Co opravdu pomuze na vlasy?

Od: Datum: 29.04.16 18:30 odpovědí: 6 změna: 30.04.16 14:29
Prosim uz jsem zoufala. Od mala mam jemne vlasy po mamce ale co se s nimi deje od mych 20 (vysazeni antikonc.)do ted do 28 je uz hrozne. Mam stitnou zlazu (lecenou) a zjisteno lehce vice testosteronu nez by u zeny melo byt. I menstruaci mam 4 krat do roka takze si myslim ze za vse muzou hormony.. Bohuzel antikoncepce ktera mi driv pomahala nemuzu brat-tromboza. Kdyz jsem ji brala nebo byla tehotna vlasy vzdy super ale ted to jde z kopce mam kouty a vlasy i kratinke kdyz dorostou tak vypadnou. Nepadaji mi nejak moc spis uz nedorustaji a je jich uz fakt malo. Tezko hledam vhodny uces.vitaminy jsem zkousela ale rostli mi po nich jen rychleji chlupy na tele. Jinak nic. Co mam delat? Pomuze mi jeste neco? Mam vlasy jak trilete dite jemne slabe. (Po porodu mam uz 4 roky takze tim to neni. Vlasy Nejsou nikdy barvene nebo nicene zehlickou apod...)
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 29.04.16 18:47

Kopřiva dvoudomá.Královna bylin.Obzvláště teď,v době jara.

doplněno 29.04.16 19:10:

Kopřivová vlasová voda

1 hrst sušených kopřiv přelijeme ¼ litrem vroucí vody, přilijeme 1 lžíci vinného octa a necháme 10 minut odstát. Potom přecedíme a tímto odvarem oplachujeme vlasy po umytí.

Kopřivová kúra na vlasy

200 g listů čerstvé kopřivy dvoudomé zalijeme 1 litrem vody, přidáme 2 lžíce octa a vaříme vše 5 minut. Poté necháme chvíli odstát, přecedíme a používáme na oplach vlasů každý večer po dobu 14 dní. Odvar vydrží 2-3 dny, poté připravíme čerstvý. Kúra je vhodná proti padání vlasů. Tmavé vlasy po ní získávají lesk, světlé tmavnou.

Odvar z kopřiv proti padání vlasů

Hrst čerstvých kopřiv zalijeme vařící vodou a necháme louhovat 20 minut. Poté přidáme šťávu z 1 citronu a přecedíme. Používáme 1 lžíci denně. Tímto odvarem si masírujeme vlasovou pokožku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.04.16 18:55

Vhodny uces? Co zkusit Borgskou kralovnu?

Datum: 29.04.16 20:01

Tady ti asi žádná rada nepomůže.Můžeš zkusit bylinky,ale soustředila bych se na byliny co ovlivní hormony.Když zadáš do vyhledávače"hormonální nerovnováha"nebo si zajdeš do bylinkového obchodu,kde ti poradí,mělo by to pomoct.Dokuď nebudou hormny o.k.,tak si můžeš lít na hlavu cokoli a nepomůže to.Těď (8měs.po porodu)mi šíleně padaly vlasy...už je to o.k,ale opravdu nic nezabralo,jen jsem čekala až se ustálí hormony a teď už je to o.k.

Datum: 29.04.16 20:12

Biosil plus,1x denně 1 tableta a také Neocapil sprej - ten je spolehlivý pro růst vlasů,ale je třeba konzultovat s tvým ošetřujícím lékařem/št.žláza/.Šetrné mytí s šamponem na denní mytí vlasů - spíš promnutí vlasů,sušit na vzduchu - ne fénovat.Žádné gumičky a sponky do vlasů.

Ohodnoceno: 1x

Od: palpa
Datum: 30.04.16 10:54
Dekuji
Od: pb®
Datum: 30.04.16 14:29
Pokud máte hormonální nerovnováhu, žádné vitamíny nepomůžou. Musíte tohle řešit na endokrinologii nebo trichologii. Pokud nepomůžou ani tam, přestala bych se trápit blbými vlasy a pořídila slušivou paruku, nebo vázala šátek jako ženy po chemoterapii. Může to být výrazně slušivější, než chmýří. Pokud Vám sluší hodně krátké vlasy, jděte na krátko. Zkuste masáž vlasových folikul. Prostě každý den někokik minut masírovat pokožku hlavy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.