Muze pocitac za rust dioptrii?

Od: Datum: 27.04.16 20:34 odpovědí: 12 změna: 29.04.16 09:10
Dobry den zajima me jestli ma vliv prace u pocitace (8hodin) vliv na rust dioptrii u dospeleho cloveka s brylemi pouze na dalku. Rika se ze se vada v 25 ustali coz je pravda aspon u me ale stejnak se bojim kdyz ted s pocitacem delam non stop celou smenu. Bryle jiz mam ztencene a nerada bych byla vic slepa nez ted s 3,5dioptriemi.
A u deti muze zpusobit vadu cuceni do mobilu tabletu pocitace...proste delsi divani na kratkou vzdalenost nebo je vada jen vrozena? Moc o tom nevim. Dekuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.04.16 20:51
avatar

Oči si čučením do počítače unavíte...a může to způsobit i nárůst dioptrií. Stejný problém jsem řešila u dítěte - zhoršení zraku - a oční lékařka mi toto potvrdila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.16 20:51
avatar

Jako malé nás strašili "nedívej se na telku budeš blbě vidět..."tak jsem nedávno slyšela,že oko se tím právě"posiluje"tím,že se musí přizpůsobovat různému obrazu.Čučením do tabletu,pc...způsobuje únavu zraku(což se projeví jako špatné vidění),ale když se dělají pravidelné pauzy oči se uvolní a nedojde ke křeči(že oči stále ostří na blízko,proto člověk chvíli špatně vidí a můžou se objevit i bolesti hlavy)U dětí je nejčastější krátkozrakost,která je hlavně způsobena růstem,předčasným narozením,...atd.a do dospělosti se to srovná nebo ustálí.

Já pracovala celou směnu,15let pod zářivkou,kontrolou malých předmětů.Taky kolegyně tvrdily jak zářivky kazí zrak,ale na žádné kontrole mi nic nepotvrdili.Oči stále stejné.*jasne*dělejte si pauzy,občas se zahleďte z okna,protočte oči...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc®
Datum: 27.04.16 20:59
avatar

pravidlo 3x20:

Každých dvacet minut se na dvacet vteřin dívejte dvacet metrů daleko - oko si tak odpočine ze stále stejného nastavení, protáhne se...

bohužel, také už cca 12 let jen sedím a čučím... a je to znát jak na dioptriích, tak i na těle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.16 21:49
avatar

Dokud jsem nepracovala s pc, nikdy jsem brýle nepotřebovala, ustálilo se to na 2,5, ty mám už několik let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.16 01:01
avatar

Muzete prozradit kdo vam tohle nakukal nebo kde to psali?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.16 08:06
avatar

Oční svaly potřebují (jako každé jiné) pohyb. Při čučení na monitor je oko zaostřeno stále na stejnou vzdálenost a více-méně stejný jas, takže svaly ochabují. Výsledkem je únava, bolesti hlavy a podobně. Lze tomu bránit častějším procvičením, například častějším koukáním do dálky, sledováním pohyblivých a světelně rozdílných scén mimo monitor. Na dioptrie jako takové to má vliv minimální, ty by se časem měnily i bez monitorů.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.04.16 12:13
avatar

Zachovejte klid. Čučením na krátkou vzdálenost si děti oči nepokazí.

Problém je jinde. Oční čočky časem tvrdnou a přestávají zaostřovat na blízko a lidi potřebují brýle na čtení. To ale asi není váš případ.

Pak je tady druhá věc, kterou jsem se dozvěděl od oční lékařky a které jsem nevěřil. Oči se s přibývajícím věkem natahují do délky. Takže jestli jste krátkozraká, pak se prý vada sama od sebe časem aspoň trochu upraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pipal
Datum: 28.04.16 18:45

počítač určitě očím škodí.Mě se za krátkou dobu,co ho mám doma,najednou zhoršil.Předtím léta nic.Obrazovka,displey je vlastně takový miniaturní elektrický oblouk.Mnoho miniaturních diod.A dioda je takový miniaturní elektrický oblouk.A jak je známo,elektrický oblouk vyzařuje vždycky mnoho škodlivého záření.Vždycky vyzařuje.otázka je,jaké množství.Stejně tak úsporné žárovky.Všechny jsou elektrický oblouk.Něco jiného je obyčejná žárovka,ta škodlivé záření nemá

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.16 19:07
avatar

Ale no tak! Tušíte aspoň trošku, co je to elektrický oblouk? Než napíšete takový nesmysl, něco si o tom přečtěte. Ano, elektrický oblouk očím velmi škodí, protože vyzařuje ultrafialové záření. Může dokonce nenávratně zrak poškodit, ale určitě ne zvětšením dioptrií. Světlo diody, ani úsporná žárovka nemá pranic společného s elektrickým obloukem. Obojí pracuje na zcela jiném principu. Běžný plochý monitor má blíž k té úsporce, než k LED diodě. Úsporná žárovka sice malé množství UV záření taky může vyzařovat, ale je ho výrazně méně, než třeba ve slunečním světle.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.04.16 19:27
avatar

Cítíš únavu očí? Pokud ne, tak to neřeš. Já zírám do monitoru často i 20 hodin denně (ze zvyku hodně zblízka) a brýle mi teď předepisovali naprosto stejné jako před 40 lety.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.16 19:35
avatar

Take cumim do PC mnoho hodin z cca 40-50cm zblizka, dokonce na 2 monitory :) Jedu dokud neumru a nebo dokud nemam hotovou vec, kterou chci dokoncit, tzn 16-48h, v tydnu bezne spim jen 5-6 noci. Furt stejne dioptrie ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.04.16 09:10

Jak u koho, někdo je náchylný na světlo, neb má oční vadu, dále jak sedí, jak má daleko monitor, místní optik má názor, pokud budete čučet celý den do žárovky je to něco podobného

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.