Titul ing za 3 roky?

Od: Datum: 26.04.16 15:22 odpovědí: 4 změna: 26.01.17 01:28

Je možné udělat v ČR dálkově (a poctivě) titul ing za cca 2-3 roky bez předchozího vlastnictví Bc? (Nebylo to v Plzni)

Četl jsem článek, že v Americe si prostě nastudujete problematiku a můžete chodit na zkoušky dle potřeby. Mám jistého známého, který si potřeboval dodělat vzdělání, aby nemusel opustit místo požadující VŠ a šlo to u něj nějak extra dost rychle. Bohužel nevím, na jaké škole, to bych se zeptal tam. Se svým zaměstnavatelem (ve státním) má velmi dobré vztahy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.04.16 15:55

To jako s pouhou maturitou jako startovní čárou? Pochybuji. S uznáním některých zkoušek z předchozího (ať již úspěšného či neúspěšného studia) by to asi šlo. Ale kdo se v té síti VŠ na každém rohu má vyznat... Ještě nám prozraďte, o jaký obor se jedná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 26.04.16 18:02

Zákon: Ing. až po Bc.

Bc min 3 roky

Ing. min 1 rok

Ta nejblbější holka u nás ve třídě, kterou nechali u maturity prolézt se čtyřkama jen aby se jí zbavili, se po asi 10 letech dostala na krajský úřad na nějakou pomocnou kancelářskou židli. Nedávno jsem zjistil, že teď je to Ing. a vedoucí odboru *sok* Má pod sebou snad 20 lidí a rozhoduje o rozdělování peněz.

Dost mě to naštvalo, protože Ing. dnes fakt může být úplně kdekdo. :( Je mi líto těch chudáků, co tam oddřeli 5 poctivých let, jen aby se dostali ke stejnému vzdělání.

Samozřejmě že na webu má titul před svým jménem při každé zmínce uvedený. Jasný důkaz, že je jen tak na ozdobu. Neznám dříče, který by svůj titul aktivně vystavoval. Ony znalosti se za titul schovávat nepotřebují. Ostatně absolvováním VŠ vzniká jen právo, nikoliv povinnost, titul používat.

Zajímalo by mě, co za školu ten váš známý a ta moje bývalá spolužačka mají. To asi musela být okecávací škola, kde člověk jen píše svoje názory jako semestrální práce. *blee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 26.04.16 18:16

Mimochodem kdo někdy potkal skutečného dálkaře na skutečné VŠ, tak ví, že ten by spíše potřeboval mnohem víc let (ne méně), aby pobral látku jako denní studenti a i tak ji nerozumí tak jako deňáci.

Jak píšu více, musela to být nějaká vokecávačka. Nebyla to nějaká policejní, nebo soukromá "VŠ"?

Můžete třeba nenápadně v řeči se zeptat na něco, co by vám napovědělo nebo třeba nějaký jeho známý/podřízený ví.

Také by na Internetu měla jít dohledat celá jeho diplomová práce, jestli dělal státnice po asi 2008(?).


doplněno 26.04.16 18:56:

Můj příspěvek mě přinutil pokusit se vyhledat její diplomku, což mě předtím nenapadlo. *zed*

Google: "Jana Nováková" diplomová práce

a ejhle! On to našel! *palec*

Následoval další dotaz: "Jana Nováková" bakalářská práce

a další úspěch! *tanec*

Takže Bc i Ing. má pochopitelně ze soukromé VŠ, jejíž název je - teď se podržte, protože si nedělám legraci - "Bankovní institut Vysoká škola". *ee* Cena kolem 25 tisíc za semestr, celkem tedy něco kolem čtvrt miliónu za titul Ing. Určitě se jí to už na vyšším tabulkovém platu za VŠ vzdělání vrátilo.

Bc. práce na katedře práva na téma "Drogová trestní činnost".

Ing.práce na katedře bankovnictví na téma "Analýza rozpočtového hospodaření kraje v letech 2000 - 2010"

Ve výsledku tak máme dalšího vysokoškolsky vzdělaného vysokého úředníka. Lide raduj se - bude dobře. Vedou nás moudří ! *blee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lubor
Datum: 26.01.17 01:28

Dobrý den, zajímalo by mě jestli máte nějaký titul, když zmiňujete někoho jiného, neznám její školu, ale je možné že jde o odhodlání a odepírání si volného času, nevím jak danný "jedinec" byl na tom s inteligencí, také znám individua s vysokou školou a nějak to dali, ono to nebude úplně o jejich předchozích kvalitách, ale jde zde hlavně o odhodlání a odříkání, vím to podle sebe, obor mě moc zajímá, studuji momentálně SMK na UJAK a také jako kombinované studium, není to vůbec jednoduché, několik lidí ze skupiny to už vzdaly, jezdím kvůli tomu z Brna do Prahy, myslel jsem si že to bude jednoduché, také platím 24 tis za semestr, v minulosti měl UJAK také nějaké problémy a myslel jsem že bude jednoducé to vystudovat, už mnohokrát jsem ale přemýšlel jestli ve studiu pokračovat, protože je to opravdu náročné, kór takto, v plném vytížení, zatím pokračuji, ale nevím jestli to dám, i co vím od vyšších ročníků tak např. na Mgr to dotahuje jen 20% původních studentů, tedy opravdu není jednoduché vydržet a není to jen továrna na diplomované, těžko ale říci jaké je to na státních školách, kdysi jsem zkoušel ale raděi rychle odešel kvůli matematice kterou nedávám a radši jsem zmizel zavčas :) Chtěl jsem se jen zeptat tedy na Váš titul, protože takto to vyznívá závistivě že Vy jej nemáte a ona jo, jak je to?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.