Smlouva na dobu určitou - změna na neurčito

Od: Datum: 28.04.16 08:43 odpovědí: 3 změna: 28.04.16 13:24

Dobrý den,
Pracuji v jedné nafnárodní společnosti jako administrativni pracovník. Nastoupil jsem 1.5.2015 a smlouva mi končí 30.4.2016. Do dnešního dne jsem nedostal žádnou informaci že bych si měl jít podepsat prodloužení smlouvy. Našel jsem v zákoníku práce tento zákon:

§ 65

Skončení pracovního poměru na dobu určitou

(1) Pracovní poměr na dobu určitou může skončit také ostatními způsoby uvedenými v § 48 odst. 1, 3 a 4. Byla-li doba trvání tohoto pracovního poměru omezena na dobu konání určitých prací, upozorní zaměstnavatel zaměstnance na skončení těchto prací včas, zpravidla alespoň 3 dny předem.

(2) Pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby (§ 48 odst. 2) s vědomím zaměstnavatele dále v konání prací, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou.
Znamená to tedy že mám automaticky smlouvu na neurčito? Když je velice pravděpodobně že personální mě zapomněla pouze kontaktovat abych si šel podepsat prodloužení smlouvy? Samozřejmě vím že mě nehodlají propustit. Protože jsem dostal tenhle měsíc slušně přidáno a musel jsem znovu na lékařskou prohlídku na kterou se musí každý rok. Momentálně mám noční směnu a na zítřek jsem si vzal dovolenou. Takže zaměstnavatel už prakticky nemá šanci mi dát podepsat prodloužení smlouvy. Takže budu pracovat s vědomím zaměstnavatele.
Až si tedy milostivě na mě vzpomenou budou mi cpát smlouvu se zpětným datem. Mohu odmínout jí podepsat a odkázat se na tento zákon? Vím že je to celkem podlé z mojí strany ale zákony jsou zákony a pracuji pro stejnou firmu už téměř 5 let s toho 4 roky pod agentůrou kde jsem měl smlouvy neustále prodlužované každých půl roku a chci konečně být na neurčito.
Co mohu od ních očekávat za reakci? Vím že budou vyvijet na mě tlak abych podepsal. Jsem plně v právu odmítnout jí? Mohou se nějak bránit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.16 08:55
avatar

Dobrý den. no podle mě, pokud 2.5. přijdete do práce a začnete pracovat, máte automaticky nárok na pr.smlouvu na dobu neurčitou. takto to alespoň chodí u nás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 28.04.16 09:00

Pokud vam pridali, tak asi maji zajem o dalsi spolupraci, podpis smlouvy na neurcito ma sve vyhody (napr.podil na zisku..), takze zadejte sam o tuto zmenu, ale az po prolongaci terminu, cili prvni prac.den zacatkem kvetna, po pravni strance byste byl v pravu, jeste ale muzou poslat smlouvu pisemne s dnesnim datem a pak uz zalezi jen na dohode.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.16 13:24
avatar

Záleží na tom, kdy Vám zaměstnavatel další smlouvu nabídne.

Bude-li to 2. 5. před zahájením práce, mohl byste také rovnou skončit...

Přijde-li s ní později, můžete odmítnout a odvolat se na § 48, odst. 2.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.