Půjčka peněz

Od: Datum: 26.04.16 17:00 odpovědí: 7 změna: 27.04.16 09:29

zdravím,,,,,,,pokud půjčím synovi určitou částku peněz,jak to udělat, abych nemusela jít k notáři a bylo-by toplatné


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.04.16 17:14
avatar

stáhni s internetu smlouvu a sežeň si svědky k podpisu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 17:21

,,,nevím jakou smlouvu a jak se to shání,,díky,,to je nějaký formulář,,,?A kde ho dostanu

Datum: 26.04.16 19:23
avatar

Tady si můžeš smlouvu přizpůsobit na míru:

Smlouva 1

Smlouva 2

Smlouva 3


doplněno 26.04.16 20:40:

Smlouva 3 - ano, tam je to s paragrafy podle NOZ trochu jinak.

Andelck - uznávám, že je jednodušší kritizovat a pitvat nepřesnou odpověď, než ji jednoduše upřesnit či opravit..

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.04.16 19:48
avatar

zavináč, pro vás asi bude nejlepší smlouva č.3 jak vám doporučuje ladin.Podpisy si nechte úředně potvrdit za malý poplatek např.na magistrátě či obecním úřadě nebo na poště.


doplněno 26.04.16 20:56:

andelck, bez ironie by to nešlo? Je to myšleno jako vzor. Předpokládám,že tazatel si text upraví k obrazu svému. Teď mě mrzí ,že jsem vzor smlouvy nečetla celý, jinak bych určitě na to upozornila.


doplněno 26.04.16 23:51:

pro tazatele upřesňujii:smlouva č.3 je myšlena pouze jako vzor, jak by mělo její sepsání vypadat.Neuvádějte odkaz na paragraf. V textu II.části bych vynechala navýšení ceny, III.část nepoužijte vůbec a IV.část si upravte dle svého uvážení.Jak napsal ladin, smlouvu si můžete upravit na míru;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.04.16 19:58

Není nad tyhle internetové smlouvy na míru. *smich* Jedná se tedy o sňatek či půjčku? A co ty cenné papíry?

§ 657

(1) Projeví-li snoubenci vůli, že spolu vstupují do manželství, osobně před orgánem veřejné moci provádějícím sňatečný obřad v přítomnosti matrikáře, jedná se o občanský sňatek.

(2) Projeví-li snoubenci vůli, že spolu vstupují do manželství, osobně před orgánem církve nebo náboženské společnosti oprávněné k tomu podle jiného právního předpisu (dále jen "oprávněná církev"), jedná se o církevní sňatek.

§ 544

Na zaknihované cenné papíry vedené v samostatné evidenci se § 536 až 543 použijí přiměřeně.


doplněno 26.04.16 21:46:

forall> Zastávám názor, že než poradit špatně, tak neradím vůbec. Protože špatná rada může poškodit, žádná neublíží (i když nepomůže)

Proto jsem reagoval.

Když už tedy odpovídám formou odkazu, tak si dám tu práci a odkaz zkontroluji. Proto možná nemám tolik příspěvků. Chce to přece jen více času.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.04.16 06:56
avatar

Já si myslím, nejspíše úplně blbě, že když takhle uvažujete, neměla byste půjčovat nic. Víte velice dobře, že smlouva může být jakkoliv, když nezaplatí, není šance z dlužníka dluh dostat. Smlouva se stane cárem papíru, bez hodnoty, bez účinnosti. Policie, soudy s vlastním děckem? To je nepředstavitelné! *sok* Buď nepůjčujte nebo půjčte s tím, že se připravíte na odpis půjčené částky. Možná, že by bylo dobré, máte-li partnera a ještě jiné děti, popřemýšlet o tom, jak by se dal z dědictví po vás, jeho část, která se stala darem, odečíst z jeho dílu. *hej*Máte-li hluboko do kapsy a potřebujete, nepůjčujte. Když ty peníze zas až tak nepotřebujete, půjčte, ale počítejte, že už z nich uvidíte jen část nebo nic. Ale třeba vás mladý mile překvapí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.04.16 09:29

babkazov..pokud nebude splácet,tak napíši vše na vnuka,,

Já mu to již slíbila a to je těžké-počítá s tím a jde o vážnou věc.To co jste napsala má logiku,,ale jak jsem psala nechci rozdávat na všechny strany.


doplněno 27.04.16 09:32:

a toho by si byl vědom..

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.