Alergie, jak je otestovat?

Od: Datum: 27.04.16 00:30 odpovědí: 6 změna: 27.04.16 08:36

Ahoj, kdysi jsem byla u imunologa, kde mi škrabali na ruce a testovali, co vím, kolem dvaceti sad alergií. Není to málo? Přece je to tolik potravin, ovoce, mléko, roztoči, propolis, léky, syntetika, vlákniny...prostě moře věcí, kterými se člověk může nevědomky poškozovat. Existuje způsob, jak se otestovat reálně na "všechny" představitelné alergie? Třeba i genetikou nebo nevím jak, prostě se ptám JAK to provést? (Pozorování sebe sama nemyslím, myslím medicínskou metodou)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 27.04.16 00:34

Nesledujte tolik filmů. Co vám schází?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: korry
Datum: 27.04.16 00:43

Scházela mně vaše reakce :D Dotaz jsem položila jasně a věřím, že jej není třeba doplňovat.

Od: hk
Datum: 27.04.16 01:09

Dobře, takže jasná odpověď - ne, lékař vás nebude testovat na nesmysly, které nemají souvislost s vaším onemocněním, protože mu to pojišťovna neuhradí a navíc to je zbytečným plýtváním peněz. Myslím, že nakonec vás někteří zde diskutující pošlou i k jinému lékaři, než je alergolog.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.16 05:00
avatar
Vyhlášení odborníci jsou např v Brně-Černovicích(u kruhového objezdu)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.16 07:50
avatar

Ne, žádný takový způsob testování není. Ono totiž také především u potravinových aletrgií, můžete mít výsledek jak falešně pozitivní, tak falešně negativní a stejně víte prd. Takže doktoři doporučují právě, testovat se sám. Např. můžete mít negativní test na celiakii a přesto ji můžete mít nebo tělu nemusí dělat dobře lepek..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.16 08:36

Jako zasloužilý pacient Vám mohu jen říct asi tolik. Pokud Vám někdo dal 20 vpichů, vypadalo Vaše předloktí jak jehelníček. Je to asi tak maximum, kolik se toho nechá naráz udělat. Když nic jiného, tak nemůžete sázet vpichy centimetr od sebe, jinak se výsledky budou vzájemně ovlivňovat. Jak již bylo řečeno, žádná souhrnná metoda neexistuje. Je to o pokusu a omylu. Pokud máte zdravotní potíže, je třeba lékaře alespoň navést, jakým směrem se má testování ubírat (je to o čase a hlavně o penězích, nehledě na to, že do sebe perete další chemii). Pokud očekáváte, že Vás někdo napíchne na diagnostiku jako auto, tak vězte, že takhle to nefunguje (i u toho auta má diagnostika úspěšnost hluboko pod 50%).

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.