, tak se třeba čeká, jestli nemoc sama neodezní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ok®
Datum: 01.05.16 23:10

no já už marodím 2 měsíce, začalo to tak, že jsem v práci prochladl a po cca 14 dnech se ráno probudím a zničeho nic otoky kloubů kotníků(taková ta sloní noha, fuj) a krvavých podlitin kolem něj, totálně mě to "odrovnalo" nemohl jsme stát chodit, prostě masakr, bez prášků od bolesti bych prostě nefungoval( děkuji AULINU)

takže nejdříve odpběry krve(borelka, kys. močová a cosi ještě), tam s epotvrdila jen zánětlivost v krvi, nasazené antibiotika poněvadž se nevědělo co je to zač, po týdnu se ta zánětlivost snižila jen o 5 jednotek, tak mě poslala na kožní a tam po shlednutí okamžitě kortikoidy (Prednison a hnedka 3násobnou dávku jen ráno)

co se dělo pak raději nepsat uff - vyletěl mi tlak,závratě, bolesti okolo ledvin, pálení žáhy, stavy prostě hnus, ale pozor, klouby nebolely krom těch stavů mi bylo OK

po každém týdnu se vždy snižovaly dávky léku a po cca 24 dnech jsem dobral poslední předepsanou dávku a hned na druhý den se "nemoc" vrátila a to v mnohem horším stavu (přidaly se nesnesitelné bolesti zápěsí a loktů a obratle, né celá páteř ale prostě jednotlivé obratle)

takže hned další den návštěva lékaře a Prednison nasazený opět, ale vzhledem k tomu, že se mi to vrátilo, tak jsem teprve začal "lítat" snad po všech vyšetřeních co existují + opět odběry krve+stolice+stěry z konečníků a výsledky byly NEGATIVNÍ, tak pak už jen zbývalo RTG plíce a ejhle... nějaké stíny tam byly, takže podrobnější bylo pak CT hrudníku a po třech předem předběžne stanovených diagnozach mi byla OPRAVDU stanovena diagnoza - SARKOIDOZA PLIC

příští týden nastupuji do špitálu, čeká mě bronchoskopie + cosi ještě a budu čekat na vysledky rozboru, bojím bojím :(

ale jak se to léčí, nebo jak tomu předcházet mi nikdo neodpověděl, že údajně to prý přijde samo a samo odejde

jenže co budu pak dělat? já jsme svařeč cca 20let

Od: fed
Datum: 02.05.16 18:47

Ještě chci říct že ta bronchoskopie je prý pěkně hnusná čekají vás napínavé zážitky bohužel*srdce*držím palce*mala*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ok®
Datum: 05.05.16 10:42
Hotovo,mám to za sebou,vychutnal jsem si to,koukal jsem celou dobu na monitor

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.