Platná smlouva?

Od: Datum: 27.04.16 12:20 odpovědí: 3 změna: 27.04.16 22:16
avatar

Dobrý den, s přítelem jsme plánovali jít studovat do zahraničí. Proto jsem se obrátili na společnost, která studium zprostředkovává. Byli jsme u společnosti na jedné asi hodinové schůzce a emailem nám přišlo pár informací ohledně studia. Společnost si od nás vyžádala naskenovanou smlouvu, o uzavření studia v zahraničí, kterou jsme jim poslali. K samotným přihláškám vůbec nedošlo, protože jsme se rozhodli od smlouvy odstoupit (našli jsme si jinou školu v zahraničí, mino tuto společnost, na kterou jsme byli přijati) Když jsme společnosti oznámili, že bychom chtěli ještě před jakýmkoliv úkonem z jejich strany od smlouvy odstoupit, byla nám poslána faktura na 3.000,-- za poslané informace emailem, za osobní schůzku a přidání do skupiny na Facebooku. Když jsme se do smlouvy koukali, tak nic o storno poplatcích ve smlouvě nebylo, protože tím jak se to skenovalo a upravovalo v počítači, tak se omylem přítelovi podařilo celou pasáž o poplatcích vymazat. A tu umazanou smlouvu jsme jim tedy poslali a o tu oni se teď opírají ( chápejte, byl to omyl a nevěděli jsme že něco ve smlouvě chybí). Když jsme je na to upozornili, tak se pro změnu začali opírat o to, že na začátku jsme jim emailem poslali větu, že souhlasíme s průvodcem studiem v zahraničí. (Což je pravda,ale i tato věta se opírá o neplatnou smlouvu, kterou jsme jim poslali.)
Momentálně nám společnost vyhrožuje, že pokud nezaplatíme, tak že celou záležitost předají právnímu zástupci. Co myslíte? Na uhrazení teď nemám peníze, a mohou po nás požadovat uhrazení smlouvy,která je vlastně neplatná?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 27.04.16 12:31

My zde nemůžeme vědět, co jste si písemně či ústně ujednali. Trochu nechápu, jakou smlouvu jste jim zaslali - ta smlouva nemohla být od nich předem podepsaná, když se vám podařilo v PC umazat ujednání. Nebo oni vám jedno paré pak poslali poštou podepsané i od nich? Logicky vzato, je normální, že to zadarmo dělat nebudou, to vám přece snad jako vysokoškolákům dochází, ne? Doporučuji si udělat kopii faktury a odeslat originál písemně na dodejku zpět s dopisem, že jste si neujednali doposud nikde úhradu za jejich služby. Nechť vám doloží písemné dokumenty, kde se zavazujete k nějaké úhradě. Vy si pamatujte, že zadara vám nikdo nic nedá, to bylo leda tak za socialismu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.16 12:49
avatar

Od nich přišla vlastně už podepsaná smlouva, kterou bylo nutno vytisknout, podepsat, naskenovat a poslat zpět, no a při tom skenu se useknul kousek stránky, kde se jedná o smluvních pokutách při odstoupení a toho stejně jako my si oni všimli, až když tu pokutu od nás chtěli. Podle mně by smlouva, která se neshoduje se svým originálem neměla být platná ne?

Datum: 27.04.16 22:16
avatar

Podle mne není fér udělat chybu

a pak se jí dovolávat,

abyste nemuseli platit svůj závazek...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.