Plátce DPH a práce v Rakousku

Od: Datum: 28.04.16 11:48 odpovědí: 1 změna: 11.05.16 22:11
Dobrý den, OSVČ plátce DPH, pracuje pro OSVČ plátce DPH zprostredkovatele, v Rakousku. Jak se vyčisluje DPH? Děkuji za přínosné odpovědi.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jasa®
Datum: 11.05.16 22:11

Napsal jste málo informací. Záleží na sídlech plátců (zda jsou oba z ČR a práce probíhá v Rakousku nebo jde o 1 plátce se sídlem v ČR a druhý sídlí v Rakousku). Pro správné posouzení je potřeba znát druh poskytované služby.

Obecně u většiny služeb poskytovaných plátci DPH z EU je místem plnění místo, kde má sídlo příjemce služby.

V takovém případě pak poskytovatel služby fakturuje bez DPH, (na dokladu uvádí, že příjemce služby je povinnen daň vyměřit a odvést tzv "reverse charge". Příjemce služby ve svém účetnictví a daňovém přiznání na jedné straně vypočte ze zaplacené částky daň a uplatní nárok, ale na druhé straně přizná daň k odvodu finančními úřadu, takže celkový dopad na placené DPH je 0.

Více o místech plění u služeb viz § 9- 10 zákona o DPH.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.