Vrácení daně

Od: Datum: 29.04.16 09:07 odpovědí: 1 změna: 29.04.16 09:37

Dobrý den. Pracuji jako fyzická osoba zaměstnanec. Vznikl mi přeplatek u FU. Který měsíc mi bude vrácen přeplatek? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.04.16 09:37
avatar

Daňový přeplatek obdrží zaměstnanec zpravidla při zúčtování mzdy za březen, pokud splnil daňovou povinnost váš zaměstnavatel formou ročního zúčtování daně. Podmínkou je, že vy jako zaměstnanec jste podepsal "prohlášení k dani"

Pokud jste si daňové přiznání na FÚ předložil sám, je potřeba o případný přeplatek výslovně požádat v příslušné kolonce na konci daňového přiznání.Případný přeplatek vám finanční úřad musí vrátit do 30 dnů od obdržení žádosti. Lhůta se ale počítá až od začátku dubna - tedy od uzávěrky pro podání přiznání. Teprve tímto okamžikem totiž přeplatek formálně vznikne.Není tedy pravda, že čím dříve podáte daňové přiznání, tím dříve dostanete zpátky přeplatek. Pro finanční úřad je rozhodující až stav na začátku dubna.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.