Práce na DPČ

Od: Datum: 29.04.16 12:59 odpovědí: 3 změna: 29.04.16 13:41

Dobrý den, potřebuzji poradit, kdy se má nejpozději vyplatit odměna za práci vykonanou na DPČ?

Pracovala jsem celý duben, předpokládala jsem, že peníze dostanu 15.5, tak jak je to při běžném pracovním poměru, ale zaměstnavatel - agentůra mi tvrdí, že se peníze vyplácí až na konci následujícího měsíce to je na konci května.

Máte s tím někdo zkušenost? Stanovuje nějak zákon, kdy mají nejpozději tu odměnu vyplatit?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jezevec
Datum: 29.04.16 13:35

Je to přímo v Zákoníku práce

§ 141 (1) Mzda nebo plat jsou splatné po vykonání práce, a to nejpozději v kalendářním měsíci následujícím po měsíci, ve kterém vzniklo zaměstnanci právo na mzdu nebo plat nebo některou jejich složku.

Takže nejpozději 31.5.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jaaaa
Datum: 29.04.16 13:40

Prosím vás, nevíte kdo nad agenturou práce vykonává dohled? myslím, který úřad. děkuji

Od: jezevec
Datum: 29.04.16 13:41

Ministerstvo práce a sociálních věcí

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.