Mohou mne vzít do evidence úřadu prace

Od: Datum: 27.04.16 13:49 odpovědí: 1 změna: 27.04.16 13:55

Slyšel jsem od mého kolegy, že by měla být nějaká novela zákona o zaměstanosti. Ten, kdo odejde sám ze zaměstnání bez vážných důvodů, tak se nemůže zaevidovat na úřad práce do 6.měsíců od ukončení pracovního poměru. Mám tomu rozumět, pokuď bych dal já sám výpověď ze zaměstnání, tak v tom případě by to platilo? Co, když obě strany zaměstnavatel a zaměstnanec se dohodnou? Např.bude mne chtít zaměstnavatel vyštípat z práce lehčí formou, než aby mne dal ráznou výpověď, tak navrhne mi dohodu, aby jsme si oba už nelezly nanervy a šli každý svoji cestou. Rozlišuje se rozvázání pracovního poměru dohodou na podnět zaměstnance nebo podnět zaměstnavatele? V jakém případě bych se nemusel obávat, aby mne úřad práce neodmítnul zaevidovat? Děkuji, zajímá mne nejaktuálnější informace 2016

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 27.04.16 13:55

Samozřejmě, že můžete jít do evidence ÚP, jen začnete brát podporu na 45%.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.