Oprávnění na VZV

Od: Datum: 27.04.16 11:25 odpovědí: 12 změna: 02.05.16 07:08

Dobrý den, minulý rok jsem v práci ve velkoobchodě získal oprávnění na řízení VZV. Bohužel tyto papíry byly prý pouze interní (nikdy sem je neviděl) pro obchod a tudíž mi při obchodu z práce nic nezůstalo.

Je možné to oprávnění fyzicky získat zpět? Prý se to dá vyřešit nahlášením na úřadě jako ztrátu řidičského oprávnění a oni mi vystaví nový.

Je to pravda?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pipal
Datum: 27.04.16 11:33

určitě průkaz firma má.Ale z pochybných důvodů nedala.Třeba jestli víte firmu,která průkaz vystavila tak určitš udělá nový

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.04.16 11:35

firma ho určitě má, a bohužel ho nevydává nikomu. V obchodě nás byli vyškolit dva instruktoři a pak sem se dozvěděl, že už můžu legálně jezdit, to je vše...

Datum: 27.04.16 19:55

No on vám asi ani moc nepomůže,je to tzv.rychlokurs a dělá se opravdu pouze na firmu na určený typ vozíku a danou skupinu-je jich dohromady 9.Neomezený se dělá (měl by dělat :))zhruba 3 dny.Třeba tady http://www.dekra-automobil.cz…_stranka=vysokozdvizne_voziky

Datum: 27.04.16 12:16

Řidičák by Vám měli vydat, je na Vaše jméno a zkoušky jste dělal Vy, v případě, že by Vám ho dali, ho po Vás ale můžou chtít proplatit. S tou ztrátou si nejsem jistá *nevi*

Datum: 27.04.16 14:22
Tu ztrátu bych na úřadě zkoušel jako prvni. A firma ať si zadržovaný doklad strčí za klobouk.

Datum: 27.04.16 17:48

Průkaz pro VZV musíte mít při řízení u sebe. Jestliže jste ho neměl, kde berete jistotu, že průkaz byl vydán?

Na který úřad byste chtěl jít?

Zkuste zavolat o radu sem:

http://www.csmml.cz/

Tuto instituci mám zapsanou v řidičáku, který mi vystavili.

doplněno 28.04.16 06:24:

Večer jsem mluvil se školitelem, nedává šanci na to získat průkaz. jedině sehnat toho školitele, který nechal vystavit průkaz. Jinak je naděje 5%.

Ohodnoceno: 1x

Od: vs
Datum: 27.04.16 19:50

Pokud vám zaměstnavatel tento kurz hradil v plné výši tak se obávám že vám průkaz vydat nemusí. Pokud znáte jméno instruktora (firmy) u které jste školení podstoupil, obratte se na ně. Měli by vám bez problému vystavit kopii.

Od: paf
Datum: 28.04.16 07:44

Dobrý den,

Ten průkaz který vám zařídil vás zaměstnavatel platí pouze v areálu firmy. Je to obyčejná zatavená kartička ve folii kde je vaše jméno , datum narození, číslo průkazu a vaše fotka. Na zadní straně je vždy napsáno. " Platí pouze v a jméno firmy". Takže vám je jinde k prdu.
To ale neznamená že to není plnohodný průkaz. Stačí zajít za jakýmkoliv školitelem VZV a říct mu že potřebujete vystavit nový průkaz , že jste ho ztratil. Prověří si vás v počitači, zaplatíte 200 až 500kč. Podle toho kde. Na místě vám vydají nový. Duležité je, mít platné přeskoušení které po vydání řidičáku platí 2 roky. Potom musíte chodit každý rok. Jinak vám oprávnení propadne a nemáte žádné.

Jinak kurz trvá zhruba 5 hodin a stojí mezi 2000 až 2800kč. Nasypou do vás pár zákonů a vyhlášek. Kouknete se na video , uděláte jednoduchý test kde je 30 otázek které jsou celkem jednoduché a pokud jste dávali pozor a dělali poznámky při výkladu teorie tak dáte dohromady levou zadní. Nakonec uděláte pár koleček s vozíkem , poskládáte pár EURO palet na sebe a konec. Poté vyhodnotí váš test a na místě obdržíte řidičský průkaz.

Datum: 28.04.16 09:57

Firma Krolop-autoškola v Doksech - můžete za 500kč získat řidičák na VZV.Jinak firma,která vám platila řidičák-kde jste dělal-má právo si nechat papíry.tel.487 872 111. zjistila jsem u příbuzného-řidič vzv.

Datum: 28.04.16 11:37

Já mám klasiku a není spárovaná jen na firmu, kde pracuji, resp. na průkazu nic takového nemám, takže podle mne ho můžu provozovat kdekoliv...

Datum: 29.04.16 20:21

Vím, jak probíhají zkoušky (dělal sem je). Jestli je nebo není spárován na firmu, se nikdy nedozvím... protože mi je firma prostě nevydá, a nevím, kdo byly ti z komise, kteří mě školili.

Jen by mě zajímalo, jestli je můžu získat i na městském úřadě, kde se vyřizují třeba řidičáky

Datum: 02.05.16 07:08

Ne, tam se toto oprávnění neeviduje. Z pátečního školení, mi školitel sděli, že neseženete oprávnění.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.